Bezpłatne wydarzenia weekendowe dla dzieci w Warszawie 8-9 SIERPIEŃ 2020

📅 6 sierpnia 2020

⏱️21 min czytania

Co robić jak żar z nieba leje się przez cały weekend? Zostać w domu? Nieeee! Ruszyć do parku, nad Balaton, nad warszawskie Plaże, do Łazienek - bo tam toczy się weekendowe życie Warszawy. Swoją drogą online też znajdziecie tu parę ciekawych wydarzeń. 3...2...1... relax :)

ps. Na pozostałe dni tygodnia wiele fantastycznych propozycji półkolonii znajdziecie tutaj

SOBOTA, 8 SIERPNIA 2020

VI WOLSKIE IMPRESJE ARTYSTYCZNE W PARKU MOCZYDŁO

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Wola, Park Moczydło

PROJEKT 44 Piosenki powstańcze

W razie deszczu impreza odbędzie się pod namiotami.

Majówka teatralna

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 17:00 Gdzie: Praga Południe, Park nad Balatonem

Majówka teatralna to plenerowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się cyklicznie na terenie Dzielnicy Praga-Południe od 2013 roku. W programie edycji 2020 znajdą wydarzenia z kręgu teatru ulicznego, cyrku i muzyki.

Zaprezentuje się Teatr Akt z akcją Podróżnicy i spektaklem plenerowym Płonące laski 4 oraz zaproszeni przez niego goście. Ideą całego wydarzenia jest prezentacja zjawiska teatru ulicznego mieszkańcom Pragi-Południe i Warszawy. To okazja do pokazania działalności lokalnego Teatru Akt i zaprzyjaźnionych artystów w nowej lokalizacji i popularyzacja twórczości kwitnącej na grochowskiej Koziej Górce.

Działania w plenerze zgodnie z zasadą teatru ulicznego - egalitarnością - skierowane będą do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne dla osób mających utrudniony dostęp do kultury / działania w plenerze wstęp wolny /.

Majówka teatralna umiejscowiona będzie nad jeziorem Balaton na terenie asfaltowego boiska i terenów zielonych. Majówkę teatralną współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe. Organizator: Teatr Akt

Program Majówki teatralnej: 17.00-20.00 Animacje i występy artystyczne Teatr Limen, Robert Jędrzejewski, Rafał Śpiewak, Dominik Muraszko, Marek Wasilewski, Coolek, Yana Zrazhevskaya, Garouaz El Houceine, Aleksandra Olszewska 17.30 Podróżnicy Teatr Akt 18.30 i 20.00 Rympau Duo 20.30 Płonące laski 4 Teatr Akt 21.15 Orkiestra Ludwika Sarskiego i Małolepszy

Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 1. Wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami). Na terenie imprezy obowiązuje przestrzeń 5m2 na jednego uczestnika.
 2. Obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami.
 3. Obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu na teren imprezy i przy wyjściu.
 4. Działalność gastronomiczna i handlowa nie będzie prowadzona.
 5. Przeszkoleni pracownicy obsługi wydarzenia dbają o zachowanie wszelkich ustalonych procedur.
 6. Zalecane jest zostawienie przez widzów danych do kontaktu.
 7. Publiczność usytuowana w odległości 3 metrów od sceny/artystów.

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 15:00 Gdzie: Żoliborz, Plaża Żoliborz

Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie nad Wisłą! W każdą sobotę zapraszamy na Plażę Żoliborz na popołudnie dla małych artystów.

Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa. 💙

Wydarzenia organizowane zgodnie z zasadami aktualnego reżimu sanitarnego.

Wycieczka z Legendą o Białej Damie po Starówce

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, Plac Zamkowy

Bezpłatna wycieczka dla dzieci ulicami Starego Miasta.

Tłem do opowieści o Starym Grodzie i zamku polskich królów będzie legenda o Białej Damie, która była "prywatnym" duchem rodziny Poniatowskich. Wraz ostatnim królem Stanisławem Augustem Poniatowskim przywędrowała na Zamek Królewski. A odwiedzała także prezydenta Mościckiego.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, skąd przyszła Biała Dama, dlaczego się pojawiała i poszukać jej śladów na ulicach Starego Miasta, przyjdźcie w sobotę, 8 sierpnia o godz. 11 przed Kolumnę Zygmunta i wyruszcie z nami na spacer.

Zapraszamy z dziećmi całe rodziny.

Interaktywne Oprowadzanie dla Rodzin on-line po wystawie PORUSZENIE

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 10:15 Gdzie: online

Serdecznie zapraszamy na interaktywne oprowadzanie online po wystawie PORUSZENIE, gdzie zobaczycie wyjątkowe prace studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz obiekty z naszego Muzeum, które stały się inspiracją dla młodych artystek i artystów.

Pojęcie sztuki jest bardzo niejednoznaczne i ma nieskończenie wiele znaczeń, wywołuje różne skojarzenia i w często w skrajnie inny sposób działa na naszą wyobraźnię. Przyjmując różne perspektywy, spróbujemy zrozumieć sposób postrzegania świata w innych kulturach i odkryć, co nas łączy. Wspólnie odwiedzimy Indonezję, Tybet, Indie oraz Chiny i zastanowimy się czy w ogóle powinniśmy wyznaczać granice sztuki.

Serdecznie zapraszamy w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co kryje się pod pojęciem sztuki!

INFORMACJE PRAKTYCZNE: Oprowadzanie dobędzie się on-line przy pomocy programu ZOOM. Oprowadzanie odbędzie się online w sobotę 8 sierpnia o godzinie 10.15. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat i ich opiekunów. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres dorotapasek@muzeumazji.pl W tytule maila prosimy wpisać "PORUSZENIE", a w treści maila wiek i imię dziecka, nazwisko opiekuna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje w którym otrzymają Państwo również link do spotkania.

Dzień z Odskocznią - darmowe, cyrkowe warsztaty dla wszystkich

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 10:00-16:00 Gdzie: Wawer, Wawerskie Centrum Kultury Filia Aleksandrów

DZIEŃ Z ODSKOCZNIĄ, czyli bezpłatne warsztaty cyrkowe dla wszystkich!

To dzień pełen wrażeń, którego celem jest uświadomienie nam wszystkim, że robienie rzeczy z pozoru niemożliwych - takich jak chodzenie na szczudłach, czy żonglowanie kilkoma piłkami, jest na wyciągnięcie ręki.

Program współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Harmonogram:

10:00 – 11:00 Cyrkomotoryka - warsztaty dla rodziców z dziećmi od 3 do 6 rż. 11:00 – 12:00 Żonglerka dla dzieci od 7 r.ż. 12:00 – 13:00 Żonglerka dla dorosłych (równolegle ćwiczenia, gry i zabawy dla dzieci) 13:00 – 14:00 Karuzela cyrkowa odsłona 1, czyli mix dyscyplin cyrkowych dla dzieci i dorosłych (diabolo, talerze, poi) 14:00 – 15:00 Żonglerka - zajęcia wspólne dla dzieci i dorosłych 15:00 – 16:00 Karuzela cyrkowa odsłona 2ga (monocykl + szczudła)

WSTĘP WOLNY!

Prosimy jednak o zapisy, przesyłając maila na adres odskoczniastudio@gmail.com. Warsztaty odbędą się w reżimie sanitarnym z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

Malujemy Bielany - plener dla rodzin

Kiedy: sobota-niedziela, 8-9 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Bielany, teren zielony przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Malujemy Bielany”, czyli rodzinne, plenerowe warsztaty plastyczne o najciekawszych miejscach Bielan.

sobota: Wieża Czarownic - Sgraffito na szkle akrylowym niedziela: Słonie Bielańskie - Rysunek na tkaninie, na koszulkach

Będą to spotkania poświęcone ciekawym miejscom, detalom architektonicznym, symbolom naszej dzielnicy. Każde z miejsc będzie odzwierciedlone w innej technice plastycznej, z zastosowaniem interesującej dla uczestników w każdym wieku techniki plastycznej .

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: 518 859 973, mk@formatpracownia.pl

UWAGA:

 • uczestników obowiązują zasady zachowania odstępu dwóch metrów
 • do udziału zapraszamy całe rodziny, nie zapewniamy opieki dzieciom
 • opiekunowie zobowiązani są do przestrzegania zasad higieny podopiecznych
 • do udziału zapraszamy osoby zdrowe, organizator może odmówić udziału osobom, które wykazują objawy choroby lub nie przestrzegają zasad odstępu.

Minecraft Event

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 10:00-12:00 Gdzie: online

W sobotę 8.08.2020 r. o godzinie 10.00 organizujemy całkowicie darmowy Minecraft Event. Osoby, które zdecydują się na udział w tym wydarzeniu spędzą dwie godziny na serwerze edukacyjnej wersji gry Minecraft wraz z rówieśnikami i instruktorem. Będą wykonywać zadania, rozwiązywać problemy, a przede wszystkim dobrze się bawić!

Po zgłoszeniu się na event otrzymujecie informację jak przygotować się do zajęć oraz dane do logowania do platformy, na której odbywać będą się zajęcia.

Zapisy: link

Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny i niezobowiązujący do udziału w innych zajęciach. Zapraszamy dzieci od 6. roku życia.

Wrota kuźni otwarte | pokazy rekonstruktorskie

Kiedy: sobota-niedziela 8-9 sierpnia, godz. 10:00-14:00 Gdzie: Wilanów, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Kuźnia (budynek gospodarczy na przedpolu, przy brukowanej drodze prowadzącej do Muzeum Plakatu, vis-à-vis Villi Intraty)

Chcesz zobaczyć, na czym polega kucie żelaza? A może chcesz się przekonać, jak bardzo plastyczne jest żelazo? Wilanowscy kowale chętnie pokażą, jak się z nim obchodzić.

Mechanizacja wyparła kowalskie rzemiosło. Wyobraźcie sobie, że niecałe 100 lat temu liczba warsztatów kowalskich w naszym kraju (ponad 32 tys.) była zbliżona do obecnej liczby mieszkańców Wilanowa! Zapraszamy do zapoznania się z dawną pracą w kuźni z czasów przedprzemysłowych: dowiemy się, co i jak wyrabiali kowale dla króla Jana III, przyjrzymy się też na żywo pracy kowala.

Warsztaty Gimnastyczne dla dzieci z KSGA Legion Warszawa

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: Praga Południe, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389  

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa. Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 12:00 na Plażówce Saska. Zapraszamy! ♥

KSGA – Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.

Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.

W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.  

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 12:00 Gdzie: online https://www.facebook.com/zamek.krolewski.warszawa/

Zapraszamy na Zamkową Akademię Młodego Eksploratora w wersji online!🦉

🎨🖌️🍃Dzieciom w w wieku 6–12 lat proponujemy wyjątkowe warsztaty plastyczne poświęcone królewskim Ogrodom.

Informacje o potrzebnych materiałach plastycznych będziemy zamieszczać przed kolejnymi zajęciami. Zapraszamy!🦉

8 sierpnia 🖼️"Ogrodowa abstrakcja" Prowadzenie: Dominika Jackowiak


🌳Projekt pn. „Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 11:00-11:35 Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Koszykowa 63

Mała Klasyka to seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Tematyka 8.08 - W grocie króla gór Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje.

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak w celach bezpieczeństwa liczba uczestników ograniczona jest do 20 dzieci. O uczestnictwie w Małej Klasyce decydować będzie kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia.

Teatr 4 żywiołów – ZIEMIA

Kiedy: sobota-niedziela 8-9 sierpnia, godz. 20:30 Gdzie: Białołęka, Galeria Północna, ul. Światowida 17

Wyjątkowe połączenie tańca ulicznego z niesamowitym pokazem wody, muzyki i świateł… Przed nami kolejny występ z cyklu „Teatr 4 żywiołów”, tym razem inspirowany żywiołem wody!

W sobotę o godzinie 20:30 zapraszamy na energetyczny pokaz tańca disco dance i hip-hop w wykonaniu dwóch zespołów tanecznych z Egurrola Dance Studio. Przed publicznością wystąpią dziecięca formacja tańca nowoczesnego „Tarcho Team Kids”, trenowana przez Julię Cichocką oraz młodzieżowa „Tarcho Fresh”, która na co dzień trenuje hip hop pod okiem Dominiki Raczyńskiej. Oba zespoły tworzą przepełnieni taneczną pasją i energią młodzi ludzie, reprezentujący szkołę na wielu turniejach tańca w całym kraju.

Widowisko odbędzie się przed wejściem do Galerii Północnej, w pobliżu fontanny przy ul. Światowida.

W programie: 20:30 - 21:00 seria pokazów akrobatycznych w wykonaniu duetu „Hand to Hand” 21:00 - 21:20 pokaz fontanny multimedialnej 21:20 - 21:30 zwieńczenie pokazów akrobatycznych

Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Pokaz będzie miał miejsce na zewnątrz. W sytuacjach, kiedy nie uda się zachować dystansu, prosimy o zasłonienie nosa i ust.

W przypadku złych warunków atmosferycznych (silne podmuchy wiatru, opady deszczu) pokaz występy odbędą się w środku galerii, w pobliżu wejścia głównego od ul. Światowida.

Zapraszamy!

Strefa MSWiA - Miejska Strefa Wycieczek i Animacji w Koneserze

Kiedy: sobota-niedziela 8-9 sierpnia 12:00-17:00 Gdzie: Praga, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Zapraszamy na wspólny powrót do przeszłości!

Codziennie w godzinach 12.00-17.00 zapraszamy Was na Plac Konesera, gdzie atrakcje organizuje Adventure Warsaw!

W strefie między innymi: gry podwórkowe, turnieje, instrukcje, nyska, lody, balony!

👉 Wystawa Muzeum PRL i Biuro Wycieczek – codziennie, 9:00 – 17:00, Pasaż Konesera. Tutaj czeka Was powrót do przeszłości! Odwiedzicie wystawę z Muzeum PRL i kupicie wycieczkę nyską po Warszawie.

👉 Weekendowy Turniej Gier Podwórkowych – soboty i niedziele, 12:00 – 15:00. Pamiętacie grę w klasy, skakanie z gumą i rzucanie zośką? Przypomnijcie sobie zabawy z dzieciństwa i dajcie je poznać swoim dzieciom! Turniej rozgrywa się w strefie MSWiA na placu, na miejscu zaopatrzymy Was także w instrukcję gier, do ćwiczenia na swoim podwórku! 😊

Zachęcamy również do udziału w grze miejskiej na placu Konesera! Kartę do gry można odebrać w Biurze Wycieczek w Pasażu Konesera!

Wakacje w mieście dla najmłodszych nad Wisłą - INDIAŃSKA WIOSKA

Kiedy: sobota-niedziela 8-9 sierpnia, godz. 11:00-13:00 Gdzie: Śródmieście

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmonika i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe atrakcje dla najmłodszych ⛱

Na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy m.in następujące atrakcje: 🌈 malowanie buziek 🎈różności z baloników 🤸‍♂️ drewniany tor przeszkód 🏕 drewniane szałasy ❣️ bańki mydlane

Animatorki z Akademii Harmonika sprawią, że czas spędzony nad Wisłą będzie pełen świetnej zabawy, niecodziennych doświadczeń oraz znakomitym połączeniem aktywności ruchowych, twórczych i poznawczych!

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą

"Życie śmieci"

Kiedy: sobota-niedziela 8-9 sierpnia, godz. 12:00-20:00 Gdzie: Śródmieście, Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko?

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

Zrealizowano w ramach projektu Szanujmy naszą Wisłę.

Sobotni Teatrzyk na Plażówce

Kiedy: sobota 8 sierpnia, godz. 15:00-16:30 Gdzie: Praga-Południe, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka. Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat! Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

 • w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne. Zapraszamy!

Pingpong na trawie

Kiedy: sobota 8 sierpnia, 9:00-18:00 Gdzie: Ursynów, Park im. Romana Kozłowskiego

Cykl pikników sportowych "Pingpong na trawie" 🏓🌳

W czasie pikników, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, a także spotkacie maskotkę zbliżających się Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września 2020. Wydarzenie gościć będzie w dwóch lokalizacjach, popularnych wśród warszawiaków - w Parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz przy ulicy Potockiej.

W godzinach od 9:00 do 18:00 czekać będą na Was następujące atrakcje: ➡ nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów; ➡ amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami; ➡ pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym; ➡ gry, zabawy i konkursy sprawnościowe; ➡ zajęcia plastyczne dla najmłodszych; ➡ spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020;

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać będzie mogło do 150 osób. Każdy uczestnik wydarzenia musi posiadać maseczkę ochronną i zobowiązany jest do jej noszenia każdorazowo, gdy niemożliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od pozostałych uczestników pikniku. Na terenie miasteczka piknikowego dostępne będą środki do dezynfekcji, a sprzęt sportowy będzie odkażany w trakcie wydarzenia. Każdy wchodzący na teren pikniku poddany będzie kontroli temperatury ciała.

Partnerami pikników "Pingpong na trawie" są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, OSIR Żoliborz oraz Toyota Bielany.

NIEDZIELA, 9 SIERPNIA 2020

TyDzień Słonia i zwierząt afrykańskich

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 13:00-16:00 Gdzie: Praga Północ, Centrum Praskie Koneser

W niedzielę 9 sierpnia w godz. 13.00-16.00 w Centrum Praskim KONESER czeka na Was w strefie ZOO (w budynku Butelkowni) dzika moc atrakcji – zapraszamy na wydarzenie 🐘 Dzień Słonia i zwierząt afrykańskich 🐘 ! Ale to nie wszystko…

Światowy Dzień Słonia wypada w środę 12 sierpnia, jednak obchody tego święta postanowiliśmy rozpocząć już tydzień wcześniej. Od środy 5 sierpnia na FB Warszawskiego ZOO będziemy Wam opowiadać nie tylko o słoniach ze stołecznego ogrodu, ale także o innych mieszkańcach ZOO oraz ich kuzynach z Afryki tj.: żyrafy, oryksy szablorogie, hipopotamy, zebry, gepardy, lwy, goryle. 🐘

9 sierpnia w CP Koneser będziecie mieli wyjątkową okazję do jeszcze bliższego poznania warszawskich słoni i ich historii, a także przedstawicieli mieszkańców afrykańskiej sawanny. Posłuchacie opowieści opiekunów oraz wolontariuszy o zwierzęcych mieszkańcach Afryki, zobaczycie czaszki i kości zwierząt, zakręcicie ZOOkręconym Kołem Fortuny i wygracie zwierzęce przypinki oraz inne nagrody, w tym album-kalendarz z limitowanej kolekcji ze słonicą Bubą. Zagracie też w giga ZWIERZO grę i zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcie ze zwierzakami w naszym monidle. Nie może Was zabraknąć!

Wśród atrakcji: 🐘 Słoniowe opowieści O warszawskich słoniach * O treningach medycznych słoni 🐘 Tajemnice mieszkańców sawanny O afrykańskich zwierzętach 🐘 Zwierzęce eksponaty Fragmenty czaszek i kości zwierząt afrykańskich 🐘 Konkursy z nagrodami ZOOkręcone Koło Fortuny * Zwierzęce przypinki 🐘 ZOOstaw, nie dokarmiaj! Co jedzą zwierzęta w ZOO oraz 🐘 Giga ZWIERZO gra * Zwierzęce monidło

Słoń afrykański Leon wraz z Bubą i Fredzią serdecznie zapraszają!!! 🐘 CO: Światowy TyDzień Słonia i zwierząt afrykańskich 🐘 KIEDY I GDZIE: 5-12.08.2020, FB Warszawskiego ZOO 🐘 EVENT: Strefa ZOO w Centrum Praskim KONESER (Butelkownia), 9 sierpnia, godz. 13.00 – 16.00

Razem #chronimyGINĄCEgatunki!

ORGANIZATORZY: Warszawskie ZOO Wolontariusz Warszawskiego ZOO

PARTNERZY: Centrum Praskie Koneser Dream Music Dream Books Akzo Nobel

Eksplozja Kolorów w Warszawie

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 15:00 Gdzie: Wawer, Plaża Romantyczna

Widzimy się 9 sierpnia 2020 podczas Wawerskiego Festiwalu StreetFoodu 🎉

⭐ WSTĘP BEZPŁATNY!!! ⭐

Strefa sprzedaży Kolorów Holi wystartuje o 15:00!

Wyrzut Kolorów co pół godziny od 16:00 do 19:00! 💥🎊 Imprezę poprowadzi dla Was DJ MUFFY ❗ ❗ ❗

Będzie mnóstwo ATRAKCJI!!!😍😍😍 Konkursy z nagrodami i wiele innych! 🎁 Nie może Was tam zabraknąć! 😎

◾️ Czym jest Eksplozja Kolorów? To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia. Jesteśmy pionierem kolorowych imprez w Polsce, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt Festiwali Kolorów i kilkaset Eksplozji Kolorów na terenie całego kraju, uczestnicy co roku wracają, aby razem z nami się bawić i obsypywać Kolorami Holi.

◾️ Dla kogo? Na Eksplozjach spotykamy najwięcej uczniów i studentów, ale wśród uczestników nie brakuje przedstawicieli żadnej grupy wiekowej 😉 Prawda jest taka, że niezależnie od wieku wszyscy świetnie się bawią wyrzucając kolory 😃

◾️ Gdzie i kiedy? Widzimy się 9 sierpnia 📆, start o godzinie 16:00 ⏰ Cała impreza odbywa się na terenie Plaży Romantycznej w Warszawie w Dzielnicy Wawer! 😍😊😎

◾️ Bilety Wstęp wolny! Zabierzcie swoich znajomych i bawcie się razem z nami 💪

◾️ Kolory Holi Na wydarzeniu zapewniamy dostęp do 11 różnych Kolorów Holi. Wśród kolorów:

 • żółty 💛
 • pomarańczowy 🧡
 • czerwony ❤️
 • zielony 💚
 • niebieski 💙
 • fioletowy 💜 i wiele innych!

Kolory Holi to barwny, sypki puder, który jest przyjazny środowisku i bezpieczny dla zdrowia. Nie powoduje on podrażnień ani uczuleń, posiada odpowiednie certyfikaty UE. Dlatego przypominamy, że ze względu bezpieczeństwa nie można przynosić własnych kolorów innych niż "Kolory Holi". Kolory łatwo zmywają się ze skóry i ubrań!

Kolory Holi będą dostępne na wydarzeniu w cenie: 1 kolor - 10 zł; 2 kolory - 15 zł

IX LETNI GOŚCINIEC ARTYSTYCZNY WE WŁOCHACH

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 12:00 Gdzie: Włochy, Park Kombatantów, ul. ks. J. Chrościckiego przy Bibliotece Publicznej

15.15 - 17.45 - Strefa animacji artystycznych 16.00 - Koncert - MAŁGORZATA KUSTOSIK & MARCIN DRZAŻDZYŃSKI - przeboje muzyki klasycznej

W razie deszczowej pogody impreza odbędzie się pod namiotami.

Spacer z Orfeuszem. Mity greckie w Łazienkach

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 17:00 Gdzie: Śródmieście, Łazienki Królewskie

Zapraszamy na spotkanie z mitami greckimi w przestrzeni Łazienek Królewskich. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w spacerze po ogrodach i obejrzą plenerowy spektakl.

Wydarzenie skierowane jest do starszych dzieci (+12 lat), młodzieży i dorosłych. Wstęp: wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl (liczba uczestników ograniczona - maks. 15 osób). Prosimy o zapoznanie się z załączonymi na stronie wydarzenia wytycznymi sanitarnymi i obowiązkiem złożenia oświadczenia o stanie zdrowia.

Wspólny spacer, który rozpocznie się 9 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 na tarasie Pałacu na Wyspie, odbędzie się śladem miejsc związanych z mitycznymi motywami. W różnych zakątkach łazienkowskich ogrodów uczestnicy wydarzenia posłuchają opowieści o bogach i herosach. Odkryją, gdzie znajdują się kamienne posągi satyrów i gdzie spotkać można mitycznego władcę mórz i oceanów.

Spacer zakończy się w okolicach Białego Domu. Tam wybrzmi finałowa opowieść w muzycznej oprawie. Wystąpią: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim i Jarek Kaczmarek (opowiadanie), a także Łukasz Szypkowski (opowiadanie, pieśni, lira) oraz Emilia Raiter (harfa, pieśni).

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu "Warszawska Scena Opowieści", projektu organizowanego przez Stowarzyszenie "Grupa Studnia O" przy wsparciu m. st. Warszawy. W wybranych przestrzeniach miejskich - w domach kultury i w plenerze prezentowane są spektakle ukazujące różnorodne formy sztuki opowiadania.

Olimpiady, mity i gry komputerowe - pokaz naukowy

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 12:00 Gdzie: Wawer, ul. Powojowa 2, Wypożyczalnia nr 47

Olimpiady, mity i gry komputerowe - stacjonarny pokaz naukowy

Po co nam mitologia? Co znaczy, że mityczni herosi i ich postawy są ponadczasowe? Gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory? Dlaczego groźne wirusy komputerowe nazywamy Trojanami? Na te pytania będziemy szukali odpowiedzi w trakcie pokazu naukowego poświęconego recepcji mitów antycznych we współczesnej kulturze masowej. Nie zabraknie również informacji o innych osiągnięciach cywilizacyjnych Greków i Rzymian towarzyszących nam na co dzień oraz ogromu kopi zabytków z epoki służących do pozyskania informacji na temat tych odległych lecz jakże fascynujących nas czasów!

Zapisy: link Wydarzenie realizowane w ramach Budżet obywatelski w Warszawie

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przemyślane decyzje w kwestii zapisów. W przypadku rezygnacji prosimy o informację na minimum 1 dzień przed wydarzeniem.

Klaun w wielkim mieście - warsztaty cyrkowe - “Dzień z Odskocznią”

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, 10:00-16:00 Gdzie: Praga Północ, Aleja Solidarności 55

Letnie warsztaty klaunady na Pradze Północ. Uwaga! Udział bezpłatny, ograniczona liczba miejsc. Zapisy link

Z uwagi na pandemię COVID - 19 warsztaty będą się odbywać na świeżym powietrzu (Aleja Solidarności 55), prosimy o zachowywanie dystansu i zakrywanie ust oraz nosa. Zapewniamy płyny dezynfekujące.

Prowadzący warsztaty:

Krzysztof Kostera - absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny, żonglerka. Od 6. lat jest zawodowym aktorem cyrkowym oraz teatralnym. Grał w warszawskim teatro – kabarecie „Pożar w Burdelu” (6. spektakli) jest menedżerem WCMiŚ „Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy” (4. spektakle) – cyrk teatralny, oraz gra w PTL – „Praski Teatr Lalek” – teatr lalkowy (2. spektakle). Jest aktywnym animatorem cyrkowym, prowadzi warsztaty sztuki cyrkowej dla dorosłych, tworzy autorskie numery cyrkowe, boyleskowe (męska burleska), teatralne. Współpracuje z kilkoma agencjami artystycznymi.

Odskocznia - inicjatywa pedagogiczno-cyrkowa, która przybliża to, co w cyrku najlepsze: radość, przekonanie o swoim potencjale, odwadze, możliwość działań indywidualnych i efektywnej współpracy. Odskocznia oferuje zajęcia rozwojowe z wykorzystaniem technik cyrkowych. link

Magiczne sztuczki w Plażówce

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, godz. 13:00 Gdzie: Ursus, Plażówka, ul. Dzieci Warszawy 24

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego - do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO! Zapraszamy, Załoga Plażówka!

Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, godz. 11:00-17:00 Gdzie: okolice Warszawy, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Plac Jana Pawła II 2, Pruszków Po nitce do kłębka – tak będziemy poruszać się po skomplikowanym labiryncie codziennych zwyczajów, rzemiosła i symboliki starożytnych mieszkańców dzisiejszego Mazowsza. W tym roku, w trzeciej już edycji Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego ARTEfakty – motywem przewodnim będzie STAROŻYTNE TKACTWO, czyli, co tu dużo mówić – jedna z najstarszych dziedzin wytwórczej działalności człowieka.

Opierając się na zbiorach naszego Muzeum oraz na archeologii doświadczalnej przeprowadzimy naszych gości przez fascynujący świat produkcji włókienniczej – od pozyskiwania surowców poprzez narzędzia aż po aspekty ekonomiczne. Pokażemy jak tkacka przeszłość odciska się w nowożytności, jak w ciągu stuleci zmieniała się technika i jak tkaniny splatały się z wymiarem symbolicznym, znajdując miejsce w wierzeniach i w mitologii.

Festiwal potrwa od 2 do 30 sierpnia.

HARMONOGRAM

Wszystkie niedziele sierpnia (2, 9, 16, 23 i 30) – w godz. 11.00-17.00:

9 sierpnia 11.00-17.00 – Wystawa plenerowa – „Eleonora Plutyńska- w poszukiwaniu splotów” 11.00-17.00 – Stanowiska rekonstruktorskie, pokazy, pogadanki Bizancjum (ubiór, tkaniny, stemplowanie). Warsztat tkacki (rodzaje, budowa, techniki tkackie, wyroby). Tęcza starożytności (proces barwienia). Obróbka wełny (czesanie, gręplowanie, przędzenie, surowiec, narzędzia). Techniki tkackie (krosno, bardo, tabliczki, sprang, naalbinding: technika wyplatania przy użyciu igły dziewiarskiej i włókna. Filcowanie (surowce, techniki, wyroby). W co i jak ubierali się nasi przodkowie: moda i styl).

Ze względu na nietypową (i niepewną) sytuację związaną z epidemią zdecydowana większość wydarzeń odbywać się będzie na powietrzu, w Muzealnym ogrodzie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Niedzielne animacje dla dzieci w BEZ SŁOWA

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, godz. 13:00-17:00 Gdzie: Ursynów, Bez Słowa, Fosa 3

Hej, Rodzice! niedziela najlepszym dniem na spędzenie czasu z rodziną w Bez Słowa

W każdą niedzielę od 13:00 do 17:00 najmłodszymi zajmie się nasza animatorka, która przygotowała masę atrakcji!

Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!

ZAPRASZAMY!

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, godz. 13:00-18:00 Gdzie: Praga, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych - przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi 🦛🦍🦁🐻🐫

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć 📷

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki - przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00 Atrakcje:

 1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
 2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
 3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
 4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
 5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
 6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
 7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
 8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
 9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00 Atrakcje:

 1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
 2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
 3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
 4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
 5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
 6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
 7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
 8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy: 👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 🐘

Wstęp wolny, zapraszamy!

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Poczujcie z nami lato!

Organizatorzy: Warszawskie ZOO oraz Ethoplanet - Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze *program wydarzeń może ulec zmianie

Bajki na trawie - online

Kiedy: niedziela 9 sierpnia, godz. 17:00 Gdzie: online

Kontynuujemy bardzo popularne w poprzednich latach „Bajki na trawie” 👶👧 Tym razem w wydaniu online. Od 12 lipca do końca sierpnia w każdą niedzielę o godz. 17.00 wyemitujemy dla dzieci łącznie 4 bajki, a na ich kanwie przeprowadzimy 4 warsztaty. Posty z bajkami i warsztatami będą zamieszczane na bieżąco w wydarzeniu na FB

 WARSZTAT - Lalka teatralna – nawiązując do bajki „O gęsim Jaju” zrobimy na nim lalkę teatralną z przedmiotów użytku domowego.

! Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej wydarzenia !

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved