9 pomysłów na świętowanie Dnia Ojca - jak łatwo zaplanować niezapomniane atrakcje.

📅 22 czerwca 2020

⏱️2 min czytania

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z powodu COVID-19 i dystansowi społecznemu Dzień Ojca w tym roku będzie wyglądał inaczej niż zazwyczaj. Ale to, że będzie inaczej, nie oznacza, że nadal nie możecie się dobrze bawić. Przedstawiamy Wam kreatywne pomysły na aktywności z okazji Dnia Ojca, które można wykonywać, zachowując dystans społeczny i zapewniając wszystkim bezpieczeństwo.

Każdy tata, bez względu na to, jakie ma zainteresowania, uwielbia spędzać czas z rodziną i wiedzieć, że jest kochany i doceniany. Niezależnie od tego, czy woli odpoczywać bardziej statycznie, czy spędzać czas na świeżym powietrzu, ucieszy się, jeśli zaplanujecie tego dnia coś specjalnie z myślą o nim. I nie ograniczajcie się tylko do Dnia Ojca, możecie zaplanować te zajęcia, aby spędzać kreatywnie czas również w każdym innym momencie roku!

1/ Przyrządź samodzielnie ulubiony posiłek taty

Albo zróbcie to wspólnie, całą rodziną i przypomnijcie sobie ile frajdy sprawia wspólne gotowanie.

2/ Spędź czas aktywnie

Jeśli twój tata lubi mierzyć się w różnych dyscyplinach sportu, zorganizuj zawody sportowe lub tor przeszkód na swoim podwórku i zorganizuj turniej taty z dziećmi. Dla tych, którym brakuje własnego podwórka, proponujemy wybrać się do parku trampolin, zachowującego standardy bezpieczeństwa i higieny.

INSPIRACJA: Park trampolin

57194589 1251090948379529 8650928315923693568 n

3/ Zrób wybuchowy eksperyment z colą

Zapewne już wiecie, że połączenie Diet Coke i Mentosa tworzy wybuchowe gejzery. Ale choć jest to najbardziej znany płyn reaktywny, Diet Coke nie jest jedynym napojem, który aktywuje się w kontakcie z Mentosem i może zrujnować Twoją kuchnię! Wypróbujcie też inne napoje gazowane i sprawdźcie, który napój tworzy najwyższy gejzer. WAŻNE: nie róbcie tego w domu, tylko na zewnątrz!

4/ Stwórzcie coś razem

Cała rodzina - w tym tata - mogą odkrywać swoje kreatywne strony, wykonując zabawne rodzinne rzemiosła. Co więcej, wszystko, co zrobisz, może być dodatkowo wspaniałym prezentem dla taty majsterkowicza!

INSPIRACJA: Zajęcia: pracownia młodego artysty

fathers day craft

5/ Polegnij w chodzeniu po linii prostej

Zablokuj zmysły zamykając oczy i zatykając uszy i spróbuj przejść 100 kroków w linii prostej. To nie zadziała. Skończysz 20 metrów w lewo, z powrotem w miejscu, w którym zacząłeś lub pośrodku błotnistej kałuży - ale nigdy nie na wprost. Masa śmiechu murowana!

6/ Zorganizuj grilla

Dzień Ojca najlepiej obchodzić z rodziną i pysznym jedzeniem, więc wyciągnij (z pomocą osoby dorosłej) węgiel drzewny na grilla, pomóż przygotować sprzęt i jedzenie. Skorzystaj z okazji, aby nauczyć się czegoś od ojca lub po prostu kibicuj mu, gdy podaje talerz po talerzu z pysznym smakołykiem.

fathers day grill

7/ Wymyślajcie własne historie (z niewielką pomocą)

Weź kilka kartek papieru, poprzecinaj je w kwadraty i napisz na każdym z nich jedno, słowo: biszkopty, kosmici, nosorożec, ser Feta... Następnie poproś dzieci, aby wymyśliły opowieść, od czasu do czasu przewracając kwadrat i dodając słowo do historii. To zabawa w 100% bezpłatna, w 102% pomysłowa i można ją dostosować do siebie i swojej rodziny.

8/ Zorganizuj rodzinny wieczór gier

Zorganizujcie pełen współzawodnictwa wieczór z najlepszymi grami planszowymi dla całej rodziny, w tym ulubionymi klasykami, takimi jak Jenga, szarady czy Monopol. Jeśli tata uwielbia ciekawostki i łamigłówki, możecie nawet zorganizować rodzinną noc gier!

fathers day games

9/ Podziel hobby taty

Całą rodziną potowarzyszcie tacie w tym, co On lubi robić, co jemu sprawia przyjemność, a na co na co dzień nie ma czasu. Czy będzie to gra w kosza, układanie puzzli czy wycieczka na ryby, ważne że spędzicie czas razem.

INSPIRACJA: Zajęcia na Kidos

Cudownego Dnia Ojca wszystkim tatom!

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved