Elastyczni

Elastyczni

Mokotów i Śródmieście

Aikido jest japońską sztuką samoobrony wolną od agresji. Treningi dla dzieci są połączeniem aikido z zabawą. W grupach młodszych elementy techniczne są przerywnikiem zabaw i ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich dzieci, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, siły, kondycji. Wymagana jest jedynie zdolność do skupienia uwagi na ćwiczeniach i zdolność podporządkowania się poleceniom instruktora - stąd dolna granica wieku dzieci (4 lata). W treningach z dzieckiem może uczestniczyć rodzic, co jest korzystne zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych i nieśmiałych.

Ćwiczenie technik aikido świetnie rozwija zmysł równowagi i koordynacji ruchów oraz świadomość ciała. Duży nacisk kładzie się na naukę bezpiecznych padów i przewrotów. Podczas treningów wykonuje się ćwiczenia rozciągające, zwiększające elastyczność ciała oraz ćwiczenia siłowe i szybkościowe, zazwyczaj w formie zabawy - są one możliwe do wykonania przez każde dziecko i bardzo lubiane. Ćwiczenia odbywają się na boso, co dodatkowo przeciwdziała płaskostopiu. Zajęcia pozwalają też wybiegać się dzieciom, mającym na co dzień za mało ruchu.

Wróć do listy partnerów