Brain Gym

Brain Gym

Ursynów i Wilanów

Brain Gym – to pierwsze w Polsce centrum rozwoju umiejętności poznawczych, działające z jednym z najefektywniejszych programów na świecie „BrainRx”, którego istotą jest indywidualna praca z klientem i poprawa umiejętności intelektualnych. Program przeznaczony jest dla każdego: od dzieci w wieku 6 lat, poprzez studentów, czy nawet dorosłe osoby, która chcą poprawić swoją pamięć, koncentrację, zdolności intelektualne, osiągnąć lepsze wyniki w nauce bądź pracy.

Twórcą „BrainRx” jest amerykański uczony Ken Gibson. Autor programu sam w młodości zmagał się z trudnościami z czytaniem, dlatego postanowił poszukać sposobów na rozwiązanie problemów, które pomogłyby wzmocnić wszystkie umiejętności poznawcze zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

W 1980 r. dr K. Gibson opublikował pierwszy program, którego celem było maksymalne polepszenie zdolności umysłowych każdego studenta. Opracowaną metodykę i ćwiczenia wypróbowali i ocenili specjaliści. Gdy wieść o programie rozeszła się, program „BrainRx” rozprzestrzenił się na cały świat: dziś w Ameryce Północnej działa 86 centrów, zaś 36 zostało założonych na innych kontynentach.

Centrum rozwoju umiejętności ma certyfikowanych trenerów-specjalistów, którzy dogłębnie zapoznali się z programem i jego specyfiką.

Pierwsze w Polsce centrum rozwoju umiejętności Brain Gym zostało otwarte w lutym 2018 roku. Od 2016 roku jesteśmy oficjalnym przedstawicielem metody „BrainRx” i rozwijamy podobne oddziały w krajach bałtyckich.

Szukając nowych form edukacji trafiliśmy na neurodydaktykę i nauki wykorzystujące dzisiejszą wiedzę o mózgu. Porównując kilka metod zrozumieliśmy, że „BrainRx” jest jedyną metodą, która wzmacnia wszystkie 7 podstawowych umiejętności poznawczych, które wykorzystujemy w szkole, pracy, czy życiu.

Wróć do listy partnerów