Judo Arcus

Judo Arcus

Mokotów i Śródmieście

Twoje dziecko ma za dużo energii? Chcesz zadbać o jego prawidłowy rozwój? Wahasz się, czy to odpowiednia dyscyplina dla ma lego sportowca?

Judo - co to takiego?

Judo jest sportem walki opierającym się na rzutach i chwytach, które mają na celu przewrócenie, bądź obezwładnienie przeciwnika. Zabronione są tu wszelkiego rodzaju uderzenia, kopnięcia, oraz techniki niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jest to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu rozwijająca bardzo równomiernie wszystkie partie mięśniowe. 

Długoletnie uprawianie judo prowadzi do bardzo wysokiego poziomu sprawności fizycznej, często nie spotykanego w innych dyscyplinach. Judo to także sport bardzo przydatny w życiu codziennym. Dzieci oprócz umiejętności bronienia się przed napastnikiem uczą się bezpiecznego upadania, co może przydać się każdemu z nas.Na zajęciach uczymy umiejętności utrzymywania równowagi oraz nawyków bezpiecznego poruszania się i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania, przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości. Nasze zajęcia bardzo korzystnie wpływają na korekcję wad postawy, gdyż dzieci ćwiczą boso (sprzyja to prawidłowemu kształtowaniu stopy) na specjalnej macie. Judo z jednej strony uczy walki i sposobów wygrywania, a z drugiej - pokory i szacunku oraz umiejętności honorowego przyjmowania porażki. 

Nasi wychowankowie to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

Wróć do listy partnerów