Bezpłatne wydarzenia weekendowe dla dzieci w Warszawie 22-23 SIERPIEŃ 2020

📅 20 sierpnia 2020

⏱️22 min czytania

Pełnymi garściami korzystamy z idealnie letniej pogody, łapiemy promienie słońca, bo już za miesiąc będziemy tęsknić do tych upałów. W ten weekend zabierzcie rodzinę na przygodę rytmie latino, uświadamiajcie najmłodszych, że bycie eko jest smaczne zdrowe i odpowiedzialne, dajcie się poprowadzić dzieciakom w rodzinnych grach terenowych, poczytajcie, pośpiewajcie i... sami zobaczcie co jeszcze można robić w Warszawie i to zupełnie bezpłatnie :)

SOBOTA, 22 SIERPNIA 2020

Fiesta w Parku Chomicza

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 14:00 Gdzie: Bielany, Park Chomicza

Zapraszamy wszystkie Mieszkanki i Mieszkańców Bielan na bezpieczną Fiestę w Parku Chomicza!

Przygotowaliśmy dla Was atrakcje, które zainteresują...

najmłodszych: 14:30 i 15:30 spektakl sztuki mimu (od pierwszego roku życia - mim i aktor Jędrzej Fulara)

i trochę starszych: 14:00 - 17:00 animacje w przestrzeni Parku Chomicza (Dzika Historia - animacje dla dzieci i dorosłych) 16:00 - 17:00 pokaz sztuki cyrkowej i prestidigitatorstwa (Michał Niewiadomski z Mimello Artyści do Usług!)

oraz coś dla całych rodzin i seniorów: 17:00 - 18:00 koncert muzyki meksykańskiej w wykonaniu grupy Gabán Azul. Podczas tego koncertu usłyszycie także muzykę karaibską - salsową oraz brazylijską.

W dobrze Wam znanym Parku Chomicza wygrodzimy specjalną przestrzeń, w której (zgodnie z obowiązującymi zasadami utrzymania dystansu społecznego) ustawimy 100 leżaków. Będą to miejsca, z których bezpiecznie i wygodnie będzie można oglądać zaprezentowany program artystyczny.

Zależy nam na bezpieczeństwie i dobrej zabawie dlatego też przed wejściem na teren artystycznych pokazów i koncertu zmierzymy Wam temperaturę w sposób szybki i sprawny.

Niestety ze względów sanitarnych nie będziemy mogli serwować nic do picia i jedzenia - zabierzcie prowiant ze sobą. :)

EKO opowieści nad Wisłą, czyli Dorota Koman czyta dzieciom

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Praga Północ, Pawilon edukacyjny "Kamień" na Golędzinowie, ul. Zatylna (Wyb. Puckie/Wyb. Helskie)

„Uratuj Ziemię!” – od tytułu książki Patricka George’a dla najmłodszych czytelników można by nazwać to spotkanie.

Bo każdy z nas może swoim zachowaniem szkodzić Ziemi lub jej pomagać. Od najmłodszych lat nabieramy dobrych i złych nawyków. I o tym właśnie jest ta rysunkowa – niewielka, a jakże ważna – książeczka. Przekładając przezroczystą kartkę, by nachodziła na rysunek po lewej lub prawej stronie – widzimy, jakie postępowanie jest dobre, a jakie złe. W ten sposób uczymy się m.in. oszczędzać wodę, nie zanieczyszczać powietrza czy segregować śmieci. Bo śmieci to jeden z największych współczesnych problemów ekologicznych.

Zapraszamy serdecznie najmłodszych bywalców Dzielnicy Wisła (ale i nie tylko!) na wyjątkowe czytanie bajek i opowieści. Posłuchacie również o nadwiślańskiej faunie i dowiecie się, gdzie nad Wisłą można spotkać bobra, czy dzika! 👨‍👩‍👧‍👧

👉🏼 Program:

 • 12:00 „EKO opowieści #nadWisłą”, czyli Dorota Koman czyta dzieciom.

W planach mamy czytanie bajek i opowieści takich jak: „Uratuj Ziemię!” - Patrick George „Śmieciogród” - Ola Woldańska-Płocińska „Wielka Księga Klary” - Marcin Wich

A na koniec – wyjątkowy rarytas, bo niepublikowane, nagrodzone w konkursie „Siedzę w domu i piszę” Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” opowiadanie dwunastoletniej Zosi Bulsiewicz „(Nie)spokojny czas”. Jego bohaterka – Adela, córka leśnika – towarzyszy tacie w pracy w czasie pandemii. W pustym lesie spotyka najprawdziwszą Południcę oraz Borową Ciotkę. Niestety, nie tylko nuda dokucza demonom... Jeszcze gorsze są... śmieci!

 • 13:30 "Nadwiślańska fauna - kogo można spotkać nad Wisłą?" 🐗 Roman Głodowski, Stowarzyszenie Nasz Bóbr, opowie o zwierzakach, które żyją na nadwiślańskich terenach.

Wydarzenie jest otwarte oraz bezpłatne 💚 Organizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Będzie ogień! Pokaz naukowy

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: online

Proszę Pana, a będą eksplozje?”. To jedno z częstszych pytań towarzyszących wykładom i pokazom naukowym, zwłaszcza z chemii i fizyki. Nic dziwnego! Ogień, wybuchy i fajerwerki fascynują ludzi od zarania dziejów. Wykład przybliży m.in. czym są reakcje spalania, jak działa ogień i skąd się biorą kolory fajerwerków. I owszem – tym razem będą eksplozje.

Transmisja na FB Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy oraz w wydarzeniu FB.

Realizacja dzięki Budżet obywatelski w Warszawie.

Kosmiczny Piknik

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 11:30, 13:30 oraz 15:30 Gdzie: Białołęka, ul. van Gogha 1, Białołęcki Ośrodek Kultury

Przygotujcie się na fantastyczną sobotę w Białołęckim Ośrodku Kultury! 22 sierpnia od godziny 11:30 odbędzie się Kosmiczny Piknik! Instruktorzy przygotują dla Was kilka stanowisk, gdzie czekają na Was:

🚀 warsztaty budowania statków kosmicznych z możliwością stworzenia modeli Tie Fighter 🕴 zajęcia z malowania figurek fantasy 🏎 dwa tory ze zdalnie sterowanymi samochodami elektrycznymi 🕹 pilotaż statków powietrznych m.in. drona wielowirnikowego, śmigłowca i samolotu 📟 gra bitewna X-Wing, w której rozegracie kosmiczny pojedynek.

👉 Każde dziecko otrzyma pomalowaną przez siebie figurkę i model statku kosmicznego!

Piknik odbędzie się w trzech turach: o 11:30, 13:30 oraz 15:30. Jednorazowo w każdej turze może wziąć udział maksymalnie 50 dzieci (6+) z jednym opiekunem (łącznie 100 osób). Nie chcemy narażać nikogo z Was na niebezpieczeństwo - po każdej turze odbędzie się dokładna dezynfekcja.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy (od 10 sierpnia) w kasie BOK przy van Gogha 1 (tel. 22 300 48 00 wew. 1; email: kasa@bok.waw.pl ).

UWAGA! Ze względu na troskę o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, zapraszamy z JEDNYM opiekunem. Prosimy także o punktualne przybycie – osoby spóźnione nie będą wpuszczane na teren wydarzenia.

Spacer z legendą o staromiejskiej farze

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, Plac Zamkowy przy Kolumnie Zygmunta

Spacer, podczas którego dzieci poznają legendę związaną ze staromiejską farą, czyli katedrą św. Jana o cudownej figurze z kościoła. Legenda będzie motywem przewodnim do poznania katedry i Starego Miasta. Drzwi katedry pomogą poznać historię warszawskiej syrenki i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie skąd przed katedrą wziął się niedźwiedź.

ZAPRASZAMY! Formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia

Trampolina do Kina - Kino w Trampkach, czyli czołówka-reklamówka dla festiwalu

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: online

Technika wycinankowa, kolażowa, tytułowe trampki wędrują przez świat kina i nasze miasta. Przysłane przez użytkowników animacje zostaną zmontowane we wspólny film.

Warsztat zaczniemy od wprowadzenia, będzie to krótki opis przebiegu produkcji filmu animowanego w warunkach amatorskich, z omówieniem jej najważniejszych elementów. Opowiemy również o technikach wykorzystywanych w filmie animowanym, ale skupimy się na technice wycinankowej i kolażu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WARSZTATÓW:

 1. Ściągnijcie i zainstalujcie aplikację Stop Motion Studio (wystarczy darmowa, niebieska wersja, dostępna na Android, iPhone i tablety.

 2. Upewnijcie się, że na telefonie jest miejsce na nowe zdjęcia. Podczas animacji będziecie ich robić bardzo dużo, może nawet kilkaset.

 3. Przygotujcie sobie stanowisko do animacji jak na filmiku link (to link do zamkniętej Grupy Trampolina do Kina ONLINE, żeby go zobaczyć trzeba poprosić o dołączenie do Grupy). Będziemy na samym początku sobie takie stanowisko ustawiali.

 4. Przygotujcie kartki (a4 albo trochę większe), coś do rysowania (kredki, flamastry), nożyczki, taśmę klejącą. Ewentualnie przyda się też masa mocująca (patafix, blutack).

UCZESTNICY w wieku 6-9 lat

MIEJSCE WARSZTATÓW: platforma zoom

PROWADZENIE Warsztat poprowadzi reżyserka Magdalena Bryll, która pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach.

ZAPISY Przez formularz >> link W przypadku większej ilości chętnych, przy rejestracji obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń (kto pierwszy ten lepszy)

Online i offline – XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Kiedy: sobota-niedziela 22-23 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: online i Praga Północ - offline

W tym roku Warszawa Singera dostępna będzie dla odbiorców kultury na całym świecie. Koncerty, spektakle i spotkania autorskie, odbędą się również online ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Festiwal sięga po nowatorską formułę, dostosowaną do nowego stylu życia. Online i offline. Bogata oferta artystyczna – dostępna bardziej niż kiedykolwiek.

Koncerty i przedstawienia na żywo będą miały bardziej kameralny charakter niż w poprzednich latach. Główny plener wydarzeń festiwalowych przenosi się w tym roku z Placu Grzybowskiego do Centrum Praskiego Koneser. Koncerty i spektakle odbędą się na małych warszawskich scenach klubowych, Synagodze im. Nożyków, Scenie Letniej Teatru Żydowskiego oraz – tradycyjnie w Teatrze Kwadrat. Organizatorzy stawiają na kameralność z powodu obowiązujących zaostrzonych norm sanitarnych, ale też na transmisje internetowe, co sprawia, że wydarzenia festiwalowe będą w niemal każdym miejscu na świecie.

Festiwal zawsze proponował szerokie spektrum wydarzeń kulturalnych. Tak będzie również w tegorocznej edycji.

XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 22-30 sierpnia 2020 r. PROGRAM FESTIWALU >> link

Na część wydarzeń w ramach Festiwalu wstęp wolny. Na niektóre obowiązuje wcześniejsze potwierdzenie obecności. Część wydarzeń jest biletowana. Szczegóły oraz informacje o prowadzonych transmisjach online w programie na stronie wydarzenia

Azja i Pacyfik na Powiślu - warsztaty rodzinne online

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 10:15 Gdzie: online

Zapraszamy na wirtualną podróż do Muzeum Azji i Pacyfiku – jedynego w Polsce muzeum posiadającego zbiory poświęcone wyłącznie kulturom krajów Azji, Oceanii.

Punktem wyjścia do snucia naszej opowieści będzie siedziba Muzeum, która znajduje się na warszawskim Powiślu. Uczestnicy zajęć poznają fascynującą historię Muzeum, dowiedzą się na czym polega kolekcjonerstwo i jaką odpowiedzialność za sobą niesie. Muzeum bowiem to miejsce, w którym nie tylko przechowuje się niezwykłe obiekty, ale także dba się o ich bezpieczeństwo.

Następnie udamy się w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzą się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii, wezmą udział w przedstawieniu jawajskiego teatru cieni, a także wysłuchają muzyki najstarszego instrumentu dętego.

Zajęcia ukażą uczestnikom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku, a także rozbudzi w nich ciekawość otaczającego świata.

INFORMACJE PRAKTYCZNE Zajęcia są prowadzone przy pomocy programu ZOOM. Zajęcia odbędą się online w sobotę 22 sierpnia o godzinie 10.15. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat i ich opiekunów. Wstęp bezpłatny! Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: dorotapasek@muzeumazji.pl W tytule maila prosimy wpisać "AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU", a w treści maila wiek i imię dziecka, nazwisko opiekuna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje w którym otrzymają Państwo również link do spotkania.

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 11:00-11:35 Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Koszykowa 63

Mała Klasyka to seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Tematyka 8.08 - W grocie króla gór Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje.

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak w celach bezpieczeństwa liczba uczestników ograniczona jest do 20 dzieci. O uczestnictwie w Małej Klasyce decydować będzie kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia.

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Żoliborz, Plaża Żoliborz

Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie nad Wisłą! W każdą sobotę zapraszamy na Plażę Żoliborz na popołudnie dla małych artystów.

Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa. 💙

WisłaInspiruje! Wydarzenia organizowane zgodnie z zasadami aktualnego reżimu sanitarnego.

Warsztaty Gimnastyczne dla dzieci z KSGA Legion Warszawa

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Praga Południe, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389  

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa. Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 12:00 na Plażówce Saska. Zapraszamy! ♥

KSGA – Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.

Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.

W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.  

VI WOLSKIE IMPRESJE ARTYSTYCZNE W PARKU MOCZYDŁO

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Wola, Park Moczydło

SIRTAKI - Muzyka grecka

W razie deszczu impreza odbędzie się pod namiotami.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą

"Jak jeść, żeby móc myśleć o przyszłości?"

Kiedy: sobota-niedziela 22-23 sierpnia, godz. 12:00-20:00 Gdzie: Śródmieście, Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko?

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

Zrealizowano w ramach projektu Szanujmy naszą Wisłę.

Lunapark dla Najmłodszych: Podróże Dookoła Świata

Kiedy: sobota 22 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Praga Północ, Lunapark, Wał Miedzeszyński 407

Przez cały weekend Lunapark nie zapomina też o najmłodszych gościach. Aby rodzice mogli złapać chwilę oddechu, przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty, pokazy i zabawy, aby nikt bez względu na wiek się u nas nie nudził.

Zapraszamy wszystkie dzieci na podróż dookoła świata.

Na każdych zajęciach odwiedzimy inny kontynent i przez zabawę będziemy odkrywać tajemnice naszego globu, konstruować wspólnie makiety znanych budowli, tworzyć egzotyczne maski, szyć ludowe stroje, czy poznawać ludowe tańce.

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak: 🍬 Karuzela cyrkowa z konikami 🍬 Tor do Mini Golfa 🍬 Ping-pong 🍬 Huśtawki i karuzele 🍬 Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market - streetfoodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! 🍦 🍪 🍕

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku - Wał Miedzeszyński 407.

🔹 Zaczynamy o 14:00! 🔹 Zajęcia odbywają się na terenie Wata Cukrowa 🔹 Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny!


Drodzy, w z związku z obecną sytuacją przypominamy o kilku ważnych kwestiach 👇🏻 • Na terenie całego Lunaparku znajdziecie wiele stanowisk z płynem do dezynfekcji. Warto pamiętać, aby dla wspólnego bezpieczeństwa często myć (i dezynfekować) ręce. • Nasi pracownicy dbają, aby czas w Lunaparku był dla Was bezpieczny, dlatego prosimy o wybieranie stolików oznaczonych informacją „zdezynfekowano”. • Nie ma co kusić losu, dlatego pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznego dystansu w kolejkach oraz o korzystaniu z maseczek. • Prosimy o wykonywanie zaleceń pracowników Lunaparku oraz poszczególnych lokali. Oni chcą dla Was jak najlepiej. • Banknoty to przeżytek, a szczególnie teraz, dlatego zachęcamy Was do korzystania z możliwości płacenia kartą. • W Lunaparku mamy dużo miejsca, dlatego prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu.

Wrota kuźni otwarte | pokazy rekonstruktorskie

Kiedy: sobota-niedziela 22-23 sierpnia, godz. 10:00-14:00 Gdzie: Wilanów, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Kuźnia (budynek gospodarczy na przedpolu, przy brukowanej drodze prowadzącej do Muzeum Plakatu, vis-à-vis Villi Intraty)

Chcesz zobaczyć, na czym polega kucie żelaza? A może chcesz się przekonać, jak bardzo plastyczne jest żelazo? Wilanowscy kowale chętnie pokażą, jak się z nim obchodzić.

Mechanizacja wyparła kowalskie rzemiosło. Wyobraźcie sobie, że niecałe 100 lat temu liczba warsztatów kowalskich w naszym kraju (ponad 32 tys.) była zbliżona do obecnej liczby mieszkańców Wilanowa! Zapraszamy do zapoznania się z dawną pracą w kuźni z czasów przedprzemysłowych: dowiemy się, co i jak wyrabiali kowale dla króla Jana III, przyjrzymy się też na żywo pracy kowala.

Klaun w wielkim mieście - warsztaty cyrkowe

Kiedy: niedziela 16 sierpnia, godz. 15:00-17:00 Gdzie: Praga Północ, Plac Konesera Praskiego Centrum Koneser

Letnie warsztaty klaunady na Pradze Północ. Uwaga! Udział bezpłatny, ograniczona liczba miejsc. Zapisy link

Z uwagi na pandemię COVID - 19 warsztaty będą się odbywać na świeżym powietrzu (Aleja Solidarności 55), prosimy o zachowywanie dystansu i zakrywanie ust oraz nosa. Zapewniamy płyny dezynfekujące.

Prowadzący warsztaty:

Krzysztof Kostera - absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny, żonglerka. Od 6. lat jest zawodowym aktorem cyrkowym oraz teatralnym. Grał w warszawskim teatro – kabarecie „Pożar w Burdelu” (6. spektakli) jest menedżerem WCMiŚ „Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy” (4. spektakle) – cyrk teatralny, oraz gra w PTL – „Praski Teatr Lalek” – teatr lalkowy (2. spektakle). Jest aktywnym animatorem cyrkowym, prowadzi warsztaty sztuki cyrkowej dla dorosłych, tworzy autorskie numery cyrkowe, boyleskowe (męska burleska), teatralne. Współpracuje z kilkoma agencjami artystycznymi.

Odskocznia - inicjatywa pedagogiczno-cyrkowa, która przybliża to, co w cyrku najlepsze: radość, przekonanie o swoim potencjale, odwadze, możliwość działań indywidualnych i efektywnej współpracy. Odskocznia oferuje zajęcia rozwojowe z wykorzystaniem technik cyrkowych.

Strefa MSWiA - Miejska Strefa Wycieczek i Animacji w Koneserze

Kiedy: sobota-niedziela 22-23 sierpnia 12:00-17:00 Gdzie: Praga, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Zapraszamy na wspólny powrót do przeszłości!

Codziennie w godzinach 12.00-17.00 zapraszamy Was na Plac Konesera, gdzie atrakcje organizuje Adventure Warsaw!

W strefie między innymi: gry podwórkowe, turnieje, instrukcje, nyska, lody, balony!

👉 Wystawa Muzeum PRL i Biuro Wycieczek – codziennie, 9:00 – 17:00, Pasaż Konesera. Tutaj czeka Was powrót do przeszłości! Odwiedzicie wystawę z Muzeum PRL i kupicie wycieczkę nyską po Warszawie.

👉 Weekendowy Turniej Gier Podwórkowych – soboty i niedziele, 12:00 – 15:00. Pamiętacie grę w klasy, skakanie z gumą i rzucanie zośką? Przypomnijcie sobie zabawy z dzieciństwa i dajcie je poznać swoim dzieciom! Turniej rozgrywa się w strefie MSWiA na placu, na miejscu zaopatrzymy Was także w instrukcję gier, do ćwiczenia na swoim podwórku! 😊

Zachęcamy również do udziału w grze miejskiej na placu Konesera! Kartę do gry można odebrać w Biurze Wycieczek w Pasażu Konesera!

Pingpong na trawie

Kiedy: sobota 22 sierpnia, 9:00-18:00 Gdzie: Ursynów, Park im. Romana Kozłowskiego

Cykl pikników sportowych "Pingpong na trawie" 🏓🌳

W czasie pikników, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, a także spotkacie maskotkę zbliżających się Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września 2020. Wydarzenie gościć będzie w dwóch lokalizacjach, popularnych wśród warszawiaków - w Parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz przy ulicy Potockiej.

W godzinach od 9:00 do 18:00 czekać będą na Was następujące atrakcje: ➡ nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów; ➡ amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami; ➡ pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym; ➡ gry, zabawy i konkursy sprawnościowe; ➡ zajęcia plastyczne dla najmłodszych; ➡ spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020;

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać będzie mogło do 150 osób. Każdy uczestnik wydarzenia musi posiadać maseczkę ochronną i zobowiązany jest do jej noszenia każdorazowo, gdy niemożliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od pozostałych uczestników pikniku. Na terenie miasteczka piknikowego dostępne będą środki do dezynfekcji, a sprzęt sportowy będzie odkażany w trakcie wydarzenia. Każdy wchodzący na teren pikniku poddany będzie kontroli temperatury ciała.

Partnerami pikników "Pingpong na trawie" są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, OSIR Żoliborz oraz Toyota Bielany.

NIEDZIELA, 23 SIERPNIA 2020

Festiwal Latino na Woli

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, 12:00 Gdzie: Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul Działdowska 6

23 sierpnia odbędzie się w Warszawie egzotyczny Festiwal Latino na Woli. W programie m .in.: warsztaty dla dzieci, nauka tropikalnych tańców brazylijskich i koncert kubańskiej grupy Mike Rife & CUBANIA.

Fundacja Kulturo zaprasza w niedzielę 23 sierpnia do Ogrodu Letniego w Wolskim Centrum Kultury (ul. Działdowska 6) na pełne radości wydarzenie, w którym nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku. Dla najmłodszych zaplanowano interaktywne warsztaty językowe. Dzieci razem z nauczycielem z Kolumbii poznają hiszpańskie słówka oraz ciekawostki o przyrodzie kolumbijskiej, a także wykonają papierowe papużki guacamayo. W trakcie międzypokoleniowych warsztatów tanecznych uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tańcach brazylijskich (słoneczna samba, lambada, funk carioca - prowadzenie grupa Samba Art), a także zatańczyć w folkowych rytmach meksykańskich (warsztaty z meksykańską choreograf Danielą Castillo z grupy Monarka Mex Folk). Energetycznie zapowiada się finał festiwalu. Będzie to pokaz brazylijskiej samby karnawałowej i koncert muzyki latynoamerykańskiej w wykonaniu gwiazdy wieczoru grupy Mike Rife & CUBANIA.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Ze względu na obowiązujące obostrzenia w związku z pandemią COVID-19 liczba uczestników na żywo jest ograniczona (prowadzone są zapisy). Wydarzenie będzie też transmitowane online na Facebooku >> link Projekt Festiwal Latino na Woli współfinansuje m.st. Warszawa.

PROGRAM: 12:00 warsztaty językowo-artystyczne dla dzieci (3-5 lat) 13:00 warsztaty językowo-artystyczne dla dzieci (6-10 lat) 14:15 folkowy Meksyk - taneczne warsztat międzypokoleniowe 15:30 tropikalna Brazylia - taneczne warsztaty międzypokoleniowe 17:00 pokaz samby i koncert kubańskiej grupy Mike Rife & CUBANIA

ZAPISY: fundacjakulturo@gmail.com, Tel. 503 152 129

Spektakl dla dzieci "Mały Książę" Teatru MER

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, 13:00 Gdzie: Włochy, ul. 1 Sierpnia 36 a, Okęcka Sala Widowiskowa

Wszystkich, którzy marzą o międzyplanetarnej wyprawie zapraszamy na najnowszy spektakl Teatru MER! Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Tym razem historię z książki Antoine’a de Saint Exupery’ego, przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.

Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć...?

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 4.

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

Sprzątamy dla zwierząt ● EKO zbiórka #nadWisłą

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, 10:00 Gdzie: Praga Południe, nad Wisłą

Lato w pełni, ale my nie możemy zapomnieć, jak ważne jest, by wspólnie dbać o czystość nad Wisłą. Zapraszamy Was na drugą już w tym sezonie EKO zbiórkę i towarzyszące jej wydarzenia - całość realizowana w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego "Szanujmy naszą Wisłę".

Tym razem chcielibyśmy Wam pokazać, że Wisła jest miejscem spotkań zwierząt i ludzi. Musimy pamiętać, o najmniejszych mieszkańcach Wisły - w myśl naszego tegorocznego hasła #OdżyjRzeko!

Na pięciu nadwiślańskich plażach spotkacie ekspertów z zakresu ekologii, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i zainspirują do dbania o środowisko. Opowiedzą Wam również o gatunkach zwierząt, które możecie spotkać na nadwiślańskich terenach - dzik, bóbr, a może sarna? 🐗🦦🦌🦆

Zapraszajcie swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę. Spotkajmy się razem na jednej z plaż: ☀️ Romantyczna ☀️ Saska ☀️ Poniatówka ☀️ ZOO/Rusałka ☀️ Białołęka (przy Parku Picassa)

Punkty zbiorki będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Na miejscu otrzymacie od nas rękawiczki (grubsze do zbierania szkła) oraz worki podzielone na 3 frakcje ♻️ Dostępne będą również jednorazowe maseczki oraz płyny do dezynfekcji.

Mamy też dla Was niespodziankę! Wiemy, jak bardzo lubicie nasze plakaty, dlatego będzie okazja do ich zdobycia 🤩

💚 Dla pierwszej osoby, która przyniesie pełen worek odpadów z wybranej frakcji: plakat Odżyj Rzeko + Warszawski Plażowy + wybrany plakat ze starszych wydarzeń 💚 Dla każdej kolejnej osoby: wybrany plakat ze starszych wydarzeń do wyczerpania zapasów

A dodatkowo... dla każdego kto przyjdzie, nasza wiślana bandamka!

Wydarzeniem towarzyszącym będą spotkania skierowane do rodzin z dziećmi (i nie tylko!) w Pawilonie edukacyjnym "Kamień" 👦 👧 Data: sobota, 22.08

 • 12:00 "Przedpremierowe czytanie wybranych opowiadań." Spotkanie z Dorota Koman - Przyjaciel Książki, autorką zbioru opowiadań pisanych przez dzieci i młodzież w czasie kwarantanny pt. „Dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko”.
 • 13:30 "Nadwiślańska fauna - kogo można spotkać nad Wisłą?" 🐗 Roman Głodowski, Stowarzyszenie "Nasz Bóbr"

Gra terenowa - Bitwa Warszawska 1920

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, 14:00 Gdzie: Bielany, Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29

„Bitwa Warszawska 1920” to gra dla wytrawnych szpiegów… Gracze wcielają się w zwiadowców polskiej armii, którzy przejęli rosyjską radiostację i dzięki niej mogą przechwytywać rozkazy, wydawane przez wroga. Misją graczy jest przechwycenie właściwych rozkazów i uzupełnienie mapy strategicznej, prezentującej ruchy wojsk podczas Bitwy Warszawskiej. Gra przeniesie nas do czasów Bitwy Warszawskiej w klimatycznym otoczeniu Starych Bielan.

Gracze rejestrują się do gry wypełniając formularz zgłoszeniowy w punkcie startowym przy Urzędzie Dzielnicy Bielany. Tam też pobierają otrzymują kartę gry z mapą strategiczną Bitwy Warszawskiej oraz mapą terenu gry, a także kredki w kilku kolorach. Zespoły rozpoczynają grę co pół godziny w przedziale 14.00-17.00. Uczestniczą w grze w zespołach rodzinnych.

Zespół otwiera kopertę i czyta umieszczony w niej rozkaz. Na podstawie jego treści (charakterystyczne słowa, szumy, niezrozumiałe wyrazy) zespół decyduje czy przychwycił rozkaz z właściwej częstotliwości. Po podjęciu decyzji zespół wypełnia mapę strategiczną zgodnie z poleceniem - koloruje strzałki na mapie na właściwy kolor, łączy wskazane punkty itp. Zespół porusza się po terenie gry, odwiedza punkty w dowolnej kolejności, przechwytuje rozkazy i wypełnia mapę. Gra dla zespołu kończy się po upływie 90 minut lub w momencie stworzenia mapy strategicznej. Zespół, który uzupełnił mapę udaje się do punktu startowego, w którym może odebrać pamiątkową nagrodę.

My CZYTAMY – teatr na kółkach

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, 12:00 i 13:00 Gdzie: Mokotów, Park Dreszera

"My CZYTAMY – teatr na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe.

Program łączy kulturę czytania, małej formy teatralnej z aktywnością na świeżym powietrzu i jest projektem innowacyjnym prowadzonym przez Fundację Art już w siedmiu dzielnicach Warszawy od 2014 roku.

Bo czytanie sobie nawzajem to zabawa, ŹRÓDŁO pozyskiwania WIEDZY, rozwijania KULTURY I ogromniej PRZYJEMNOŚCI oraz budowania dobrych relacji międzypokoleniowych najmłodszych ze starszymi.

Zapraszamy mieszkańców Mokotowa do wspólnej zabawy z książką❗

Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, godz. 11:00-17:00 Gdzie: okolice Warszawy, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Plac Jana Pawła II 2, Pruszków

Po nitce do kłębka – tak będziemy poruszać się po skomplikowanym labiryncie codziennych zwyczajów, rzemiosła i symboliki starożytnych mieszkańców dzisiejszego Mazowsza. W tym roku, w trzeciej już edycji Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty – motywem przewodnim będzie STAROŻYTNE TKACTWO, czyli, co tu dużo mówić – jedna z najstarszych dziedzin wytwórczej działalności człowieka.

Opierając się na zbiorach naszego Muzeum oraz na archeologii doświadczalnej przeprowadzimy naszych gości przez fascynujący świat produkcji włókienniczej – od pozyskiwania surowców poprzez narzędzia aż po aspekty ekonomiczne. Pokażemy jak tkacka przeszłość odciska się w nowożytności, jak w ciągu stuleci zmieniała się technika i jak tkaniny splatały się z wymiarem symbolicznym, znajdując miejsce w wierzeniach i w mitologii.

Festiwal potrwa od 2 do 30 sierpnia.

HARMONOGRAM

Wszystkie niedziele sierpnia (2, 9, 16, 23 i 30) – w godz. 11.00-17.00:

9 sierpnia 11.00-17.00 – Wystawa plenerowa – „Eleonora Plutyńska- w poszukiwaniu splotów” 11.00-17.00 – Stanowiska rekonstruktorskie, pokazy, pogadanki Bizancjum (ubiór, tkaniny, stemplowanie). Warsztat tkacki (rodzaje, budowa, techniki tkackie, wyroby). Tęcza starożytności (proces barwienia). Obróbka wełny (czesanie, gręplowanie, przędzenie, surowiec, narzędzia). Techniki tkackie (krosno, bardo, tabliczki, sprang, naalbinding: technika wyplatania przy użyciu igły dziewiarskiej i włókna. Filcowanie (surowce, techniki, wyroby). W co i jak ubierali się nasi przodkowie: moda i styl).

Ze względu na nietypową (i niepewną) sytuację związaną z epidemią zdecydowana większość wydarzeń odbywać się będzie na powietrzu, w Muzealnym ogrodzie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Magiczne sztuczki w Plażówce

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, godz. 13:00 Gdzie: Ursus, Plażówka, ul. Dzieci Warszawy 24

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego - do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO! Zapraszamy, Załoga Plażówka!

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, godz. 13:00-18:00 Gdzie: Praga, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych - przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi 🦛🦍🦁🐻🐫

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć 📷

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki - przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00 Atrakcje:

 1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
 2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
 3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
 4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
 5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
 6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
 7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
 8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
 9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00 Atrakcje:

 1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
 2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
 3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
 4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
 5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
 6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
 7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
 8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy: 👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 🐘

Wstęp wolny, zapraszamy!

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Poczujcie z nami lato!

Organizatorzy: Warszawskie ZOO oraz Ethoplanet - Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze *program wydarzeń może ulec zmianie

Bajki na trawie - online

Kiedy: niedziela 23 sierpnia, godz. 17:00 Gdzie: online

Kontynuujemy bardzo popularne w poprzednich latach „Bajki na trawie” 👶👧 Tym razem w wydaniu online. Od 12 lipca do końca sierpnia w każdą niedzielę o godz. 17.00 wyemitujemy dla dzieci łącznie 4 bajki, a na ich kanwie przeprowadzimy 4 warsztaty. Posty z bajkami i warsztatami będą zamieszczane na bieżąco w wydarzeniu na FB

 WARSZTAT - Lalka teatralna – nawiązując do bajki „O gęsim Jaju” zrobimy na nim lalkę teatralną z przedmiotów użytku domowego.

! Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej wydarzenia !

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved