Pomysły na domowe zabawy Halloween dla dzieci.

📅 28 października 2022

⏱️2 min czytania

Nazwa Halloween to skrót od "All Hallow’s Evening", czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych. Najbardziej uwielbiany przez dzieci halloweenowy zwyczaj "Cukierek albo psikus” jest częścią tego święta od początków XX wieku, choć bardzo ewoluował z pradawnego europejskiego zwyczaju i dzisiaj kojarzy się już tylko z dobrą zabawą.

Jeśli Wasze dzieci lubią przebieranie, duszki, czary to w Halloween możecie wykorzystać pokłady wyobraźni i nasze podpowiedzi i sami zaplanować super zabawę!

Imprezy Halloween dla dzieci w Warszawie

Zobaczcie jakie halloweenowe zabawy możecie zorganizować z dziećmi w domu.

INSTAGRAM POST (9)

Zmiksujcie kolorowe eliksiry: na bazie kiślu, musu, dodajcie kuleczki kawioru molekularnego (kuleczki z popularnego napoju Bubble Tea). Bawcie się kolorami! Rzucajcie magiczne zaklęcia, które zadziałają tylko po wypiciu Waszej mikstury ;)

INSTAGRAM POST (14)

W galaretkowe konsystencje maluchy chętnie zanurzają rączki. Nic dziwnego, jest to idealna zabawa sensoryczna! Wrzućcie do galaretki małe przedmioty i zręcznościowa zabawa w wyławianie jest gotowa.

INSTAGRAM POST (11)

Przepisów na domową ciastolinę w internecie jest bez liku, można też użyć gotowej ze sklepu. Dla mniejszych formatów wykorzystujemy też plastelinę, glinę. Na spacerze zbieramy dary jesieni i w domu tworzymy kolorową instalację.

INSTAGRAM POST (13)

Ruch po pierwsze bardzo potrzebny jest naszym dzieciom a po drugie wyzwala endorfiny - hormony szcześcia, więc nasz przepis na super zabawę halloweenową musi zawierac elementy ruchowe. Nasze top aktywności fizyczne do włączenia w plan zabawy:

  • turlanie dyni do mety (im większa tym zabawniej, im bardziej kręty tor tym bardziej ekscytująco)
  • taniec Monster Freeze (gdy muzyka milknie stwory zastygają w swoich pozach, gdy znów rozbrzmiewa - oddają się swoim harcom)
  • podchody - szukanie bojaźliwego duszka
  • berek zombie (Zombie, którzy ganiają nie biegają, tylko chodzą w specyficzny dla nich sposób z wyciagniętymi do przodu rękoma, wszystkich których dotkną zamieniają w swoich pomocników; można też wyznaczyć doktora, który leczy nieszczęśników złapanych przez zombie)
  • schwytanie jabłek wiszących na sznurkach, nie takie łatwe bo schwytać należy je... zębami
  • bieg mumii (zabawa w parach, zawody, podczas których trzeba przebiec wyznaczoną trasę, ale najpierw przebrać swojego partnera z pary za mumię owijając go papierem toaletowym, rolka na jedną mumię powinna wystarczyć) Gotowi? Do biegu... Start!

INSTAGRAM POST (8)

Jest kilka takich dni w roku kiedy możemy nagiąć obostrzenia co do jedzenia słodyczy i takim właśnie dniem jest Halloween. Poukrywajmy w mieszkaniu słodycze i w zależności od wieku dziecka: ze wskazówkami lub bez wyślijmy je na poszukiwania słodkich skarbów.

Coraz częściej i w Polsce dzieci wybierają się z rodzicami na przechadzki po zaprzyjaźnionych domach, ale lepiej gdy taka przygoda będzie wcześniej ustalona między dorosłymi.

ps. pamiętajcie o zdrowej alternatywie dla cukru, smakołyki mogą być też wartościowe odżywczo.

To co wybieracie: Cukierek albo psikus?

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved