Najciekawsze półkolonie zimowe 2020 w Warszawie

📅 26 stycznia 2020

⏱️9 min czytania

10 lutego ruszają w Warszawie ferie zimowe a wraz z nimi u części rodziców pojawia się ból głowy związany z organizacją czasu dzieci wolnego od szkoły. Przedszkola funkcjonują normalnie, chociaż grupy zazwyczaj są łączone. Dzieci szkolne mogą korzystać z akcji „Zima w mieście” prowadzonej w miejskich ośrodkach kultury i sportu i niektórych szkołach. Niestety nabór w ramach "Zimy w mieście" już się zakończył... Ale nie wszystko jeszcze stracone! Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko spędziło ferie pod okiem pomysłowych opiekunów, poznało nowe aktywności i zdobyło unikalne umiejętności a przy tym świetnie się bawiło, to idealnym rozwiązaniem są PÓŁKOLONIE.

Aby ułatwić Wam poszukiwania przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych półkolonii,
w dodatku dostępnych "od ręki" na platformie Kidos.

Półkolonie ze sztuką

Szturania to ukochane miejsce młodych artystów w Warszawie mieszczące się na Mokotowie, przygotowała program "Ze Sztuką przez świat” koncentruje się wokół sztuki z całego świata. Dzieci odbędą niesamowitą kulturalną podróż po wszystkich kontynentach świata. Dowiedzą się jak odtworzyć maskę afrykańską, co to jest kalaha oraz jak ją stworzyć. Dzieci będą uczestniczyły w warsztatach komiksu i kaligrafii. Ponadto zawitają do świata Hollywood, gdzie poznają sztukę pop-art. Spróbują odtworzyć Puszczę Amazońską w mini słoiku. Na koniec przeniosą się do Europy, gdzie poznają sztukę marblingu oraz polskiego haftu. Program stworzyliśmy dla dzieci, które lubią różnego rodzaju prace ręczne. Podczas zajęć dowiedzą się, jak stworzyć od podstaw rozmaite przedmioty użytkowe i dekoracyjne z całego świata również z materiałów recyklingowych i ogólnodostępnych.

Program

Dzień 1 (Afryka): biżuteria afrykańska, maski plemienne
Dzień 2 (Azja): batik, kaligrafia japońska
Dzień 3 (Ameryka Południowa): mini las w szkle, grzechotki / marakasy
Dzień 4 (Ameryka Północna): pop-art, łapacz snów, plakat z Hollywood
Dzień 5 (Europa): haft polski, ebru

Schemat dnia półkolonii

8:00–9:00 przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:00 warsztaty twórcze / wycieczka
10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu)
10:30–11:30 zajęcia ruchowe / edukacyjne
11:30-13:00 warsztaty twórcze
13:00–13:45 obiad i odpoczynek
13:45–15:00 warsztaty twórcze
15:00–15:30 podwieczorek i odpoczynek
15:30–16:30 warsztaty twórcze
16:30-17:30 gry i zabawy, odbiór dzieci / wernisaż

Półkolonie zimowe w Figle Sala zabaw

Pół-Zimowisko w Figlach na Białołęce to ferie z Alpakami, warsztatami bębniarskimi, senso piaskownicą, zajęciami sportowymi, zabawami w ogrodzie figlowym i innymi atrakcjami.

Zapewniamy opiekę animatorów od 7:30 do 17:00, Posiłek (II śniadanie, obiad z dwóch dań oraz podwieczorek), ubezpieczenie NNW i miłą rodzinną atmosferę :) Będzie wesoło, sportowo i filmowo, a na zakończenie każdego z turnusów każdy uczestnik otrzyma niespodziankę oraz dyplom.

Codziennie zrobimy coś innego, a niezależnie od pogody, obowiązkowo wyjdziemy na spacer. Będzie czas wolny na swobodną zabawę oraz na wspólne gry i konkursy. Dzieci będą pod stałą opieką animatorów.

Legendarny tydzień

PLAN TYGODNIA 10 - 14 lutego:

 • z nadzieją na śnieg - legenda o Yeti (przedpołudnie: warsztaty z robotyki - budowa i programowanie strasznego robota; popołudnie: mrożące warsztaty fizyko-chem o śniegu i lodzie)
 • niezwykłe przygody Hrabiego Draculi (przedpołudnie: warsztat - krew w naszym organizmie; popołudnie: budowa strasznego zamku; warsztaty kulinarne, czyli przepisy z czosnkiem w roli głównej)
 • potwór z Loch Ness (przedpołudnie: gra terenowa w nawiązaniu do legendy o potworze z Loch Ness; popołudnie: wyjście na lodowisko)
 • rycerze Króla Artura (przedpołudnie: przygotowanie scenografii, strojów; popołudnie: warsztaty teatralne związane z legendą o Królu Arturze)
 • legenda o Wikingach (warsztaty kartograficzne, gra terenowa - wędrówka Wikingów zwieńczona ogniskiem w surowych warunkach zimowych)

ZAPEWNIAMY:

 • opiekę i wyżywienie w godz.8:00-17:00
 • 2 posiłki (2-daniowy obiad i podwieczorek) każdego dnia
 • wodę bez limitu
 • wykwalifikowaną, empatyczną kadrę instruktorów i opiekunów

Podróżnicze półkolonie ziomowe

W drugim tygodniu ferii od 17 do 21 lutego Rozkminki przygotowały ferie "Tydzień Podróżniczy" dla dzieci w wieku 5-8 lat

PLAN TYGODNIA:

 1. dzień INDIE (kolory i kontrasty, zapachy, przyprawy, mini joga dla dzieci)
 2. dzień EGIPT (czy Egipt to tylko piasek, eksperymenty z wykorzystaniem piasku, zabawa w mumie, budowa piramid)
 3. dzień TROPIKI (tropikalne owoce, drzewa i zwierzęta, wycieczka)
 4. dzień BIEGUNY (eksperymenty fiz-chem z lodem i wodą, wątek geograficzny, wycieczka na łyżwy)
 5. dzień JAPONIA (warsztaty origami, wycieczka do muzeum Azji i Pacyfiku, kuchnia japońska)

ZAPEWNIAMY:
*opiekę i wyżywienie w godz.8:00-17:00

 • 2 posiłki (2-daniowy obiad i podwieczorek) każdego dnia
 • wodę bez limitu
 • wykwalifikowaną, empatyczną kadrę instruktorów i opiekunów

Półkolonie TechRozkmina

Adresowane do dzieci w wieku__ 9-14 lat__ półkolonie zimowe o tematyce technologicznej organizowane na Mokotowie przez Rozkminki. PLAN TYGODNIA 17-21 lutego: Logicznie i technologicznie

PON.-eksperymenty, m.in. pasta słoniowa, zimowy ogród w słoiku;
WT - basen, roboty i programowanie w Scratch’u;
ŚR - wycieczka do CDT, warsztaty z druku 3D;
CZW - gra interaktywna z tabletem z Bohetrami Marvella, zakończona ogniskiem na Kabatach;
PT - wycieczka do Centrum Pieniądza, tworzenie wspólnego komiksu.

ZAPEWNIAMY:

 • opiekę i wyżywienie w godz.8:00-17:00
 • 2 posiłki (2-daniowy obiad i podwieczorek) każdego dnia
 • wodę bez limitu
 • wykwalifikowaną, empatyczną kadrę instruktorów i opiekunów

Półkolonie zimowe dla małych kucharzy

Little chef mieszczący na pograniczu Śródmieścia i Mokotowa to dobrzez znane miejsce wszystkim młodym adaptom gotowania.

ZIMOWE PÓŁKOLONIE DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT

Tej zimy wyruszamy w kulinarną podróż dookoła świata. Poznamy wyrafinowane smaki Francji, międzynarodową kuchnię Izraela, pełną ryb kuchnię Japońską, makarony Włoskie, Meksykańską mieszankę kuchni Indian i konkwistadorów.

TERMINY:

I turnus: 10-14 lutego 2020
II turnus: 17-21 lutego 2020

W programie:

 • świetna zabawa,
 • pyszne, samodzielnie przygotowane jedzenie,
 • słynne potrawy z całego świata,
 • ciekawe wycieczki,
 • spotkania z ekspertami,
 • ruch,
 • gry planszowe
 • i duużo gotowania!
  Zapraszamy kucharzy między 8 a 13 rokiem życia, nawet jeśli nigdy nie gotowali, ale chcą spróbować.

Zapewniamy opiekę między 9:00 a 17:00, śniadanie, lunch i obiad (przygotowane przez dzieci) oraz atrakcje. Każdy kucharz otrzymuje fartuch z imieniem oraz przepisy z całego tygodnia.

Półkolonie z drukiem 3D

Edu3Dkacja zaprasza do spędzenia ferii zimowych w sposób kreatywny i wyjątkowy podczas zimowych półkolonii z Drukiem 3D. Gwarantujemy świetną zabawę i rozwój Twojego dziecka.

Zapraszamy na inspirujące półkolonie z projektowania i drukowania 3D dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat, podczas których dzieci zaprojektują własne przedmioty, poznają budowę i zasadę działania drukarki 3D, odwiedzą profesjonalną firmę zajmującą się drukiem 3D – CubicInch, będzie to także czas świetnej zimowej zabawy na torze łyżwiarskim Stegny.

Zapewniamy pełne wyżywienie w formie II śniadania, obiadu, podwieczorku.

Przykładowy harmonogram dnia:

7.30-8.45 przyjmowanie dzieci (zabawy integracyjne, zapoznanie uczestników)
8.45-10.30 blok zajęciowy o tematyce projektowania i drukowania 3D
10.30-11.00 II śniadanie
11.00-13.00 wyjście na łyżwy na tor łyżwiarski Stegny (zajęcia z Instruktorem)
13.00-14.00 obiad
14.00-15.30 blok zajęciowy o tematyce projektowania i drukowania 3D
15.30-16.00 podwieczorek
16.00-17.30 zajęcia plastyczne/eksperymenty

Sportowe półkolonie

Dla dzieci przepłnionych energią Sport & Smile organizuje sportowe półkolonie na Wilanowie o różnych tematykach: profil tenisowy, akrobatyczny i mieszany.

Zajęcia tenisowe, warsztaty tematyczne oraz gry uzupełniające i integracyjne odbędą się w Klubie Tenisowym znajdującym się przy ulicy Odrębna 4. Do dyspozycji uczestników będą 2 w pełni ogrzewane korty tenisowe o nawierzchni ziemnej. Pozostałe zajęcia odbędą się w domku klubowym zlokalizowanym w odległości 20 metrów od kortów.

Zajęcia akrobatyczne będą się odbywać na specjalnie przystosowanej sali Sport&Smile zlokalizowanej przy ulicy Odrębnej 4. Pomieszczenie akrobatyczne wyposażone jest w ścieżkę pneumatyczną (air track), mini trampolinę, trampolinę profesjonalną oraz wiele przyrządów służących rozwojowi akrobatycznemu.

Jeżeli wyrażają Państwo chęć, możemy dowozić dzieci na zajęcia. Opiekun będzie wyjeżdżał z Ursynowa.

PROGRAM

zajęcia tenisowe zajęcia akrobatyczne dwukrotne wyjście basen gry zespołowe warsztaty tematyczne olimpiada sportowa wyjście do kina Big Music Quiz

Profil tenisowy

Jest to profil poświęcony osobom, które zamierzają spędzić zimowy wypoczynek w towarzystwie rakiety oraz piłeczek. Uczestnicy skorzystają ze wszystkich atrakcji zawartych w programie, natomiast więcej czasu zostanie poświęcone na treningi tenisowe. Podczas zajęć dzieci będą mogły nauczyć się lub udoskonalić główne uderzenia, wykonają szereg ćwiczeń koordynacyjnych przeznaczonych do odpowiedniego poruszania się po korcie, ale także zagrają w różnego rodzaju rozgrywki i zabawy towarzyszące nauce tenisa ziemnego. Głównym założeniem naszego szkolenia jest przekazanie wiedzy merytorycznej poprzez dobrą zabawę, tak by dzieci w trakcie turnusy opanowały tajniki tenisowe, ale przede wszystkim odczuwały satysfakcję z przeprowadzonych zajęć.

Profil akrobatyczny

Profil poświęcony osobom, które swój wolny czas podczas ferii chciałyby spędzić w sposób kształtujący równowagę, siłę oraz wytrzymałość. Zimowy wypoczynek połączony z zajęciami akrobatycznymi to doskonały sposób na wypracowanie silnego charakteru, spokoju ducha, ale także przystosowanie swojego organizmu do ćwiczeń, które odnajdą zastosowanie również w innych sportach. Podczas zajęć uczestnicy będą trenować zarówno podstawowe elementy akrobatyczne jak i układy choreograficzne oparte na różnego rodzaju figurach. Dla ułatwienia oraz zwiększenia przyjemności z ćwiczeń posiadamy specjalistyczny sprzęt, między innymi ścieżkę pneumatyczną oraz trampoliny. Oczywiście uczestnicy Półkolonii skorzystają także z innych atrakcji znajdujących się w programie. Zapewniamy pełną satysfakcję u dzieci dzięki profesjonalnej kadrze oraz bezpiecznemu wykonywaniu ćwiczeń.

Profil mieszany

Profil skierowany do osób chcących połączyć zajęcia tenisowe z akrobatycznymi. To doskonała forma spędzenia wolnego czasu zimowego w oparciu o różne sporty. Uczestnik bierze udział w zajęciach bez nacisku na konkretną dyscyplinę. W każdy dzień Półkolonii dzieci dodają do swoich umiejętności kolejny element sztuki tenisowej oraz akrobatycznej. Wymieszanie tych dwóch sportów pozwala rozwijać układ ruchowy dziecka w sposób interdyscyplinarny, nie zamykając tym samym możliwości uprawiania innych dyscyplin sportowych. Poza tenisem i akrobatyką uczestnicy turnusu poszerzą swój dzienny harmonogram o gry uzupełniające, zajęcia integracyjne oraz szereg innych atrakcji, które zawarte są w programie Półkolonii.

PRZYKŁADOWY RAMOWY PLAN DNIA

9:00 – 10:30 zajęcia profilowe 10:30 – 11:00 drugie śniadanie 11:00 – 12:30 Gry i zabawy 12:30 – 14:00 zajęcia profilowe 14:00 – 14:30 obiad 14:30 – 16:00 Olimpiada / Gry zespołowe

BEZPIECZEŃSTWO i KADRA

Uczestnikami Półkolonii opiekować się będą wykwalifikowani i rzetelni trenerzy, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Posiadają oni zarówno wiedzę merytoryczną z zakresu nauki tenisa i/lub akrobatyki, a także odpowiednie umiejętności do zainteresowania dzieci prowadzonymi zajęciami.

WYŻYWIENIE

Podczas trwania turnusu zapewniamy uczestnikom drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad.

Półkolonie - 7 cudów świata

Creative Club mieszczący się w dzielnicy Wilanów zaprasza na zimowe półkolonie. Zapraszamy dzieci w podróż po świecie. Odkryjemy 7 cudów świata, wybrane odtworzymy w Minecraft, oraz stworzymy makietę z dostępnych materiałów. Poznamy ich historię i ciekawostki z nimi związane. Aby wiedza się nam utrwaliła zagramy w grę tematyczną.

Park trampolin oraz wybierzemy się na seans filmowy do kina.

Poza tym, codzienne zajęcia komputerowe, w tym:

– programowanie w grze Minecraft – programowanie gier – elektronika – programowanie robotów OZOBOT

Inne zajęcia

– zajęcia plastyczno-kreatywne – planszówki, turnieje gier na konsoli – codzienne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu (w przypadku sprzyjającej aury) – warsztaty i wycieczki zgodnie z poniższą informacją

Harmonogram dnia

7.30-10.00 świetlica, integracja, zabawy, quizy, zbiórka 10.00-10.30 II śniadanie 10.30- 12.00 zajęcia edukacyjne 12.30-13.00 obiad 13.00-14.00 zajęcia ruchowe 14.00-15.00 zajęcia edukacyjne 16.00-17.30 świetlica, zabawy, quizy, odbiór dzieci

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie półkolonii zimowych w Warszawie od dziesiątek organizatorów sprawdź teraz na Kidos tutaj.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved