Bezpłatne wydarzenia weekendowe dla dzieci w Warszawie 29-30 SIERPIEŃ 2020

📅 27 sierpnia 2020

⏱️25 min czytania

Ostatni weekend wakacji zachęca nas do korzystania z licznych atrakcji dla całych rodzin. Bezpiecznie, ciekawie, artystycznie, sportowo... zresztą sami zobaczcie!

SOBOTA, 29 SIERPNIA 2020

Warsztaty ultimate frisbee dla dzieci i młodzieży

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Ursynów, LO 158 - boisko szkolne, ul. Szolc-Rogozińskiego 2

Młodzieżowa drużyna ultimate frisbee - Sky This Warszawa zaprasza na otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W programie:

 • nauka rzucania frisbee
 • gry i zabawy z dyskiem
 • mecz ultimate frisbee

Zapraszamy dzieci i młodzież, początkujących i średnio-zaawansowanych.

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 11:00-18:00 Gdzie: wiele lokalizacji, szczegóły poniżej

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?

29 sierpnia (sobota): 11.00 - Prawdziwy Przyjaciel, Sielce - Park Sielecki, 13.00 - Prawdziwy Przyjaciel, Białołęka - Bociani Zakątek, 17.00 - Prawdziwy Przyjaciel, Żoliborz - Park Żeromskiego, 30 sierpnia (niedziela): 11.00 - Prawdziwy Przyjaciel, Łomianki - Amfiteatr, 13.00 - Bajka o drzewie, Białołęka Park - Picassa, 17.00 - Prawdziwy Przyjaciel, Piaseczno - Park Miejski.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Wydarzenia realizowane w ramach projektów: Bajkowe Włochy (finansowanie Urząd Dzielnicy Włochy) Bajkowa Białołęka (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Białołęka) Bajkowe Łomianki (finansowanie Miasto i Gmina Łomianki) Bajkowe Piaseczno (współfinansowanie Miasto i Gmina Piaseczno) Bajkowy Żoliborz (współfinansowanie Wydział Kultury Dzielnicy Żoliborz) Sezon na Sielce (Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów) Sezon artystyczno-edukacyjny w Teatrze Baza (Wydział Kultury Dzielnicy Mokotów)

Spacer z legendą o szabli króla Zygmunta

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, Kolumna Zygmunta

Podczas wycieczki poznamy jedną z mniej znanych legend warszawskich – o szabli króla Zygmunta. Opowieść będzie tłem do opowieści o samej kolumnie o królu Zygmuncie i rozwoju Warszawy. Dzieci dowiedzą się na czym polega różnica miedzy siedzibą władcy a stolicą. Obejrzymy też Plac Zamkowy i sam Zamek – od strony dziedzińca i od strony Wisły i ogrodów. Po drodze na tyły zamku przejdziemy koło Bacciarelówki na Kanonię i do Góry Gnojnej. Na zakończenie dzieci przygotują własne dokumenty z pieczęcią, jakie kiedyś wydawał król.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia - link

Holi Święto Kolorów w Warszawie ★ oficjalna trasa

Kiedy: sobota 29 sierpnia, od godz. 14:00-20:00 Gdzie: Śródmieście, Stadion Syrenki

𝗛𝗼𝗹𝗶 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗼 𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼́𝘄 - 𝗡𝗮𝗷𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘀𝘇𝗮 𝘄 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗰𝗲 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝗮 𝘁𝗿𝗮𝘀𝗮 𝘇𝗮𝘄𝗶𝘁𝗮 𝗱𝗼 Warszawy ❗

Holi Święto Kolorów odbędzie się na Stadionie Syrenki już 29 sierpnia ❤! Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach 😊✌!

❗ 𝙒𝙨𝙩𝙚̨𝙥 𝙣𝙖 𝙞𝙢𝙥𝙧𝙚𝙯𝙚̨ 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝙙𝙖𝙧𝙢𝙤𝙬𝙮 ❗

❤ Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków❗ 💙 Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić❗ 💚 Kolorowa wata cukrowa❗ 💛 Kolorowe okulary❗ 💜 Bazooki CO2❗ 💟 Strefa foodtruck❗

Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu!🙌 Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez naszych DJów! 🎶

❗UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Kolorowe place zabaw na Bielanach

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, od godz. 9:00-13:00 i 13:30-16:30 Gdzie: Bielany, teren zielony przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. S. Żeromskiego 29

“Budujemy wspaniały samolot”, warsztat artystyczno-modelarski dla ojców i synów

🛩️ Przygotowaliśmy dla Was specjalne pakiety, w których zawarliśmy kompletne zestawy materiałów do wykonania latającego samolotu i lalki z materiałów i włoczki.

🌈 Joanna Grabowiecka ze @Sztuka Dzikości i Seb Swierszcz przeprowadzą Was - obowiązkowo razem z Waszymi rodzicami - przez fascynujący proces tworzenia na bielańskich placach zabaw!

🎟️ Już teraz możesz zarezerwować wybraną godzinę przez platformę online! Bezpłatne bilety znajdziesz tutaj 👉🏻 link

🙌🏻 W tym bezpiecznym działaniu wspiera nas Urząd Dzielnicy Bielany

Od 29 lipca na Bielanach będzie jeszcze bardziej kolorowo i twórczo! Szczególnie na placach zabaw! Wznawiamy cykl wartościowych i inspirujących warsztatów dla dorosłych i dzieci z tworzenia lalek lub samolotów. Sebastian Świerszcz i Joanna Grabowiecka ze Stuki Dzikości poprowadzą bezpieczne warsztaty, podczas których wykonacie i zabierzecie do domu latający samolot lub własnoręcznie zamotana lalkę. Widzimy się na następujących placach zabaw:

😷 Dbając o bezpieczeństwo, spotykamy się w wyjątkowych obowiązujących nas warunkach:

 • uczestnicy (rodzic i dziecko) obowiązkowo będą w maseczkach zasłaniających nos oraz usta (organizator nie zapewnia maseczek!)
 • zachowanie dystansu 1,5 m od prowadzącego oraz innych uczestników
 • użycie środka dezynfekującego (organizator zapewni ww. środek)
 • czas wykonania zadania ok. 20 min
 • uczestnik nie może uczestniczyć w warsztatach, jeśli ma przynajmniej jedną z następujących dolegliwości: podwyższona temperatura ciała, powyżej 37,5°C, katar, kaszel, kichanie, duszności, ból gardła, biegunka. Zapoznanie się z regulaminem i ( link ) i podpisanie oświadczeń oraz zgodny na pomiar temperatury uczestnika to obowiązkowe czynności przed przystąpieniem do warsztatów.

Spektakl Śmieciowy zawrót głowy

Kiedy: sobota, 29 sierpnia, od godz. 16:00 Gdzie: Konsancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15

W sobotę, 29 sierpnia o godz. 16 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na plenerowy spektakl „Śmieciowy zawrót głowy”. Przedstawienie dla najmłodszych odbędzie się w altanie przy Hugonówce (ul. Mostowa 15). W co można zmienić plastikową butelkę? Czy śmieciom wyrzuconym w lesie można nadać drugie życie? Jak poradzić sobie ze smogiem? To wyzwania współczesnego świata, z którymi w niecodzienny sposób próbuje zmierzyć się Leśny Skrzat. Przekonajcie się sami dokąd zaprowadzi go wyobraźnia! W świecie wyobraźni wszystko jest możliwe! „Śmieciowy zawrót głowy” to niezwykle poetyckie przedstawienie poruszające ważny obecnie problem zanieczyszczenia środowiska. W głównej roli wystąpi znana aktorka Ewa Gorzelak.

Wstęp wolny, reżim sanitarny, szczegóły na konstancinskidomkultury.pl.

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy 2020

Kiedy: sobota-niedziela, 29-30 sierpnia, od godz. 13:00 Gdzie: Targówek, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11

Już po raz szósty zapraszamy Was na Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy, po raz drugi – na teren parku przy Domu Kultury Świt, a po raz pierwszy – na aż dwa dni festiwalu!

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy. Służy on integracji różnych środowisk Europy Środkowo-Wschodniej przez sięganie wspólnych korzeni, budowanie nowych więzi społecznych oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej źródeł we współczesnej kulturze.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Program:

🎵 29 sierpnia (sobota) 🥁 13:00 animacje 🥁 14:00 animacje ze Słuchaj Uchem 🥁 15:00 spektakl Słuchaj Uchem 🥁 16:00 występ PolkaDot 🥁 17:00 koncert zespołu Czereśnie

🎵 30 sierpnia (niedziela) 🥁 18:00 koncert zespołu Menele 🥁 19:00 koncert zespołu Radykalna Wieś / Radical Village 🥁 20:00 koncert zespołu DUCKSHELL

Na festiwalowiczów czekać będą również: mała plaża, strefa food trucków, warsztaty, a nawet plenerowy tor do gry w kapsle i resoraki. Będzie folkowo!

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo! Pamiętaj o obowiązujących zaleceniach przeciw COVID-19. Zabierz ze sobą maseczkę. Zachowuj bezpieczny dystans. Dezynfekuj dłonie.

Partner: Węgierski Instytut Kultury - Varsói Magyar Kulturális Intézet

Krok po kroku odkrywamy Powiśle

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 10:00 Gdzie: Śródmieście, nad Wisłą

Lubicie zagadki, tajemnicze wskazówki, ciekawe opowieści i wspólne wędrowanie? Jeśli tak, to zapraszamy na rodzinny spacer tropem nadwiślańskich skarbów i atrakcji. W czasie wycieczki poznacie ciekawe miejsca i historie. Wspólnie poszukamy ukrytych wiadomości i rozwiążemy tajemnicze zagadki.

Podczas spaceru:

 • dowiemy się, z jak daleka przybyła do Warszawy syrenka;
 • sprawdzimy, czy na ulicy Zajęczej mieszkają zające;
 • dowiemy się, którędy kiedyś płynęła Wisła;
 • zobaczymy, czym się różnią warszawskie mosty;
 • poznamy nietypowe cechy nadwiślańskich ptaków;
 • dowiemy się, którędy przez Powiśle jeździł pociąg;
 • poszukamy ukrytych zwierząt.

Na koniec spaceru uczestnicy otrzymają od nas nadwiślańskie materiały Ahoj Wisło!

Do jednego z zadań przyda się aplikacja do czytania kodów QR (ale nie będzie konieczna, wystarczy też telefon z dostępem do Internetu).

SPACER JEST BEZPŁATNY. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC WEDŁUG KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ.

Rezerwacja za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie wydarzenia >> link Zapisując jedną rodzinę zarezerwujcie jedno miejsce. W informacjach dodatkowych wpiszcie jak dużo osób (dorosłych i dzieci) będzie w Waszym zespole. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo prosimy o informację, jeśli po zapisie okaże się, że nie będziecie mogli przyjść na spacer. Będziemy wtedy mogli zaprosić rodzinę z listy rezerwowej.

Kiedy: sobota, 29 sierpnia, w godzinach 10.00-12.00 Gdzie: będziemy spacerować po Powiślu, w okolicach rzeki. Spacer zacznie się przy BUW. Dokładne miejsce startu wyślemy uczestnikom kilka dni przed spacerem, w specjalnej, tajemniczej wiadomości e-mail. Dla kogo: dla rodzin z dziećmi (zapraszamy szczególnie dzieci w wieku 5-9 lat)

UWAGA! W przypadku brzydkiej pogody lub zmiany sytuacji epidemicznej spacer zostanie przełożony na inny termin lub odwołany. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem norm sanitarnych - prosimy o zabranie maseczek lub przyłbic ochronnych oraz ewentualnie dodatkowych środków ochrony osobistej (płynów dezynfekujących, rękawiczek). Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w spacerze zawarte są na stronie z zapisami.

Spacer jest częścią projektu „Ahoj Wisło! - gramy i spacerujemy nad Wisłą” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Latające Psy - Wilanów 2020

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, godz. 9:00 Gdzie: Wilanów, Plaża Wilanów

Już po raz trzeci Wilanów zaprasza na popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee.

Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów: 🔸 Freestyle - pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw. 🔸 ThrowNGo - aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów. 🔶 Frizgility - konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund. 🔶 Time Warp - celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca. ❗️ Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności. 🔸 Dog Diving - ukochane przez dosłownie wszystkich skoki psów "w dal" do basenu z wodą ! 💦💦💦

Zapraszamy!

Imieniny Jana Kochanowskiego 2020

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 11:30 Gdzie: Śródmieście, Ogród Krasińskich

Literacki piknik Biblioteki Narodowej został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku. Od tego czasu odbyło się już osiem edycji wydarzenia – z roku na rok świętujemy coraz huczniej, a obchodzenie imienin Jana Kochanowskiego stało się swojego rodzaju tradycją. I chociaż tegoroczna edycja niesie ze sobą nowe wyzwania (długo nie było pewności, czy w ogóle się odbędzie), to ostatecznie tradycji stanie się zadość.

W tym roku bohaterem wydarzenia będzie pisarz, publicysta i skandalista, ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i bezkompromisowy obserwator ówczesnej rzeczywistości, czyli nie kto inny, jak Leopold Tyrmand. Na Imieninach zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich powieści kryminalnych, a zaproszeni artyści, varsavianiści i biografowie Tyrmanda przybliżą atmosferę powojennej Warszawy. Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. meczu poetyckiego czy wykonania „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”. Program dla dzieci otworzy Teatr Lalka, z przedpremierowym pokazem spektaklu „Tymoteusz Rymcimci”.

Spotykamy się, jak zwykle, w Ogrodzie Krasińskich – zamknięta przestrzeń jednego z najpiękniejszych parków Warszawy umożliwi monitorowanie liczby uczestników wydarzenia. Miejsca dla publiczności zostaną przygotowane z zachowaniem wymaganych odległości, a na terenie Ogrodu będą dostępne środki dezynfekujące. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek. Warto również przynieść wydrukowane, wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia ( link ), co przyspieszy wejście na teren imprezy.

Nietypowe sytuacje wymagają nowych rozwiązań – dlatego dla tych, którzy wolą (lub są zmuszeni) zostać w domu, zostaną przygotowane transmisje poszczególnych spotkań i innych, tworzących program Imienin wydarzeń.

Dołożymy wszelkich starań, żeby Imieniny Jana Kochanowskiego były w tym roku nie tylko wyjątkowym, ale również bezpiecznym doświadczeniem.

• kiermasz książek • warsztaty • imieninowa scena jazzowa. Gra zespół Five O’Clock Orchestra w składzie: Tadeusz Orgielewski, Leszek Nowotarski, Jakub Moroń, Marian Cichoń, Piotr Górka, Andrzej Wardęga


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Online i offline – XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: online i Praga Północ - offline

W tym roku Warszawa Singera dostępna będzie dla odbiorców kultury na całym świecie. Koncerty, spektakle i spotkania autorskie, odbędą się również online ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Festiwal sięga po nowatorską formułę, dostosowaną do nowego stylu życia. Online i offline. Bogata oferta artystyczna – dostępna bardziej niż kiedykolwiek.

Koncerty i przedstawienia na żywo będą miały bardziej kameralny charakter niż w poprzednich latach. Główny plener wydarzeń festiwalowych przenosi się w tym roku z Placu Grzybowskiego do Centrum Praskiego Koneser. Koncerty i spektakle odbędą się na małych warszawskich scenach klubowych, Synagodze im. Nożyków, Scenie Letniej Teatru Żydowskiego oraz – tradycyjnie w Teatrze Kwadrat. Organizatorzy stawiają na kameralność z powodu obowiązujących zaostrzonych norm sanitarnych, ale też na transmisje internetowe, co sprawia, że wydarzenia festiwalowe będą w niemal każdym miejscu na świecie.

Festiwal zawsze proponował szerokie spektrum wydarzeń kulturalnych. Tak będzie również w tegorocznej edycji.

XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 22-30 sierpnia 2020 r. PROGRAM FESTIWALU >> link

Na część wydarzeń w ramach Festiwalu wstęp wolny. Na niektóre obowiązuje wcześniejsze potwierdzenie obecności. Część wydarzeń jest biletowana. Szczegóły oraz informacje o prowadzonych transmisjach online w programie na stronie wydarzenia

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Wawer, Ferio Wawer, Kazimierza Szpotańskiego 4

Dni Wilanowa 2020

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, od godz. 8:30 Gdzie: Wilanów, Dzielnica Wilanów

Dni Wilanowa 2020! Tym razem startujemy jeszcze w sierpniu, a Dni Wilanowa potrwają aż do 13 września. Ze względu na okoliczności związane z koronawirusem świętowanie odbędzie się w nieco innej formie niż ta, do której jesteście przyzwyczajeni.

Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego program Dni Wilanowa 2020 rozłożyliśmy w czasie.

W trakcie trzech kolejnych weekendów będzie czekało na Was mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie klasycznie dla miłośników muzyki poważnej i dobrego dramatu, ale i wesoło z kabaretem, filmowo dla fanów dobrego kina i na sportowo. Nie zabraknie również dobrej muzyki, pysznego jedzenia i atrakcji dla najmłodszych.

Zapraszamy!

Harmonogram Dni Wilanowa:

28 SIERPNIA 2020 (Piątek) 19:00 „Szekspir w parku” – Dziedziniec Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie / szczegóły: link

29 SIERPNIA 2020 (Sobota) 8:30 – 18:00 „Latające psy” – Plaża Wilanów / szczegóły: link 19:00 „Szekspir w parku” – Dziedziniec Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie / szczegóły: link 21:00 Filmowa Stolica Lata – film „Ból i Blask” / szczegóły: link

30 SIERPNIA 2020 (Niedziela) 08:00 – 18:30 „Latające psy” – Plaża Wilanów / szczegóły: link 12:00 – 16:00 Powsińskie Dożynki – Sanktuarium MB Tęskniącej i plenery Domu Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3 / szczegóły: link 19:00 „Szekspir w parku” – Dziedziniec Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie / szczegóły: link

Popłyń Wisłą w Warszawie - darmowe rejsy

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, nad Wisłą

Zapraszamy na pokład stołecznej żeglugi wiślanej

Cykl bezpłatnych rejsów, podczas których eksperci oraz stermotorzyści będą opowiadać varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki. Do wyboru jest pełna gama jednostek stołecznej żeglugi. Od tradycyjnych, drewnianych - takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta - po nowoczesne katamarany i statki, których coraz więcej widać na rzece w Warszawie. Rejs to nie tylko okazja do odkrycia lokalnej floty, ale też szansa do poszerzenia wiedzy o samej rzece.

Codzienne wycieczki odbędą się w tygodniu do końca wakacji o godz. 13.00, a od września o godz. 17.00. W weekendy jednostki startują o godz. 11.00 i 13.00 aż do końca września. Wyprawy rozpoczynają się w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława - miejsca zbiórek będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Obowiązują zapisy >> link

Rodzinny piknik plenerowy

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, godz. 10:00-20:00 Gdzie: Białołęka, Galeria Północna, ul. Światowida 17

Od 28 do 31 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieci wraz opiekunami do Galerii Północnej na mnóstwo morskich atrakcji z okazji zakończenia wakacji. Rodzinny piknik plenerowy odbędzie się:

w ogrodzie na dachu, w godz. 13:00-20:00 wzdłuż ul. Trakt Nadwiślański – przed galerią, w godz. 10:00-20:00 (tylko w sobotę PIANA PARTY!)

Z adeptami żeglarskimi, gotowymi odbyć morskie warsztaty, spotykamy się w ogrodzie na dachu. Zbiórki o godz.: 13:45, chrzest żeglarski o godz. 14:45 18:30, chrzest żeglarski o godz. 19:30

W trakcie godzinnego szkolenia uczestnicy otrzymają specjalne blankiety do zbierania kolorowych pieczątek za poszczególne zadania, takie jak wiązanie węzłów żeglarskich, wyplatanie sieci rybackich oraz tworzenie artystycznych wzorów morskich na krosnach. Po zakończeniu warsztatów odbędzie się pasowanie na młodych żeglarzy i rozdanie dyplomów potwierdzających przyjęcie do grona wilków morskich oraz niezbędny na każdym pokładzie kompas.

W ogrodzie na dachu Galerii Północnej mali żeglarze będą też mogli zafundować sobie marynarski tatuaż oraz obejrzeć każdego dnia, od piątku do poniedziałku: pokaz iluzjonisty „Czary mary na pokładzie”, rozpoczęcie planowane o godz. 13:00 oraz 15:15 spektakl teatralny dla dzieci pt. "Zaczarowana zatoka", planowany start o godz. 18:00 (każdego dnia)

W programie są także warsztaty tworzenia baniek mydlanych zakończone pokazem baniek XXL. Na pokaz zapraszamy w godz. 16:00-18:00.

Z kolei na wszystkich miłośników słodyczy w ogrodzie na dachu Galerii Północnej będzie czekać kolorowa wata cukrowa bez ograniczeń oraz ekspresowy kurs cukierniczy, podczas którego dowiedzieć się można, jak powstaje wata cukrowa i spróbować własnych sił w jej kręceniu.

Ale to nie wszystko! Przed Galerią Północną, przed wejściem od ul. Trakt Nadwiślański powstanie również bezpłatna strefa rozrywki. Znajdą się w niej morskie dmuchańce, m.in. zjeżdżalnia z rybką, kule wodne (zorbing), łódeczki w basenie, wodny tor przeszkód. Uwaga! Weźcie ręczniki lub ubranie na zmianę, można się zmoczyć. Strefa czynna będzie w godz. 10:00-20:00.

Tylko w sobotę zapraszamy na niezapomniane bąbelkowe szaleństwo dla małych i dużych, czyli piana party!

Uwaga! Podczas pikniku parking zewnętrzny galerii zamieni się w morski świat zabawy dla dzieci. Wszystkich kierowców zapraszamy do skorzystania z parkingu wielopoziomowego, wjazd od ul. Kościeszów oraz od ul. Szafrańców.

Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Wszyscy uczestnicy powinni pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób lub zasłonięciu ust i nosa w sytuacjach, kiedy nie uda się zachować odpowiedniego dystansu. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo zalecamy również dezynfekcję rąk – w tym celu w obu strefach zostaną umieszczone dozowniki ze specjalnym płynem. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane. Zapraszamy!

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: online

Tematyka spotkania: "Historyczne gry (nie tylko) ogrodowe" Prowadzenie: Sławomir Szczocki

Zapraszamy na Zamkową Akademię Młodego Eksploratora w wersji online!

🎨🖌️🍃Dzieciom w w wieku 6–12 lat proponujemy wyjątkowe warsztaty plastyczne poświęcone królewskim Ogrodom.

Informacje o potrzebnych materiałach plastycznych będziemy zamieszczać przed kolejnymi zajęciami.

Zapraszamy!


🌳Projekt pn. „Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: sobota 29 sierpnia, godz. 11:00-11:35 Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Koszykowa 63

Mała Klasyka to seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Tematyka 8.08 - W grocie króla gór Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje.

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak w celach bezpieczeństwa liczba uczestników ograniczona jest do 20 dzieci. O uczestnictwie w Małej Klasyce decydować będzie kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą

"Skąd czerpać wiedzę?"

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, godz. 12:00-20:00 Gdzie: Śródmieście, Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko?

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

Zrealizowano w ramach projektu Szanujmy naszą Wisłę.

Pingpong na trawie

Kiedy: sobota 29 sierpnia, 9:00-18:00 Gdzie: Ursynów, Park im. Romana Kozłowskiego

Cykl pikników sportowych "Pingpong na trawie" 🏓🌳

W czasie pikników, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, a także spotkacie maskotkę zbliżających się Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września 2020. Wydarzenie gościć będzie w dwóch lokalizacjach, popularnych wśród warszawiaków - w Parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz przy ulicy Potockiej.

W godzinach od 9:00 do 18:00 czekać będą na Was następujące atrakcje: ➡ nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów; ➡ amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami; ➡ pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym; ➡ gry, zabawy i konkursy sprawnościowe; ➡ zajęcia plastyczne dla najmłodszych; ➡ spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020;

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać będzie mogło do 150 osób. Każdy uczestnik wydarzenia musi posiadać maseczkę ochronną i zobowiązany jest do jej noszenia każdorazowo, gdy niemożliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od pozostałych uczestników pikniku. Na terenie miasteczka piknikowego dostępne będą środki do dezynfekcji, a sprzęt sportowy będzie odkażany w trakcie wydarzenia. Każdy wchodzący na teren pikniku poddany będzie kontroli temperatury ciała.

Partnerami pikników "Pingpong na trawie" są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, OSIR Żoliborz oraz Toyota Bielany.

Wrota kuźni otwarte | pokazy rekonstruktorskie

Kiedy: sobota-niedziela 29-30 sierpnia, godz. 10:00-14:00 Gdzie: Wilanów, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Kuźnia (budynek gospodarczy na przedpolu, przy brukowanej drodze prowadzącej do Muzeum Plakatu, vis-à-vis Villi Intraty)

Chcesz zobaczyć, na czym polega kucie żelaza? A może chcesz się przekonać, jak bardzo plastyczne jest żelazo? Wilanowscy kowale chętnie pokażą, jak się z nim obchodzić.

Mechanizacja wyparła kowalskie rzemiosło. Wyobraźcie sobie, że niecałe 100 lat temu liczba warsztatów kowalskich w naszym kraju (ponad 32 tys.) była zbliżona do obecnej liczby mieszkańców Wilanowa! Zapraszamy do zapoznania się z dawną pracą w kuźni z czasów przedprzemysłowych: dowiemy się, co i jak wyrabiali kowale dla króla Jana III, przyjrzymy się też na żywo pracy kowala.

NIEDZIELA, 30 SIERPNIA 2020

Calineczka - spektakl online

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 17:00 Gdzie: online

Na zakończenie wakacji coś dla Waszych dzieci - spektakl „Calineczka”🧚🏻‍♂️

🔴 30.08 godz. 17:00 na kanale YouTube Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu emisja spektaklu o malutkiej Calineczce - dziewczynce o wielkim sercu, która wędrując przez świat poznaje jego piękno, ale musi także stawić czoła czającym się wokół zagrożeniom.

Krok po kroku dziewczynka odkrywa, że wcale nie trzeba być wielkim, żeby stać się kimś wyjątkowym, a ciekawość świata i konsekwentne podążanie za marzeniami może zaprowadzić naprawdę daleko... 🌞

🟠 Reżyseria i światła: Jacek Bała 🟠 Scenografia i kostiumy: Anna Łapińska 🟠 Muzyka: Krzysztof Maciejowski 🟠 Choreografia: Katarzyna Kostrzewa 🟠 Korepetycje muzyczne: Monika Świostek

OBSADA 🟢 Agnieszka Grębosz - Calineczka 🟢 Natalia Samojlik - Ropucha, Matka, Chrabąszcz, Pająk, Krawiec 🟢 Karolina Węgrzyńska - Mysz, Babcia Chrabąszcz, Ptak, Ryba 🟢 Przemysław Bosek - Chrabąszcz, Jaskółka, Pająk Krawiec, Ptak, Ryba 🟢 Mateusz Michnikowski - Kret, Duszek Kwiatowy, Ropuch, Siostra Chrabąszcz, Ptak

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

Warsztaty kreatywne - Cool Kids

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 13:00 Gdzie: Śródmieście, Wolność, ul. Wioślarska 6, wejście od Bulwarów Wiślanych

Cool kids na wolności, czyli gry i zabawy dla najmłodszych.

W weekend przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla najmłodszych amatorów Wisły. Przez 4 godziny Wasze pociechy przeniesiemy w świat najlepszych wspomnień z wakacji. Wspólnie postaramy się "Zatrzymać LATO". Nasza animatorka Helena przygotowała szereg gier i zabaw, które w kreatywny sposób pobudzą wyobraźnię dzieciaków. Pod czujnym okiem Heleny stworzymy niesamowitą pocztówkę z wakacyjnych przygód. Mali artyści, którzy zdecydowanie preferują formę wyrazu poprzez obraz, będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania swoich plastycznych zdolności z kolorowymi kredkami w roli głównej.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. UWAGA: W przypadku deszczu, wydarzenie zostanie przeniesione na kolejny najbliższy termin.

Kino Plenerowe na Stegnach - Akademia Pana Kleksa

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 20:00 Gdzie: Mokotów, ul. Bonifacego 10

W ramach realizacji budżetu obywatelskiego 2020 zapraszamy na „Kino Plenerowe na Stegnach”, które odbędzie się na terenie szkoły integracyjnej nr 339 przy ul. Bonifacego 10❗

📽30.08.20 - Akademia Pana Kleksa reż. Krzysztof Gradowski

Wstęp wolny❗

Teatr dla dzieci na Wisłą / "Piękna i Bestia"

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Śródmieście, Grunt i Woda, Bulwar Flotylli Wiślanej

Grunt i Woda oraz Pan Teatrzyk zapraszają na spektakl „Piękna i bestia” 🌹

„Piękna i bestia” Kupiec wyrusza w podróż, aby sprzedać towary. Każdej z trzech swoich córek obiecał podarunki z podróży. Niestety - statek rozbija się podczas sztormu, a nasz bohater trafia do pałacu Bestii...

Pan Teatrzyk już od dekady bawi i rozśmiesza dzieci z warszawskich żłobków i przedszkoli. Można go tez spotkać w różnych miejscach plenerowych: parkach, skwerach i bulwarach- tym razem zagości u nas.😉

Pchła Szachrajka - spektakl

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 16:00 Gdzie: Ursynów, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b

Chcecie bajki? Oto bajka… 🎭

Ursynowski amatorski Teatr Seniora w ramach projektu Fundacja Nasza Historia zaprasza 30 sierpnia ⏰ o godz. 16.00 na premierę spektaklu: „Pchła Szachrajka”.

👉 Bezpłatne zaproszenia 📧 fundacjanaszahistoria@gmail.com

Piknik rodzinny w Parku Olszyna

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 15:00-19:00 Gdzie: Bielany, Park Olszyna

Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik w Parku Olszyna.

Szukajcie namiotu cyrkowego, przy którym zobaczycie szczudlarzy i klaunów, a także obejrzycie specjalny spektakl dla dzieci „Cyrkowa Podróż”. Aktorzy teatru przeniosą nas w niezwykły świat pantomimy.

🤹‍♂ Będzie również okazja do nauczenia się różnych ciekawych sztuczek z wykorzystaniem cyrkowych rekwizytów. Nie zabraknie animacji i warsztatów kreatywnych, m.in. formowania lizaków, malowania koszulek i eko toreb. Zabawa wszystko to przy zachowaniu bezpiecznych warunków.

Zabierzcie ze sobą piknikowe koce. ▪ 15:00 - 16:00 - spektakl „Cyrkowa Podróż” ▪ 16:00 - 19:00 - interaktywny program dla dzieci z animacjami „Akademia Cyrkowca” ▪ 15:00 - 19:00 - warsztaty kreatywne w wyznaczonych punktach

Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1066 z późn. zm.).

Z nurtem rzeki - o transporcie wiślanym kiedyś i dziś

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 10:00 Gdzie: Śródmieście, Port Czerniakowski

Zasadził dziadek rzepkę – warsztaty dla rodzin

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6

Już wkrótce na Łące Leśmiana powstaną nowe grządki!

Muzeum POLIN zaprasza dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i stworzenia własnych mini-ogródków, w których wyrosną pożywne warzywa.

Warzywa z własnego ogródka to dobra alternatywa dla jarzyn ze sklepowych półek, szczególnie dla wszystkich, którzy dbają o ekologię. Podczas niedzielnych warsztatów będzie okazja do stworzenia własnych mini-ogródków. Zamiast łąkowych kwiatów wyrośnie pożywna marchew, rzodkiew i pietruszka.

Razem zabawimy się w młodych ogrodników.

Zajęcia odbędą się 30 sierpnia (niedziela) o godz. 11.00-14.00. Spotykamy się w plenerze, na Łące Leśmiana (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego).

Z uwagi na limit miejsc na zajęcia obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na stronie internetowej: link

Zamień winyl na sztukę! Z polską muzyką rozrywkową w tle

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 11:00-19:00 Gdzie: Śródmieście, Miami Wars, Cypel Czerniakowski

W niedzielę 30 sierpnia, w godzinach 11:00-19:00 Fundacja Poprostu Kultura oraz Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy zapraszają rodziny z dziećmi, młodzież oraz wszystkich zainteresowanych na wydarzenie: ZAMIEŃ WINYL NA SZTUKĘ! Z POLSKĄ MUZYKĄ ROZRYWKOWĄ W TLE, które odbędzie się w Miami Wars.

Kultura winylowa to rosnąca lawinowo na całym świecie moda na muzykę wydawaną na płytach winylowych. To miłość do wysokiej jakości dźwięku, jakiego nie zapewniają nośniki cyfrowe. To również, a może przede wszystkim różnorodna, międzynarodowa społeczność, która łączy wspólnoty lokalne i wszystkie pokolenia.

Chcielibyście posłuchać dobrej muzyki, odkryć i rozwinąć twórcze pasje, spotkać fajnych ludzi, słowem poczuć i zobaczyć z bliska, czym jest kultura winylowa? A może kochacie ją od dawna? Kimkolwiek jesteście, nieważne ile macie lat, przybywajcie i skorzystajcie z naszych propozycji!

Motywem przewodnim całego wydarzenia będzie polska muzyka rozrywkowa.

Czekają na Was:

 1. STREFA WARSZTATOWA "ZAMIEŃ WINYL NA SZTUKĘ!"

• Warsztaty malowania płyt winylowych - czyli jak zmienić starą, zdartą płytę na dzieło sztuki. Możecie dołączyć w każdej chwili!

Pod fachowym okiem znanej artystki poznacie różnorodne techniki malowania na płytach i stworzycie na nich swoje własne projekty. Do dyspozycji będziecie mieli profesjonalne, akrylowe markery. Uwaga! Przyjazne dla dzieci!

Warsztat poprowadzi: Duśka Zuo - właścicielka i pomysłodawczyni Maluj Gripa , Maluj buta oraz gospodyni otwartej pracowni plastycznej GARAŻ na Długiej.

• Warsztaty projektowania okładek płyt winylowych.

Czarna płyta z muzyką i okładką tworzą nieodłączną całość a bywa, że płyty winylowe kupowane są wyłącznie dla okładki i wieszane na ścianie jako obraz. Wy też będziecie mieli możliwość stworzenia takich obrazów!

Tłem do projektowania będą czyste okładki płyt winylowych, dzięki czemu stworzone przez Was dzieła będą wyglądały jak prawdziwe. W twórczym działaniu wspierać Was będzie Iwona Rypson prowadząca warsztaty kreatywne dla wszystkich pokoleń.

 1. DJ SETY: Przez cały czas trwania wydarzenia będą Wam towarzyszyć dj-sety grane wyłącznie z czarnych płyt. Przekonacie się, jak różnorodna jest polska muzyka rozrywkowa! Sety zagrają: Risky (Winyl Market) oraz Kraff (Downtempo City Funk).

3.WYSTAWA OKŁADEK PŁYT WINYLOWYCH: “Gwiazdy sztuki graficznej na okładkach starego i nowego pokolenia”. Będziecie mogli obejrzeć polskie okładki, tworzone przez znakomitych plastyków i grafików starego i nowego pokolenia. Przekonacie się na własne oczy, że kultura winylowa to nie tylko nasze dziedzictwo, ale też żywa sztuka przyciągająca młode pokolenia twórców i odbiorców. Inspirujcie się i twórzcie własne dzieła!

W trakcie warsztatów stworzymy Wam odpowiednie warunki sanitarne zgodne z wytycznymi ministerstwa zdrowia związanymi z epidemią Covid-19.

XII Wielokulturowe Warszawskie Street Party

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 13:00 Gdzie: Śródmieście, Krakowskie Przedmieście

XII edycja Wielokulturowego Warszawskiego Street Party odbędzie się już 30 sierpnia! 🥳 W Miasteczku Wielokulturowym odnajdziecie jak zwykle dwie sceny z muzyką i tańcem, strefę akustyczną, stoiska tematyczne, strefę dla NGO. Będzie też parada! 💃🎺🥁🎭🤹 Częściowo wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy, a przy scenie koncertowej będzie zainstalowana pętla indukcyjna.

Wszystko oczywiście perfekcyjnie COVID-safety. 😎

W kwestii bezpieczeństwa na wydarzeniu: 🔷 Będą hektolitry płynu do dezynfekcji w stale uzupełnianych dozownikach. 🔷 Przy scenie i innych strefach będzie obowiązek przebywania w masce i zachowywania dystansu. 🔷 Stoiska prowadzące sprzedaż będą dbały o zapewnienie bezpieczeństwa przy swoim stanowisku, a osoby wydające posiłki będą miały obowiązek noszenia masek oraz rękawiczek.

Z innych ważnych rzeczy: 💚 Wszystko co się da, będzie eko-friendly. Zrezygnowaliśmy z wydruku ulotek, ograniczyliśmy produkcję informacyjnych materiałów jednorazowych. Naszym wystawcom stanowczo rekomendujemy rezygnację z produktów jednorazowych z tworzyw sztucznych, ze wskazaniem na materiały kompostowalne. 💛 Wydarzenie zaczniemy przez wszystkich oczekiwaną paradą. Rok temu, tak wiele osób do nas pisało w związku z brakiem parady, że w tym roku nie mogliśmy odpuścić :) 💙 Z myślą o naszej publiczności zastosujemy podczas wydarzenia usługi dostępnościowe dla osób z niepełnosprawnościami! Co będzie na pewno? Pętla indukcyjna i tłumaczenie wybranych elementów programu na polski język migowy! Przy wydarzeniu pracuje koordynator dostępności, który przygotował opis dostępności i zadba o satysfakcjonujący debiut dostępności programu na Street Party!

Wiemy, nic nie jest pewne, mamy epidemię. Dlatego jesteśmy elastyczni, a naszym priorytetem jest Wasze i nasze bezpieczeństwo. Do zobaczenia! 😘

PODAJ CEGŁĘ | Warsztaty rodzinne

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Śródmieście, skwer ks. Jana Twardowskiego

W 75. rocznicę odbudowy Warszawy wcielimy się w superbohaterów i na specjalnie przygotowanej wielkiej makiecie odbudujemy zniszczoną stolicę! Z wielkiego morza ruin powstanie ⚒️ Warszawa na nowo – osiedla, parki, mosty, place zabaw oraz pięknie ukwiecone ogródki!

Zespoły rodzinne przygotują makiety wybranych dzielnic. W ten sposób powstanie jedna wielka wspólna makieta odbudowanej Warszawy! Będziemy je wykonywać z przeróżnych elementów a przy okazji będziemy opowiadać o odbudowującym się mieście i życiu w ruinach. Dodatkowo żeby ukwiecić i upięknić współczesną Warszawę przygotujemy sadzonki kwiatów 🌱, a dla nich wykonamy osłonki na doniczki nawiązujące do odbudowującej się Warszawy :) Takie sadzonki na pamiątkę będzie można zabrać do domu!


Na warsztaty obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób. Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do dnia poprzedzającego wydarzenie na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH (godziny otwarcia DSH: poniedziałek: nieczynne, wt–pt: 15:00 – 19:00, sob, niedz: 12:00 – 19:00).

Udział w spotkaniu jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA ( link ) oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ ( link ) dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH.

Powsińskie Dożynki 2020

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Wilanów, ul. Ptysiowa 3

Wraz z Centrum Kultury Wilanów i Parafią św. Elżbiety w Powsinie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2020❗

Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, odbędzie się 30 sierpnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej i w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości. W tym roku wystąpią dla Państwa Polski Łan i grupa Strumień ze Śląska Cieszyńskiego. Dla Dzieci CKW przygotowało przedstawienie teatralne.

👉🏻 godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna. 👉🏻 godz.13:30 – spektakl teatru Dur-Moll pt. „O skrzacie, Kasi i gąsce” dla dzieci. 👉🏻 występy zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz Folklorystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Polski Łan💃🏻

Wstęp wolny❗

Klaun w wielkim mieście - warsztaty cyrkowe

Kiedy: niedziela 30 sierpnia, godz. 12:00-14:00 Gdzie: Praga Północ, na terenie byłego ZOO MARKETU, AL. Solidarności 55

Letnie warsztaty klaunady na Pradze Północ. Uwaga! Udział bezpłatny, ograniczona liczba miejsc. Zapisy link

Z uwagi na pandemię COVID - 19 warsztaty będą się odbywać na świeżym powietrzu (Aleja Solidarności 55), prosimy o zachowywanie dystansu i zakrywanie ust oraz nosa. Zapewniamy płyny dezynfekujące.

Prowadzący warsztaty:

Krzysztof Kostera - absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny, żonglerka. Od 6. lat jest zawodowym aktorem cyrkowym oraz teatralnym. Grał w warszawskim teatro – kabarecie „Pożar w Burdelu” (6. spektakli) jest menedżerem WCMiŚ „Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy” (4. spektakle) – cyrk teatralny, oraz gra w PTL – „Praski Teatr Lalek” – teatr lalkowy (2. spektakle). Jest aktywnym animatorem cyrkowym, prowadzi warsztaty sztuki cyrkowej dla dorosłych, tworzy autorskie numery cyrkowe, boyleskowe (męska burleska), teatralne. Współpracuje z kilkoma agencjami artystycznymi.

Odskocznia - inicjatywa pedagogiczno-cyrkowa, która przybliża to, co w cyrku najlepsze: radość, przekonanie o swoim potencjale, odwadze, możliwość działań indywidualnych i efektywnej współpracy. Odskocznia oferuje zajęcia rozwojowe z wykorzystaniem technik cyrkowych.

! Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej wydarzenia !

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved