Bezpłatne wydarzenia weekendowe dla dzieci w Warszawie. 1-2 lutego 2020

📅 31 stycznia 2020

⏱️11 min czytania

Przed nami ostatni weekend przed feriami w Warszawie, więc ładujemy akumulatory swoje, rodzinne i dzieciaków! Zebraliśmy tutaj masę darmowych atrakcji dla dzieci i z dziećmi. Chcecie jeszcze więcej? Zajrzyjcie na kidos.pl ;)

SOBOTA, 1 LUTEGO 2020

Kosmiczna wystawa

Kiedy: 1 lutego, godz. 10:00-19:00

Gdzie: Marki, Centrum Handlowe M1 Marki

kosmiczna wystawa

W dniach 31.01-8.02 w centrum handlowym M1 Marki zagości Kosmiczna Wystawa STAR ADVENTURE! Odwiedzający zobaczą największy w Europie, o długości niemal dziesięciu metrów, Statek Kosmiczny T-65, wzorowany na legendarnym filmowym myśliwcu, za którego sterami zasiadał bohater i obrońca całej galaktyki. STAR ADVENTURE® to również: Niepowtarzalna ekspozycja kostiumów postaci filmowych; Kosmiczny Bunkier do pamiątkowych zdjęć; Maszyna Krocząca, czyli pojazd zwiadowczy o wysokości 4,3m; Rzeźba z pałacowych lochów - podobizna postaci filmowej; Obrońcy Arktycznej Bazy, czyli zimowa sceneria z pojazdem bojowym i wieżyczką obronną;
Symulator Statku Kosmicznego – rozrywka bez ograniczeń wiekowych. Niewątpliwie jedyną w swoim rodzaju atrakcją wydarzenia będzie: Starship Xperience - stanowisko szkoleniowe oraz trening pilotażu na pokładzie myśliwca T-65 wraz z wydrukiem zdjęć, dostępny w dniach 31 stycznia (Piątek), 1 lutego (Sobota) oraz 7 i 8 lutego (Piątek i Sobota) w godzinach 10:00-19:00 a także Symulator Statku Kosmicznego, który będzie dostępny dla odwiedzających w dniach 31 stycznia (Piątek) oraz 1 lutego (Sobota) oraz 7 i 8 lutego (Piątek i Sobota) w godzinach 10.00-19.00 oraz w dniach 3-6 lutego w godzinach 16:00-20:00.

Klienci M1 Marki będą mogli założyć kombinezon oraz hełm pilota, zasiąść za sterami najsłynniejszego myśliwca w galaktyce i wziąć udział w filmowej bitwie kosmicznej niszcząc imperialną stację bojową.

Zapraszamy całe rodziny na przeżycie niesamowitej przygody podczas wystawy Star Adventure. Wstęp wolny. Do zobaczenia!

STAR ADVENTURE® JEST PRAWNIE CHRONIONYM ZNAKIEM TOWAROWYM NALEŻĄCYM DO FIRMY ŚWIAT FILMU SF. © 2020 ŚWIAT FILMU SF

Dzień otwarty z matematyką!

Kiedy: Zabawy z tabliczką mnożenia, dzieci 8-9 lat: 1 lutego, godz. 12:00-13:00, zapisy: http://bit.ly/2vGs3OJ Ułamki nie takie straszne, 10-12 lat: 1 lutego, godz. 13:30-14:30, zapisy: http://bit.ly/37Lj6BI

Gdzie: Mokotów, ul. Bukowińska 21/25

Better Leaders Academy

Gry i zadania matematyczne – zafunduj swojemu mózgowi kompleksowy trening! W ramach dnia otwartego w Better Academy zapraszamy dzieci na warsztaty matematyczne. Będziemy ćwiczyć szare komórki, aby zwiększyć swój potencjał umysłowy. Zapraszamy do zapisów na dzień otwarty! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

CZYTAMISIE - Zimne czy ciepłe? (odczuwanie temperatury)

Kiedy: 1 lutego, godz. 9:00

Gdzie: Białołęka, ul. Van Gogha 1, Białołęcki Ośrodek Kultury

czytamisie

Jednym ze zmysłów posiadanych przez ludzi jest zdolność do odczuwania temperatury. To on ostrzega nas zarówno przed oparzeniem, jak i zamarznięciem. Na najbliższych warsztatach „Czytamisiów” będziemy wspólnie badać właściwości lodu. Sprawdzimy również, jakie cechy ma ogień.

Spotkania odbywają się w sali teatralnej przy ul. van Gogha 1, raz w miesiącu dla dwóch grup wiekowych (10 rodziców i ich dzieci w każdej - 3-4 lata 5-6 lat). Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Zapisy od 18 stycznia 2020 r.

Przedstawienie „Baśniowy pokoik”

Kiedy: 1 lutego, godz. 11:00

Gdzie: Ursus, ul. Czerwona Droga 6

Baśniowy-Pokoik-plakat-1200x1697

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Teatr Dobrego Serca zapraszają na przedstawienie teatralne „Baśniowy pokoik” dla dzieci do lat 10. „Baśniowy pokoik – to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż Niestety róże mają też kolce! Czy Piesek odda swą miskę i obrożę, by móc trochę się pobawić? Czy zamiast „baśniowego pokoiku” zyska pchły na grzbiet? Wszystko skończyłoby się może źle, gdyby nie Biały Kotek idący za nim łapa za łapą. Ale… Co na to wszystko powie Tata?! „Baśniowy pokoik” to przypowieść o piesku niepoprawnym i kochającym tacie!”

Wielka Uczta Warszawska #3

Kiedy: 1-2 lutego Sobota: 12:00 - 20:00 Niedziela 12:00 - 20:00

Gdzie: Praga Północ, Centrum Praskie Koneser

wielka uczta koneser

Warszawo, czy jesteście gotowi❓ Wielka Uczta Warszawska powraca❗ 😎

To jedna z obowiązkowych pozycji w kalendarzu tej zimy, OBOWIĄZKOWO❗ Wielka Uczta to sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! 🍴Formuła spędzania czasu przy jedzeniu znana doskonale w europejskich miastach - ponownie w Warszawie❗

A co w menu Wielkiej Uczty❓❗ Tylko najlepsze specjały❗ 🌭🍕🍝🍜 W jednym miejscu spróbujesz kultowych pozycji ulubionych warszawskich lokali gastronomicznych 🌯🍨🍦🍰🍯🎂 jak i kupisz świeże produkty na wynos czy wypijesz najlepsze trunki❗🍷🍻🍹#BędzieSięDziało Próbuj, kosztuj i degustuj -przez cały weekend. Poznaj nowe smaki i wróć do tych zapomnianych:)

Zaproś rodzinę, znajomych! Na Wielkiej Uczcie siadamy przy wspólnym stole. #NajdłuższaŁawaBiesiadna Będziemy jeść, pić i rozmawiać❗ 🍔🍾🍦

Wielka Uczta to raj nie tylko dla podniebienia. Wielka Uczta to także uczta warsztatowa! Spójrzcie, co będzie się działo w strefie edukacyjnej.

W programie warsztaty kulinarne z najpyszniejszych kuchni świata, wykłady genialnych specjalistów, pokazy live-cooking znanych kucharzy, atrakcje dla dzieci oraz konkursy z nagrodami.

HARMONOGRAM

SOBOTA: 12:00 – 13:00 Dania kuchni wegańskiej z zastosowaniem miazgi orzechowej. // Paweł Ochman, autor bloga Weganon // Orzechownia 13:30 – 14:30 Pasta fresca czyli jak zrobić prawdziwie włoską pastę od zera // Dawid Budzich // Philipiak Milano 15:00 – 16:00 Szybkie danie rodzinne Agata Gwiazdowska 16:15 – 16:45 Szerokie zastosowanie matchy w baristyce – tradycyjnie i nowocześnie, wytrawnie i na słodko // Krzysztof Tyrała (Relax Cafe Bar) // Moya Matcha 17:00 – 18:00 Mity miejskiego pszczelarstwa. // Kamil Baj // Pszczelarium

NIEDZIELA: 12:00 – 13:00 #KawaKuloodporna – czym jest, jaki ma wpływ na nasz organizm, jak ją przygotować, kiedy należy ją spożywać i czy można po niej prowadzić samochód? // Przemysław Filip // Palce Lizać 13:30 – 14:30 Anatomia mięsa czyli co z czego i dlaczego? // Dawid Budzich // Philipiak Milano 15:00 – 16:00 Zero waste w kuchni // Jagna Niedzielska 16;30 -18:00 Kombucha bez tajemnic. Wprowadzenie do świata organizmów żywych w butelce. W roli głównej zupa cebulowa, w pozostałych pierogi wegańskie na bazie kombuchy // Marcin Agopsowicz, Martyna Bunda // Wastna - żywa kombucha

ATRAKCJE DODATKOWE (CAŁY DZIEŃ, 12:00 - 20:00)

BAZGROŁAKI - Warsztaty z przyozdabiani woreczków i fartuchów kuchennych TASHKA/FIKA - Warsztaty z bohaterami książek dla dzieci KLOCKI LINDEN - kreatywne zajęcia architektoniczne z użyciem drewnianych klocków REPLIKATOR - gramy w planszówki! gry dla dzieci i dorosłych FUNDACJA WWF I DKMS - akcja edukacyjna

Morska przygoda - z cyklu „WarsztatujeMY z kulturą”

Kiedy: 1 lutego, godz. 12:00 i 14:00

Gdzie: Wola, Wola Park

morska przygoda

Stara mapa, poszukiwanie skarbu i liczne przygody – to wszystko czeka na najmłodszych w sobotę 1 lutego w Wola Parku. W ramach cyklu „WarsztatujeMY z kulturą” aktorzy Wolskiego Centrum Kultury zabiorą dzieci w morską przygodę, opowiedzą fascynujące historie i przedstawią najważniejsze elementy kultury żeglarskiej.

Tuż przed feriami zimowymi Wola Park wraz z Wolskim Centrum Kultury zaprasza na kolejne przedstawienie w ramach uwielbianego przez dzieci cyklu „WarsztatujeMY z kulturą”. Najbliższy spektakl to autorska, interaktywna bajka o przygodach chłopca, który postanawia wyruszyć w morską przygodę.

„Morska przygoda” to historia biednego chłopca, który spotyka na swojej drodze niezwykłą staruszkę. Kobieta odmienia jego los, dając mu starą mapę. Chłopiec zainspirowany jej słowami postanawia wyruszyć w morską podróż, aby odnaleźć ukryty skarb, przeżywając przy tym liczne przygody i spotykając nowych przyjaciół. Bajka ma charakter interaktywny, dzięki czemu nieustannie angażuje widzów. W przedstawieniu zostały wykorzystane elementy kultury żeglarskiej. Dodatkowo, tradycyjnie już, dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych.

Celem spotkań teatralnych w Wola Parku jest pobudzenie wyobraźni oraz rozwijanie kreatywnego myślenia u dzieci. Przedstawienia odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na pierwszym piętrze galerii, przy sklepach Toys’R’Us i TK Maxx. W specjalnie przygotowanej na tę okazję przestrzeni, powstaje bajkowa scena, na której występują profesjonalni aktorzy Wolskiego Centrum Kultury. Najbliższe przedstawienie odbędzie się 1 lutego o godzinie 12:00 i 14:00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Bal Karnawałowy z Czocherem

Kiedy: 1 lutego, godz. 15:30

Gdzie: Mokotów, Przedszkole Akademia Młodych Talentów, ul. Cybernetyki 21

bal karnawałowy z Czechorem

Bal przeznaczony jest dla dzieci w wieku 1-6.

Program Balu:

 • Powitanie Gości
 • Ogłoszenie konkursu na najpiękniejszy kostium karnawału
 • Tańce pod okiem prowadzącego Piotra Boruty
 • Występ Czochera
 • Konkurs taneczny
 • Pokaz magii oraz żonglerki
 • Wyniki konkursu na najpiękniejszy kostium
 • Dyskoteka

Kilka słów o Czocherze: Świat wg Czochera” to improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje, a właśnie one są gwarancją dobrej zabawy i podstawą poczucia humoru. Spotkanie z Czocherem wywołuje u dzieci wiele radości i pozy-tywnych emocji. Spotkanie z Czocherem działa także stymulująco i edukacyjnie.W piosenkach i tekstach dzieci słyszą m.in. o myciu zębów, akceptacji czy tolerancji. Czocher jest uwielbiany przez dzieci!

Podczas balu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na mały poczęstunek.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy na adres mailowy: a.malczyk@szkolamusicalowa-amt.pl

NIEDZIELA, 2 LUTEGO 2020

Międzypokoleniowy Klub Miłośników Ukulele

Kiedy: 2 lutego, godz. 15:30, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/39ZwhQU

Gdzie: Wola, ul. Obozowa 82A

ukulele

Wspólnie będziemy poznawać możliwości nasze i naszych małych gitarek. Zapraszamy chętnych bez ograniczenia wieku, dzieci, młodzież, dorosłych i bardziej dorosłych :-). Będziemy grać proste znane piosenki, a nawet śpiewać jeśli ktoś będzie sobie radził. Nie trzeba dobrze grać, nie trzeba nawet umieć grać:-), ważne by mieć ze sobą ukulele wspaniały mały instrument. Pomożemy poznać ukulele, nauczymy was stroić instrumenty i grać proste piosenki. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, trzeba tylko zarezerwować miejsce i przyjść.

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: 2 lutego, Grupa I: godz. 12:00-12:35, Grupa II: godz. 13:00-13.35

Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Julian Cochran Foundation

mała klasyka na koszykach

Zajęcia prowadzi Raquel Alves w języku angielskim. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Obowiązują zapisy: mknk@juliancochranfoundation.com

Spacer: Symbole i patroni Warszawy

Kiedy: 2 lutego, godz. 11:15 – 12:35

Gdzie: Stare Miasto, Przed kościołem św. Anny

Spacer Symbole i patroni Warszawy

Zapraszamy na niedzielny spacer podczas którego pomożemy rozszyfrować niektóre symbole jakie widujemy na naszych ulicach. Sprawdzimy znajomość symboliki, tej dawnej jak również nowej. Przypomnimy pod czyim patronatem miasto funkcjonuje i gdzie takich patronów można odnaleźć. Podczas spaceru odpowiemy m.in.:

 • kto wzniósł się w powietrze
 • jak czytać symbole na murach zamkowych
 • czy to aby na pewno płonąca rzodkiewka
 • komu patronuje ścięta głowa
 • czy nasza panna wodna zawsze była panną
 • po co braciszkom palma, kruk i lwy
 • i cóż za gość z dalekiego kraju zasłużył się dla Warszawy

Spacer poprowadzi Warszawski przewodnik miejski PTTK Rafał Skroński. Przewidywany czas spaceru ok 80min.

Za spacer nie przewidziana jest żadna opłata, lecz jeżeli uznacie Państwo, że wysiłek prowadzącego wart jest narodzenia, nie pogardzi napiwkiem.

Na Balonowej 5 Warsztaty dla dzieci

Kiedy: 2 lutego, godz. 12:00 – 13:30

Gdzie: Wilanów, Badet kluboksięgarnia dziecięca, ul. Lentza 35a

Na Balonowej 5 Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne zainspirowane doskonałą książką Mikołaja Pasińskiego „Balonowa 5”, z fantastycznymi ilustracjami Małgorzaty Herby. Poukładamy wersy rapu jak Myszki, poćwiczymy taneczne pozy z Nietoperzem, zrobimy portret długoszyjej lamy jak pan Pies. Poznamy zwariowanych mieszkańców kamienicy podczas wspólnej lektury książki, obejrzymy jej ilustracje na dużym ekranie. Książka nominowana do nagrody w kategorii „obraz” w plebiscycie blogerów Lokomotywa za 2019 r. Zajęcia dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Niedaleko pada jabłko od Jabłonia | warsztaty rodzinne

Kiedy: 2 lutego, godz.12:30-14:00

Gdzie: Rynek Starego Miasta 20, Muzeum Literatury w Warszawie

Niedaleko pada jabłko od Jabłonia warsztaty rodzinne

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 8-12 lat organizowane w ramach wystawy "August Zamoyski. Myśleć w kamieniu" w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Oglądając zdjęcia prezentowane na wystawie, przyjrzymy się życiu i obyczajom arystokracji na początku XX wieku, dowiemy się czym były księgi gości; zastanowimy jak miejsce, w którym rzeźbiarz dorastał, wpłynęło na jego twórczość oraz jak wyglądało jego zainteresowanie sztuką w najmłodszych latach.

W części warsztatowej stworzymy własne księgi gości lub albumy rodzinne. Zdjęcia zrobimy w specjalnie zaaranżowanym do tego atelier, a przy okazji dowiemy się, jak działa aparat fotograficzny. Następnie zdjęcia wkleimy do własnoręcznie wykonanych ksiąg i albumów rodzinnych.

Prowadzenie: Rita Twardziak, edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie

Obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl W temacie wiadomości prosimy wpisać datę oraz tytuł warsztatów.

Warsztaty rodzinne organizowane we współpracy z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia, oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Niedzielne Bajkowanie

Kiedy: 2 lutego, godz.13:00

Gdzie: Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Niedzielne Bajkowanie

W ramach Niedzielnego bajkowania zapraszamy na filmy animowane dla najmłodszych a po projekcjach na rodzinne animacje.

LOLEK Dzieciom: Karnawałowy Bal Przebierańców!

Kiedy: 2 lutego, godz. 14:00 – 16:00

Gdzie: Mokotów, Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20

LOLEK Dzieciom Karnawałowy Bal Przebierańców!

Karnawałowy Bal Przebierańców!-"Piraci z Karaibów"

Dzieci kochające przygody i dobrą zabawę zachęcamy do wzięcia udziału w Kostiumowym Balu Karnawałowym! Tego dnia Lolek zamieni się w prawdziwy Piracki Statek którym będziemy wspólnie żeglować przez nieznane wody zwiedzając napotkane dzikie wyspy oczywiście w poszukiwaniu zaginionych skarbów!

W programie: Pokaz karnawałowej mody 🧜 Pirackie zgadywanki 🧜 Wyspa skarbów 🧜‍♀‍ Pirackie pląsy 🧜 Morskie gry i zabawy z nagrodami 🧜‍♀‍ "Z Piratami na koniec świata” - przedstawienie teatralne

Lolek kocha dzieci, a Karnawał to świetna okazja do zrobienia dla nich czegoś więcej niż zwykle. Zachęcamy dzieci i rodziców do przygotowania karnawałowych kreacji. Pamiętajmy, że najciekawsze zawsze są te zaprojektowane i przygotowane przez nas, z materiałów dostępnych w każdej szafie.

Zabawa zapowiada się wyśmienicie i z pewnością jest to przepis na udaną niedzielę i zadowolone dziecko.

Dla maluszków profesjonalna Niania 🎈 Dzieci mogą zabrać ze sobą rodziców 🙃

Rodzinne warsztaty teatralne - kraina fantazji

Kiedy: 2 lutego, godz.15:00 – 17:00

Gdzie: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Al. Niepodległości 141a

Rodzinne warsztaty teatralne - kraina fantazji

Wybierz się z nami na wyprawę w poszukiwaniu fantazji. Wspólnie z dzieciakami rodzice wyruszą w podróż do swojego dzieciństwa , aby na 2 godziny oderwać się od rzeczywistości.

Co się może wydarzyć podczas naszej śmiałej wyprawy?

 • dobra zabawa
 • dużo pozytywnej zabawy
 • działania teatralne, plastyczne
 • mnóstwo ruchu
 • integracja Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy tel. 261 842 335 lub 698 619 760. Koniecznie wybierzcie się z nami w tę podróż :)

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved