Bezpłatne wydarzenia weekendowe dla dzieci w Warszawie MARZEC 2020

📅 28 lutego 2020

⏱️28 min czytania

Nie ma w tygodniu bardziej wyczekiwanych dni niż sobota i niedziela, a co dopiero sobota i niedziela aktywnie spędzona z dzieciakami! Warszawa na ten weekend to koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty i ... oczywiście kwiatek dla kobiet dużych i małych.

SOBOTA, 7 MARCA 2020

Chopinowskie Mazurki

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 11:00 i 12:00

Gdzie: siedziba Julian Cochran Foundation, I piętro Hali Koszyki

Chopinowskie Mazurki

"Chopinowskie Mazurki" – cykl spotkań przygotowujących młodych melomanów do wysłuchania najbliższego Konkursu Chopinowskiego, który przypada na październik 2020. Całość w formie 45-minutowych koncertów edukacyjnych. Każde spotkanie - będzie pretekstem do rozmowy o różnych muzycznych działach F.Chopina, stylu chopinowskim,ale także polskiej muzyce ludowej; nie zapomnimy też o innych kompozytorach, którzy do Chopina nawiązywali lub byli dla niego źródłem inspiracji.
Wstęp na zajęcia jest wolny (ilość dzieci w grupie max. 16, decyduje kolejność zgłoszeń) Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach o godzinie 11.00 i o godz. 12.00.
Czas trwania: 45 minut. Zapisy: prowadzimy pod adresem mknk@juliancochranfoundation.com W treści zgłoszenia prosimy podać: imię, nazwisko oraz wiek dziecka (uczestnik musi mieć ukończone 7 lat); numer kontaktowy opiekuna; interesującą Państwa godzinę zajęć.

Prowadzenie – Aleksandra BOBROWSKA Pianistka, pedagog, absolwentka Royal Northern College of Music oraz Haute Ecole de Musique de Geneve. Laureatka Iicznych konkursów pianistycznych. Jest jednym z edukatorów współpracujących z Muzeum Chopina, pracuje także jako pedagog w ZPSM im. F. Chopina przy Bednarskiej.

Rodzinne warsztaty wiosenne

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 11:00-14:00

Gdzie: Śródmieście, Księgarnia na Miodowej, ul. Miodowa 17/19

7 Rodzinne warsztaty wiosenne

Aura wiosenna już nieco nam towarzyszy, a kalendarzowa wiosna również powoli się zbliża. Dlatego zapraszamy Was do wspólnego powitania wiosny !

W duchu św. Franciszka wprawimy ręce w taniec z klejem i papierem kolorowym, aby wspólnymi siłami pomóc wiosennym ptaszkom wykluć się z naszego miodowego gniazdka 

Zapraszamy na rodzinne warsztaty dla smyka, mamy, babci i taty! Dziadka także chętnie powitamy i z jego przyrodniczej wiedzy skorzystamy Aż plastyczne materiały w ferworze twórczej pracy będą furkotały!

Zapowiedzcie swoje przybycie, żebyśmy mogli Was przyjąć należycie: miodowa.kontakt@gmail.com

Kartonowe Ptaki – warsztaty plastyczne dla dzieci

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 13:00

Gdzie: Śródmieście, Pardon, To Tu, Aleja Armii Ludowej 14

7 pardon

Kto się stęsknił za wiosną? My już nie możemy doczekać się kwiatów, słońca i śpiewu ptaków, dlatego postanowiliśmy, że na kolejnych warsztatach przywołamy wiosnę! Podczas warsztatów stworzymy kolorowe ptaki… te ulubione, znane z obserwacji lub ptaki fantazyjne według własnego projektu. Zapraszamy! Projekt Kropka w Kropkę powstał z chęci podzielenia się kreatywnym podejściem do otaczającego nas świata z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i będą przy okazji świetną zabawą:) Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę. Wstęp bezpłatny, bez zapisów!

Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 12:30-14:30

Gdzie: Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

7 Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne

Rusza kolejna część cyklu "Moje Miasto Warszawa". Zapraszamy dzieci i rodziców na 11 warsztatów, podczas których rodzinnie poznacie Warszawę, dzielnica po dzielnicy.

Część każdych zajęć przeznaczamy na krótkie wprowadzenie i prezentację, pozostały czas poświęcamy na twórcze aktywności: projektujemy, budujemy, wymyślamy. I to niezależnie od wieku - rodzice pracują wspólnie z dziećmi. Spędźcie z nami sobotę!

warsztaty są bezpłatne, ale wymagają każdorazowej rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona) zapisy: http://bit.ly/mojemiasto4 cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia najmłodsi przychodzą z rodzicami/opiekunami i pracują wspólnie warsztaty w ramach cyklu nie są ze sobą ściśle powiązane, można dołączać do cyklu w dowolnym momencie na miejscu zapewniamy wszystkie materiały

Budowy budek lęgowych dla ptaków

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 13:00

Gdzie: Mokotów, ul. Sardyńska 4

7 Budowy budek lęgowych dla ptaków

Grupa mieszkańców Nasze Podwórko, Lasy Miejskie Warszawa oraz administracja Stegny Południe zapraszają 7 marca (sobota) o godzinie 13:00 na zajęcia z budowy budek lęgowych dla ptaków pomiędzy zbiornikiem retencyjnym, a górką przy Sardyńskiej 4. Zapewniamy miłą atmosferę, herbatę zimową oraz kiełbaskę z ogniska. Zbudowane własnoręcznie budki lęgowe będzie można powiesić w wybranym przez siebie miejscu. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Świat Kota Turrona. Bezpłatne warsztaty dla dzieci.

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 16:00 i 17:45

Gdzie: Żoliborz, Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, ul. Marii Kazimiery 20/1

22 kot turron

Serdecznie zapraszam w sobotę 7.03 na kolejne spotkanie ekologoczno-edukacyjne w Świecie Kota Turrona, tym razem w 2 grupach wiekowych. O godz.16.00 - grupa 4-7 lat, tematem będzie papier, jego pochodzenie, przeznaczenie i recykling. O 17.45 w grupie 8-10 lat tematem będą emocje. Prosimy zapisy dzieci przesyłać na adres: malmariikazimierey@gmail.com Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

MaMY zielone pojęcie: jak robić ekologiczne środki czystości

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 12:00

Gdzie: Wola Park

8 mamy zielone pojęcie

„MaMY zielone pojęcie” to cykl wydarzeń w duchu idei zero waste. Chcemy zachęcać Was do poszerzania wiedzy z zakresu ekologii oraz troski o naszą planetę. Zajęcia pomogą Wam wypracować zdrowe nawyki i będą źródłem ciekawych life-hacków.

W wiosennej edycji warsztatów „MaMY zielone pojęcie” przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Po każdym ze spotkań otrzymacie wkładki do segregatora przygotowane przez prowadzących. Znajdą się na nich przepisy lub porady, o których będzie mowa na warsztatach.

Wkładki z informacjami będą także pełniły rolę punktów, które będziecie mogli wymienić na nagrody. Zasady są proste: jedna wkładka to jeden punkt, a karty nie mogą się powtarzać. Chcemy w ten sposób nagrodzić uczestników naszych warsztatów za ich zaangażowanie oraz dbanie o planetę.

Jakie nagrody przygotowaliśmy? • Segregator – za min. 3 punkty • Sojowe świece zapachowe – za min. 5 punktów • Bidony na wodę – za min. 7 punktów

Zapraszamy Was również do udziału w naszych innych projektach: Wspólna szafa oraz Kawiarenka naprawcza, które organizujemy wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste

Teatroteka FEST 2020 | Nowe Kadry Teatru

Kiedy: Sobota- Niedziela, 7-8 marca, godz. 11:00 Gdzie: Śródmieście, Collegium Nobilium,Teatr Akademii Teatralnej, ul. Miodowa 22/24; Kino Syrena Muzeum Warszawy, ul. Rynek Starego Miasta 28–42

7 Teatroteka FEST 2020 Nowe Kadry Teatru

Nowe Kadry Teatru - tym razem dla starszych i dla młodszych - już po raz czwarty w Warszawie - zapraszamy na festiwal TEATROTEKA FEST 2020! W tym roku w sekcji konkursowej TEATROTEKI FEST zobaczymy osiem prac niepokazywanych wcześniej szerokiej publiczności, adresowanych do starszych i – to nowość – do bardzo młodych widzów (MAŁA TEATROTEKA). Nowości będzie zresztą więcej: uczestnicy festiwalu zobaczą nie tylko ekranizacje walczące w Konkursie Głównym (pięć pokazów dla widzów 16+; trzy pokazy dla widzów 7+), ale także – w sekcji BEST OF FEST – siedem spektakli, które zwyciężyły w poprzednich edycjach i były nagradzane na innych festiwalach.

Ale kozak! Czyli słów kilka o łucznictwie konnym - i nie tylko

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 11:00-12:30

Gdzie: Wawer, Biblioteka Nr 26, ul. Błękitna 32

7 Ale kozak! Czyli słów kilka o łucznictwie konnym - i nie tylko

Serdecznie zapraszamy dzieci 8+ wraz z opiekunami na nieodpłatny pokaz: "Ale kozak! Czyli słów kilka o łucznictwie konnym - i nie tylko"

O zamianie deskorolki na... łuk i konia opowie Anna Sokólska - od 2013 roku aż do dziś najlepsza łuczniczka konna na świecie i w Polsce, złota medalistka Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie

Najstarsze dowody stosowania łuków szacuje się na około 50 tysięcy lat. Łuk jest jedną z pierwszych skonstruowanych przez człowieka maszyn i pierwszym w dziejach przykładem celowego magazynowania energii mechanicznej. Łucznicy wielokrotnie wpływali na bieg historii - zwłaszcza jeśli posadzić ich na konia.

Łucznictwo to jeden z eleganckich, tzw białych sportów i dyscyplina olimpijska. Ale kto z Was słyszał o łucznikach konnych? O zawodach, na których jeźdźcy pędzący w pełnym galopie strzelą z łuku do tarcz i trafiają dziesiątki? O pokazach konnych, na których najlepsi potrafią strącać strzałami latające krążki? Wydarzenie bezpłatne, wymagane zapisy: http://bit.ly/2HBIu1r Pokaz realizowany w ramach budżetu obywatelskiego Miasto Stołeczne Warszawa.

Do zobaczenia na pokazie!

Król zwierząt z cyklu „WarsztatujeMY z kulturą”

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 12:00 i 14:00

Gdzie: Wola, Wola Park

7 warsztatujmy

„Król zwierząt” to historia o mieszkańcach dżungli, których czekają duże zmiany. Ich dotychczasowy spokój zostaje zburzony przez decyzję władcy, który nie chce już panować nad królestwem. Zwierzaki muszą znaleźć nowego króla oraz uratować ukochaną dżunglę. „Król zwierząt” to bajka pełna kolorów oraz dobrego humoru. Przedstawienie uczy najmłodszych widzów zasad savoir-vivre oraz przestrzega, że nie powinno się oceniać innych po pozorach.

Bajka ma charakter interaktywny, dzięki czemu widzowie biorą w niej czynny udział. Podobnie jak inne spektakle prezentowane w Wola Paku rozwija kreatywność oraz wrażliwość artystyczną u najmłodszych. Spektakle są wystawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Na specjalnie przygotowanej bajkowej scenie występują profesjonalni aktorzy Wolskiego Centrum Kultury – w „Królu zwierząt” zagrają Marta Zgutczyńska-Kozłowska oraz Emil Leniec.

Dodatkowo po przedstawieniu dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych.

32 Rodzinny Festiwal Gier

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 17:00-21:00

Gdzie: Wola, Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15

7 32 Rodzinny Festiwal Gier

Wszystkich sympatyków gier planszowych zapraszamy w sobotę 7 marca do Rodzinnej Młynarskiej na ulicę Młynarskiej 35a, gdzie po raz 32 spotkamy się by pograć w najlepsze gry planszowe od najlepszych wydawców:

REBEL.pl, Granna, Gry planszowe Lucrum Games, Kraina Planszówek Egmont, Trefl, Wydawnictwo Lacerta, Fani Portal Games, foxgames.pl, HOBBITY.pl, Nasza Księgarnia - gry, G3 - wydawnictwo gier planszowych, Alexander Toys

Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się - włączymy was do gry, wytłumaczymy zasady ;) Spośród naszych gier wybierzemy te, których reguły można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe - dla każdego coś miłego :) Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę - napiszcie do nas, jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów to weźmiemy ją ze sobą.

Informujemy, że podczas wydarzenia robimy fotki, żeby uwiecznić wasze zmagania nad planszą ;)

Wstęp JEST DARMOWY Do zobaczenia! :)

Fabryka Cudaków – Bransoletka na Dzień Kobiet

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 15:30-16:45

Gdzie: Wola, ul. Obozowa 82a, obowiązują zapisy: http://bit.ly/2VvGpfG

29 fabryka cudaków

Fabryka Cudaków - czyli zwariowane zajęcia plastyczne. Bezpłatne zajęcia kreatywne dla przedszkolaków, na których z materiałów recyklingowych robimy cuda, jakich świat nie widział – miniatury architektoniczne, drobne mechanizmy, dioramy, biżuterię i mnóstwo bajkowych postaci. W naszych spotkaniach biorą aktywny udział nie tylko dzieci, ale i opiekunowie, drużynowo wykonując obmyślony projekt na zadany temat. Gotowe prace są zabierane przez artystów, na koniec zajęć wykonujemy pamiątkowe zdjęcia projektów do naszej cudakowej galerii.

W dniu zajęć prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny.

Śpiewnik Przedszkolaka czyli międzypokoleniowe śpiewanie i granie

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 17:00-18:00

Gdzie: Wola, Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/2TywMde

Muzyczne zajęcia familijne dla przedszkolaków małych, większych i tych całkiem dorosłych. Przypominamy sobie piosenki, które każdy przedszkolak znać powinien. Rodzice i dziadkowie uczą się nowego repertuaru, maluchy poznają piosenki z dzieciństwa swoich dziadków i rodziców. Ci, którzy wstydzą się śpiewać, pomogą nam graniem na tamburynach, marakasach i trójkątach. Można zabrać własne instrumenty muzyczne. Ostrzegamy: zwykle jest wesoło i głośno. W Nutce czekają na Was śpiewniczki do skorzystania na miejscu. W dniu zajęć prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny.

LOLEK Dzieciom: Animki!

Kiedy: Sobota i Niedziela, 7-8 marca, godz. 14:00-16:00

Gdzie: Mokotów, Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20

22 lolek impreza

Dzieciaki! Jesteście gotowe na przygodę? Lubicie uczyć się nowych rzeczy i poznawać ciekawe zabawy? 🎲🎨🎪🎤🎭 Rodzinne weekendy w Lolku są dla Was! 😉 Co Niedzielę Pub Lolek organizuje warsztaty tematyczne, zabawy i konkursy, które rozwiną Waszą ciekawość świata i pobudzą kreatywność!

Rusza mnie Zumba® - Dzień Kobiet

Kiedy: Sobota, 7 marca, godz. 14:00-19:00

Gdzie: CRS Bielany, ul. Samuela Lindego 20

7 Rusza mnie Zumba® - Dzień Kobiet

Zapraszamy na kolejną BEZPŁATNĄ imprezę z cyklu "Rusza mnie Zumba"! Cykl ma na celu promowanie aktywnych form spędzania czasu i integracji międzypokoleniowej i społecznej. Impreza ma charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kondycję czy doświadczenie.

Nie zabraknie waszych ulubionych instruktorów, gości specjalnych z zagranicy oraz dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Wszystkie szczegółowe informacje wkrótce na wydarzeniu!

Plan imprezy: 14:00 - Zumba® Kids 14:45 - Strong By Zumba 15:15 - Zumba® Gold 16:00 - Zumba® Class 17:30 - 19:00 - Zumba® UV/Fluo Party

SPONSOREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST FIRMA PROVIDENT POLSKA! Provident

NIEDZIELA, 8 MARCA 2020

Dzień Kobiet na Mokotowie

Kiedy: Niedziela, 8 marca, godz. 11:00-16:00

Gdzie: OSiR Mokotów

7 Dzień Kobiet na Mokotowie

W niedzielę 8 marca zapraszamy na wydarzenie Dzień Kobiet na Mokotowie. W programie:

Strefa dla najmłodszych

 • zamek dmuchany, animacje oraz gry o zabawy ruchowe

Strefa konsultacji ze stoiskami partnerów

 • konsultacje kosmetyczne, wizażystka, konsultacje dietetyczne i pomiary tkanki tłuszczowej, konsultacje brafitterki

Nieodpłatne zajęcia sportowe godz. 12.00 - 14.00 zajęcia nordic walking; godz. 15.00 i 15.30 zajęcia aqua fitness.

Na zajęcia sportowe obowiązują zapisy elektroniczne: rezerwacje@osirmokotow.waw.pl do 7.03.2020 r. Wstęp wolny!

Niedzielne Bajeczki – „Jonasz i niezwykła ryba”

Kiedy: Niedziela, 8 marca, godz. 10:00-12:00

Gdzie: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki

8 niedzielne bajeczki

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na barwny, interaktywny spektakl Teatru Eden, pt. „Jonasz i niezwykła ryba" z cyklu Niedzielne Bajeczki. Przedstawienie dedykowane dzieciom w przedziale wiekowym 3-10 lat. To barwne przedstawienie, w którym zostanie opowiedziana prostym językiem historia Jonasza – człowieka uczciwego, ale nie zawsze posłusznego. Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera – jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Adaptacja tej biblijnej historii uczy nas, że każdy może popełnić błąd – ważne jest, by umieć się do niego przyznać i przeprosić. Spektakl ten pokazuje również jak istotne jest w życiu każdego człowieka bycie posłusznym, a także umiejętne słuchanie starszych i przebaczenie. Bilety: bezpłatne wejściówki http://bit.ly/3crwspo Zachęcamy wszystkich do poznania historii Jonasza i jego niezwykłych przygód!

Międzypokoleniowy Klub Miłośników Ukulele

Kiedy: Niedziela, 8 marca, Grupa początkująca, godz. 15:30, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/39ZwhQU grupa grająca, godz. 15:30, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/2NeXAgB

Gdzie: Wola, ul. Obozowa 82A

ukulele

Wspólnie będziemy poznawać możliwości nasze i naszych małych gitarek. Zapraszamy chętnych bez ograniczenia wieku, dzieci, młodzież, dorosłych i bardziej dorosłych :-). Będziemy grać proste znane piosenki, a nawet śpiewać jeśli ktoś będzie sobie radził. Nie trzeba dobrze grać, nie trzeba nawet umieć grać:-), ważne by mieć ze sobą ukulele wspaniały mały instrument. Pomożemy poznać ukulele, nauczymy was stroić instrumenty i grać proste piosenki. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, trzeba tylko zarezerwować miejsce i przyjść.

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: Grupa I: godz. 12:00-12:35, Grupa II: godz. 13:00-13.35

Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Julian Cochran Foundation

mała klasyka na koszykach

Zajęcia prowadzi Raquel Alves w języku angielskim. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Obowiązują zapisy: mknk@juliancochranfoundation.com

Kamienie z kosmosu - wystawa meteorytów

Kiedy: do 30 kwietnia, Niedziela godz. 10:00-14:00

Gdzie: Mokotów, Muzeum Geologiczne PIG, ul. Rakowiecka 4

8 Kamienie z kosmosu - wystawa meteorytów

Wystawa meteorytów w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Muzeum posiada w kolekcji kilkanaście meteorytów: Arispe, Baszkówka, Bjurböle, Brahin, Canyon DiablO, Gao-Guenie, Gibeon, Grzempy, Huckitta, ImilaC, Laguna Manantiales, Łowicz, Marlow, Mbale, Millbillillie, Morasko, Mt. Tazerzait, Murchison, Pułtusk, Sikhote-Alin, Sinawan, Tjerebon Pod koniec stycznia 2020 roku Redakcja portalu Wiki.Meteoritica.pl we współpracy z Muzeum Geologicznym PIG-PIB zorganizowała czasową wystawę meteorytów „Kamienie z Kosmosu”.

Wstęp do Muzeum Geologicznego jest bezpłatny. ZAPRASZAMY!

Wielki Kiermasz Dla Marysi - Warszawa #razemdlamarysi

Kiedy: Niedziela, 8 marca, godz. 11:00-15:00

Gdzie: Bemowo, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44

8 Wielki Kiermasz Dla Marysi - Warszawa #razemdlamarysi

Marysia ma 13- miesięcy i jest chora na rdzeniowy zanik mięśni SMA1. Choroba sprawiła, że nie oddycha sama, jest karmiona dojelitowo. Cena za jej życie to 8 mln !!! tyle kosztuje terapia genowa w Stanach. Specjalnie dla niej organizujemy Wielki Kiermasz, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Marysi. Znajdziesz u nas rzeczy nowe i używane:

 • zabawki,
 • książki,
 • ubranka dla dzieci
 • ubrania dla kobiet
 • artykuły hand made Odbędzie się też kiermasz ciast, ciasteczek, babeczek wszelakich słodkości na Dzień Kobiet. Będą loterie, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci, malowanie buziek ! Zapraszamy, pokażmy, że Warszawa ma moc pomagania !

29 LUTEGO-1 MARCA 2020

Wiosna coraz bliżej, energii coraz więcej, tak więc zerknijcie na nasze cotygodniowe zestawienie darmowych weekendowych atrakcji dla dzieci i pożytkujcie energię w super ciekawy, atrakcyjny sposób. Udanej zabawy!

! Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej wydarzenia !

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

SOBOTA, 29 LUTEGO 2020

Pippi wśród piratów | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 16:00

Gdzie: Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5

29 Pippi wśród piratów Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

„Filmoniada” to DKF dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców. Program obejmuje 10 klasycznych filmów odwołujących się do dziecięcych emocji i wyobraźni, przybliżając jednocześnie na ich podstawie historię kina. Seanse odbywają się raz w miesiącu w sobotnie popołudnia.

„Pippi wśród piratów”, reż. Olle Helbom, 1970, 85' Pippi Pończoszanka to rudowłosa dziewczynka, obdarzona wielką wyobraźnią i nie mniejszą odwagą. Mieszka z małpką, Panem Nilssonem, i koniem w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku. Jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, pływa na morzu. Kiedy groźny pirat Swen napada na statek kapitana Pończochy i więzi go w wysokiej baszcie, ten z więzienia pisze rozpaczliwe listy z prośbą o pomoc i wrzuca je w butelkach do morza. Jeden z listów dociera do Pippi, która wraz z przyjaciółmi postanawia wyswobodzić ojca z niewoli.

Wprowadzenie i dyskusja Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po pokazie poprowadzi kuratorka cyklu, Beata Zaborek.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Śpiewnik Przedszkolaka czyli międzypokoleniowe śpiewanie i granie

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 17:00-18:00

Gdzie: Wola, Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/2I2lBo7

29 śpiewnik przedszkol

Muzyczne zajęcia familijne dla przedszkolaków małych, większych i tych całkiem dorosłych. Przypominamy sobie piosenki, które każdy przedszkolak znać powinien. Rodzice i dziadkowie uczą się nowego repertuaru, maluchy poznają piosenki z dzieciństwa swoich dziadków i rodziców. Ci, którzy wstydzą się śpiewać, pomogą nam graniem na tamburynach, marakasach i trójkątach. Można zabrać własne instrumenty muzyczne. Ostrzegamy: zwykle jest wesoło i głośno. W Nutce czekają na Was śpiewniczki do skorzystania na miejscu. W dniu zajęć prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny.

Fabryka Cudaków – Myjnia samochodowa

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 15:30-16:45

Gdzie: Wola, ul. Obozowa 82a, obowiązują zapisy: http://bit.ly/2VvGpfG

29 fabryka cudaków

Fabryka Cudaków - czyli zwariowane zajęcia plastyczne

Bezpłatne zajęcia kreatywne dla przedszkolaków, na których z materiałów recyklingowych robimy cuda, jakich świat nie widział – miniatury architektoniczne, drobne mechanizmy, dioramy, biżuterię i mnóstwo bajkowych postaci. W naszych spotkaniach biorą aktywny udział nie tylko dzieci, ale i opiekunowie, drużynowo wykonując obmyślony projekt na zadany temat. Gotowe prace są zabierane przez artystów, na koniec zajęć wykonujemy pamiątkowe zdjęcia projektów do naszej cudakowej galerii.

W dniu zajęć prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny.

Narzeczona dla księcia - spektakl komediowy

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 15:30-16:30

Gdzie: Gocław, Klub Kultury Gocław, ul. Abrahama 10

29 Narzeczona dla księcia - spektakl komediowy

,,NARZECZONA DLA KSIĘCIA”– autorski spektakl komediowy dla dzieci od 6 lat, w wykonaniu grupy teatralnej z Ogniska Ursynów, prowadzonej przez Dominika Lubeckiego.

,,W dalekim królestwie, na nieznanej ziemi król z królową wyjeżdżają na... wakacje. Zmęczeni ciągłym rządzeniem nakazują doradczyni znaleźć narzeczoną dla ich syna (przecież przyszły następca tronu nie może być starym kawalerem !!!). Doradczyni ogarnięta lękiem razem z wróżką chrzestną organizują casting na przyszłą żonę następcy tronu. Czy wśród kandydatek pragnących sławy, bogactwa, władzy, bycia zauważoną znajdzie się ta "jedyna" ? Czy wróżka chrzestna, która jest kobietą wyzwoloną pomoże doradczyni? Może warto spełnić w końcu swoje marzenia...”.

Scenariusz: Radosław Kowalczyk. Reżyseria: Dominik Lubecki. Wykonanie: GRUPA EKSPERYMENTALNA z Ogniska Ursynów - Centrum Wspierania Rodzin ,,Rodzinna Warszawa”.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w biurze KKG, od 24 lutego od godziny 09.00.

Moje Miasto Warszawa - rodzinne warsztaty architektoniczne | Wesoła

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 12:30-14:30

Gdzie: Dom Spotkań z Historią

29 architektoniczne moje miasto dsh

Zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych warsztatów architektoniczno - varsavianistycznych "Moje Miasto Warszawa". Przygotowaliśmy 22 spotkania, na których najmłodsi poznają kolejno wszystkie dzielnice Warszawy i twórczo zmierzą się z tematem planowania miasta. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z rodzicami/opiekunami - będziecie pracować wspólnie :) Spotykamy się w wybrane soboty w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Zajęcia trwają ok. dwóch godzin.

NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA | Wesoła - najmłodsza dzielnica Warszawy Wola Grzybowska, Groszówka, Stara Miłosna to jedne z wielu wsi, które zostały przekształcone w miasto pod nazwą Wesoła. Następnie miasto to zostało przyłączone do stolicy i jest obecnie jej najmłodszą dzielnicą. Prześledzimy historię tych terenów zaczynając od XVI wieku po dziś dzień. Zobaczymy jak wioski łączą się w miasta, a te później stają się częścią metropolii. Będziemy oglądać stare i nowe mapy i kreślić własne, a wszystko to na wesoło! JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca - przybliżamy historię poszczególnych dzielnic, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych - na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem całych obszarów miasta, albo poszczególnych elementów nawiązujących do historii dzielnic Warszawy. Na finałowych zajęciach cyklu uczestnicy stworzą specjalną mapę.

WIĘCEJ INFORMACJI Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku [KLIK] - umieszczamy tam fotorelacje, informacje o otwarciu zapisów czy ciekawostki związane z nadchodzącymi warsztatami.

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa.

Dzień Języka Ojczystego

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 11:00-14:30

Gdzie: Praga Północ, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Jagiellońska 54

29 Dzień Języka Ojczystego

Spotkanie z różnymi kulturami, zabawy z polskimi gwarami, wykład dr hab. Nicole Dołowy-Rybińskiej „Czy angielski zastąpi wszystkie języki świata?”, inauguracja akcji „PRZYTUL KSIĄŻKĘ”, zabawy dla najmłodszych – to najważniejsze atrakcje naszego Dnia Języka Ojczystego w Centrum Wielokulturowym. Będziemy łamać języki, głowić się, śmiać, uczyć i bawić. Porozmawiajmy o naszych rodzimych językach. Dzień Języka Ojczystego będzie doskonałą okazją na międzykulturową integrację. Języki „przyjeżdżają” do nas wraz z turystami i migrantami. Na ulicach coraz częściej można usłyszeć najróżniejsze mowy świata. To najlepsza pora, żeby porozmawiać o różnorodności języków ojczystych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać obszerność i różnorodność pojęcia „język ojczysty”. Kursanci, którzy uczą się języka polskiego w Centrum Wielokulturowym zaprezentują elementy kultury i języka z regionów świata, z których pochodzą, m.in. z Wietnamu, Chin, Tadżykistanu, Rosji. Pokażą Wam również różnorodność języka polskiego – czy znacie polskie gwary i znaczenie słów w różnych dialektach? Punktem specjalnym Dnia Języka Ojczystego będzie prezentacja i wykład „Czy angielski zastąpi wszystkie języki świata?”. Dowiecie się o różnorodności języków, ich wymieraniu i inicjatywach podejmowanych na rzecz ich ratowania. Prowadząca, dr hab. Nicole Dołowy-Rybińska, prof. Instytutu Slawistyki PAN, tak opisuje swoje wystąpienie:

Na świecie istnieje około 7 tysięcy języków, lecz szacuje się, że wiele z nich przestanie być używana jeszcze w XXI wieku. Jedną z przyczyn odchodzenia od używania małych języków jest niski prestiż tych języków związany z procesami globalizacji. W moim wykładzie opowiem zarówno o sytuacji języków świata i przyczynach ich zagrożenia, jak i o działaniach podejmowanych od kilkudziesięciu lat służących ich rewitalizacji. Ochrona zróżnicowania językowego powinna być jednym z priorytetów dzisiejszego świata. Zastanowię się też, czy wszechobecność języka angielskiego i jego niewątpliwie dominująca rola stanowi poważne zagrożenie dla języków mniejszościowych, czy też możliwa jest wielojęzyczność, w której współistnieją obok siebie język angielski jako lingua franca, języki państwowe oraz etniczne. Zapewniamy również atrakcje dla dzieci. W kąciku dziecięcym będą tematyczne malowanki. Najmłodsi będą mogli poznawać tajniki języka polskiego poprzez zabawę. W tym dniu nawet dyktando zamienimy w fascynującą grę, a nie przykry obowiązek! Podczas wydarzenia zainaugurujemy również wiosenną edycję naszej stałej akcji „PRZYTUL KSIĄŻKĘ”. Każdy będzie mógł wziąć od nas książkę! Dzięki naszej akcji książki nie będą leżeć na półkach, obrastając w kurz, tylko będą wędrować z rąk do rąk, ciesząc i ucząc kolejnych ludzi.

Przerób-My na wiosnę / vol.9

Kiedy: Sobota, 29 lutego – Niedziela, 1 marca godz. 11:00-18:00

Gdzie: Praga Północ, Centrum Praskie Koneser

29 Przerób-My na wiosnę vol.9

🛠🛠 Festiwal rękodzieła, upcyklingu i dobrego designu 🛠🛠

Przygotuj się na wiosnę z Przerób-My:

-kup produkty bezpośrednio od Twórców, -przyjdź z dziećmi do strefy Młodego Odkrywcy, -sprawdź jak przygotować ogród na wiosnę, -weź udział w warsztatach, -zobacz pracę Ekspertów na żywo, -poradź się , pytaj, bądź z nami!

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Przerób-My, którą zorganizujemy w niezwykłej scenerii Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze. Wstęp dla gości: BEZPŁATNY -Przerób-My odbędzie się w Laboratorium 2400 na terenie Centrum Praskiego Koneser (Plac Konesera 8).

-do naszego "menu" dodaliśmy Strefę Młodego Odkrywcy, pełną naukowych i eko doświadczeń

-Na 2400 m kwadratowych znajdzie się przestrzeń dla wielu wystawców: rękodzielników i rzemieślników. Wielu z nich na żywo będzie prezentowało kulisy swojej pracy. Znajdziecie tu, m.in.: -wyposażenie i dodatki do wnętrz -upcyklingową modę -torby, torebki, akcesoria -unikalną ceramikę -autorska biżuterię -niepowtarzalne zabawki

-Przerób-My to też spotkania z ekspertami DIY- przyjdź , zapytaj, poradź się.

Wstęp dla gości oraz udział we wszystkich atrakcjach jak warsztaty czy porady eksperckie jest BEZPŁATNY

Do zobaczenia!

Magiczny Bal Rodzinny

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 10:00-13:00

Gdzie: Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126

29 bemokowo

W sobotę 29.02.2020 zapraszamy na pierwszy po dłuższej przerwie rodzinny poranek w Galeria Bemowo. Nowa przestrzeń, nowe atrakcje i magiczny bal rodzinny. Zaczynamy o godzinie 10:00. Wstęp wolny. Magiczny bal rodzinny rodzinne animacje, balonowe disco, „drinki” z suchym lodem i magicznymi słomkami.

Spotykamy się na 1 piętrze (za Carrefour'em) Centrum Handlowe Galeria Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126, lokal biblioteczny "Spotykalnia"

Bezpłatne EDUporanki dla Dziatwy

Kiedy: Sobota, 29 lutego, godz. 10:00-12:00

Gdzie: Białołęka, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO, ul. Dziatwy 6

29 Bezpłatne EDUporanki dla Dziatwy

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat na bezpłatne sobotnie EDUporanki dla Dziatwy. Grupy max. 12 dzieci.

Wszystkie zajęcia będą prowadzili Nasi nauczyciele. Prosimy, aby opiekunowie byli obecni podczas spotkania. Uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Kontakt oraz zapisy: tel: 500 897 679 (od poniedziałku do piątku 7:45-15:45) e-mail: eduporanki@sto2.pl Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

NIEDZIELA, 1 MARCA 2020

Artystyczny Dzień w ADZIE

Kiedy: Niedziela, 1 marca, od godz. 10:00

Gdzie: Włochy, Artystyczny Dom Animacji, ul. ks. J. Chrościckiego 14

1cartystyczny dzien w adzie2

10 lat minęło !!! Z okazji dziesięciolecia istnienia Artystycznego Domu Animacji zapraszamy wszystkich na ARTYSTYCZNY DZIEŃ W ADZIE. W programie spektakl dla dzieci, filmy, koncert i mnóstwo warsztatów dla każdego w każdym wieku.

PROGRAM: 10.00 Kino Malucha - FILM NIESPODZIANKA 12.30 Spektakl teatralny dla dzieci „O brudasku oberwasku” 14.00 Film "Mayday" 17.30 Koncert Chóru ”Black Hills” pod kierunkiem Kamila Jaros 19.30 Film "Dżentelmeni"

WARSZTATY: Warsztaty Taneczne w godz. 10.00-14.00 10.00-10.30 Zajęcia rytmiczno-taneczne 10.30-11.00 Taniec nowoczesny/taniec z pomponami 11.00-11.30 Taniec towarzyski turniejowy 11.30-12.00 Tańce latynoamerykańskie Ladies Latino dla Pań 12.00-12.30 Taniec dla każdego Prowadzenie: Studio Tańca Emka 13.00-14.00 Taniec Nowoczesny - prowadzenie instruktor Magdalena Kowalczyk Warsztaty Plastyczne w godz. 10.00-17.00

10.00-11.30 „Przestrzenne papieroplastyczne obrazy” przy wykorzystaniu technik modyfikacji papieru 11.40-13.10 Znak plastyczny - stemplowanie, odciskanie, zagarnianie koloru- „Mój wymarzony ogród” 14.00-15.00 i 15.00-16.00 Warsztat artystyczny „Dom Mody - Projektowalnia” 15.00-16.00 Warsztat cukierniczy „Cukier Lukier” – robienie lizaków Warsztat z gliny w godz. 13.00-17.00 Grupy 13.00-14.00, 14.00-15.00, 15.00-16.00, 16.00-17.00

Warsztaty wokalne w godz. 13.00-16.00

13.00-14.00 i 14.00-15.00 - prowadzenie instruktor Alina Małachowska 15.00-16.00 - prowadzenie instruktor Kamil Jaros Warsztaty tworzenia domowych instrumentów "Mała Orkiestra" w godz. 10.00-17.00 wspólne muzykowanie, poznajemy gitarę, bębny, ukulele

Modelarska niedziela z PZL P11C. Warsztaty

Kiedy: Niedziela, 1 marca, godz. 11:00-16:00

Gdzie: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, sala im. J.U. Niemcewicza al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1 modelarskie ursynów

Zapraszamy całe rodziny na imprezę modelarsko-historyczną związaną z kultowym, polskim myśliwcem z okresu II Wojny Światowej czyli PZL P11.

PZL P.11 to polski samolot myśliwski konstrukcji inżyniera Zygmunta Puławskiego z okresu przed II wojną światową. Produkowany w Polsce w zakładach PZL w latach 1934-1936, a także na licencji w zakładach IAR w Rumunii. Stanowił jednomiejscowy górnopłat konstrukcji metalowej, z odkrytą kabiną i stałym podwoziem, napędzany silnikiem gwiazdowym. W chwili wejścia do służby w 1935 roku należał do światowej czołówki pod względem nowoczesności, lecz w 1939 roku ustępował już znacznie osiągami nowym samolotom niemieckim. Mimo to, w najliczniejszej wersji P.11c był podstawowym polskim myśliwcem podczas wojny obronnej w 1939 roku. Zwany potocznie „jedenastką”, uznawany jest za symbol polskiego lotnictwa wojskowego okresu kampanii wrześniowej.

W Ratuszu dzielnicy Ursynów w sali 136 będzie można: – zbudować – przy wsparciu instruktorów – plastikowy model samolotu, czołgu lub okrętu z okresu drugiej wojny światowej, przygotowano 120 modeli o różnym stopniu skomplikowania, – wziąć udział w konkursie szybkiej budowy modelu PZL P11C w skali 1:72 – wymagane doświadczenie modelarskie i własne narzędzia modelarskie – nagroda główna dwa modele samolotu P11C w skali 1:32, – obejrzeć prezentację historyczną o samolocie PZL P11C, – obejrzeć prezentację o tym jak powstawał najnowszy model PZL P11C w skali 1:32 – obejrzeć pokaz budowy modelu P11C w skali 1:32, – wziąć udział – przy wsparciu instruktorów – w warsztatach malowania figurek historycznych i fantasy, przygotowano 110 figurek. WSTĘP WOLNY!! Nie ma ograniczeń wiekowych, dzieci poniżej 7 roku życia mogą brać udział w warsztatach z udziałem opiekuna. O kolejności udziału i dostępności miejsc na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu.

Ursynów gra dla Julka Wróbla

Kiedy: Niedziela, 1 marca, godz. 11:00-15:00

Gdzie: Ursynów, SP340 w Warszawie - nieoficjalna strona społeczności, ul. Lokajskiego 3

1 ursynów gra dla Julka

Akcja charytatywna na rzecz chorego 9-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 343, Juliana Wróbla. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa - Burmistrz Ursynowa. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Patronat Medialny - haloursynow.pl, Passa W ramach wydarzenia odbędą się występy artystyczne z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli oraz takich artystów jak Kamila Malik, Michał Masłoń, Jakub Kaczmarek Music, Robert Cieśla i Wujek Samo Zło, wspierać będzie nas aktorka Monika Mrozowska. Będziemy mogli podziwiać pokazy tańca Agnieszki Szklarz i Wojciech Jeschke oraz LZA PROMNI SGGW Warszawa. Licytacje poprowadzi Roman Kołtoń Rozegrane będą dwa MECZE PIŁKI NOŻNEJ - dziennikarze Przegląd Sportowy kontra TVP oraz dziennikarze TVP kontra rodzicie z klasy Julka. Szykujcie się na licytację fantastycznych przedmiotów kolekcjonerskich. Przygotowaliśmy również kiermasz różności, kawiarenki charytatywne, warsztaty artystyczne, teatrzyk, występ iluzjonisty, pokazy pierwszej pomocy i bieg na orientację, będą wozy strażackie i policyjne, dyskoteka, przejażdżki konne oraz wiele innych. Wszystkie środki finansowe zebrane w trakcie tego wydarzenia ostaną w pełnej wysokości przekazane na sfinansowanie leczenia Julka.

JAK MOŻNA POMÓC: *poprzez bezpośrednie wpłaty środków finansowych na subkonto Julka: Fundacja Zdążyć z pomocą, KRS 0000037904 nr konta 42249000050000460075493994 z tytułem wpłaty: 36789 Julian Wróbel
*1% podatku Fundacja Zdążyć z pomocą, KRS 0000037904 Cel szczegółowy: subkonto 36789 Julian Wróbel *poprzez przygotowanie podpisanego przedmiotu lub opatrzonego dedykacją, który trafi na licytację poprzez poinformowanie swoich znajomych o możliwości wpłacenia darowizny na konto Fundacji Zdążyć z pomocą *poprzez udostępnianie postów odnośnie do akcji na kontach społecznościowych i udostępnienie informacji o Finale akcji w dniu 1 marca 2020 r. *poprzez uczestnictwo w Finale akcji w dniu 1 marca 2020 roku w godzinach od 11:00 do 15:00 w Szkole Podstawowej nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego przy ul. Lokajskiego 3 na Ursynowie

Mała Klasyka na Koszykach

Kiedy: Grupa I: godz. 12:00-12:35, Grupa II: godz. 13:00-13.35

Gdzie: Śródmieście, Hala Koszyki, Julian Cochran Foundation

mała klasyka na koszykach

Zajęcia prowadzi Raquel Alves w języku angielskim. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Obowiązują zapisy: mknk@juliancochranfoundation.com

Muza na warsztat! | warsztaty rodzinne

Kiedy: Niedziela, 1 marca, godz. 12:30-14:00

Gdzie: Śródmieście, Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20

1 Muza na warsztat! warsztaty rodzinne

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 8-12 lat organizowane w ramach wystawy "August Zamoyski. Myśleć w kamieniu" w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Poznamy Augusta Zamoyskiego jako artystę-portrecistę, zainteresowanego człowiekiem. Zastanowimy się co i kto go inspirował, nawiążemy dialog z jego bliskimi uwiecznionymi w kamieniu, gipsie, drewnie, brązie… Odtworzymy proces powstawania rzeźby, obejrzymy narzędzia Zamoyskiego, a potem sami chwycimy dłuta w dłoń i wykonamy portret naszej własnej muzy.

Warsztaty rysunkowo – rzeźbiarskie: uczestnicy przygotują szkice węglem, a następnie stworzą rzeźby z gliny.

prowadzenie: Rita Twardziak (edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie)

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl W temacie wiadomości prosimy wpisać datę oraz tytuł warsztatów. Liczba miejsc: 20

Roztańczona Niedziela

Kiedy: Niedziela, 1 marca, godz. 11:00

Gdzie: Praga Północ, Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

1 hulakula

Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na Roztańczoną Niedzielę w Hulakula! Zgadzacie się, że niedziela to idealny dzień na doładowanie baterii pozytywną energią?

Zumba dla małych i dużych: 11:00 - 12:00

Dzięki rodzinnej Zumbie możecie nie tylko zdrowo aktywnie spędzić wolny czas, ale także nauczyć się nowych układów tanecznych, tańców różnych kultur i ich historii oraz zbudować świadomość zdrowego stylu życia od najmłodszych lat. Zumba promuje zdrowy tryb życia u dzieci i ich rodziców oraz uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność, a także dyscyplinę oraz pamięć!

Co więcej, zajęcia te pozytywnie wpływają na relacje rodzic – dziecko. Zumba dedykowana jest zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom energetycznych, latynoskich rytmów. Podczas zajęć wykorzystujemy proste układy choreograficzne, bawimy się tanecznymi krokami, a przy okazji zapewniamy sobie niezbędną dla zdrowia dawkę ruchu. Idealne zestawienie tańca i fitnessu z dodatkiem ćwiczeń siłowych, aerobowych, stretchingu i treningu interwałowego, pozwala na poprawę kondycji w niezwykle przyjemny sposób.

Taneczne animacje: 12:15 - 13.15

Stwórzcie drużynę i stańcie do boju w naszych tanecznych grach i zabawach! W planie między innymi:

 • bitwy taneczne,
 • zabawy z chustą,
 • układy taneczne dzieci kontra rodzice,
 • tworzenie choreografii,
 • konkursy z nagrodami. Na najlepszych i najbardziej zaangażowanych zawodników czekają nagrody od sklepu Frajda - zabawki kreatywne

LOLEK Dzieciom w Niedzielę: Animki!

Kiedy: Niedziela, 1 marca, godz. 14:00-16:00

Gdzie: Mokotów, Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20

Dzieciaki! Jesteście gotowe na przygodę? Lubicie uczyć się nowych rzeczy i poznawać ciekawe zabawy?

Rodzinne weekendy w Lolku są dla Was! 😉 Co Niedzielę Pub Lolek organizuje warsztaty tematyczne, zabawy i konkursy, które rozwiną Waszą ciekawość świata i pobudzą kreatywność!

Międzypokoleniowy Klub Miłośników Ukulele

Kiedy: Niedziela, 9 lutego, grupa początkująca, godz. 15:30, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/39ZwhQU grupa grająca, godz. 15:30, rezerwacja miejsca: http://bit.ly/2NeXAgB

Gdzie: Wola, Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A

ukulele

Wspólnie będziemy poznawać możliwości nasze i naszych małych gitarek. Zapraszamy chętnych bez ograniczenia wieku, dzieci, młodzież, dorosłych i bardziej dorosłych :-). Będziemy grać proste znane piosenki, a nawet śpiewać jeśli ktoś będzie sobie radził. Nie trzeba dobrze grać, nie trzeba nawet umieć grać:-), ważne by mieć ze sobą ukulele wspaniały mały instrument. Pomożemy poznać ukulele, nauczymy was stroić instrumenty i grać proste piosenki. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, trzeba tylko zarezerwować miejsce i przyjść.

! Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej wydarzenia !

ŚLEDŹCIE NAS NA FACEBOOKU NA KidosPL ABY BYĆ NA BIEŻĄCO Z BEZPŁATNYMI WYDARZENIAMI DLA DZIECI W WARSZAWIE. REGULARNIE ZAGLĄDAJCIE NA NASZ PORTAL kidos.pl GDZIE ONLINE WYKUPICIE MIEJSCA NA RÓŻNE ZAJĘCIA DLA DZIECI.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved