Wpływ zajęć muzycznych na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dziecka.

📅 8 listopada 2019

⏱️2 min czytania

*Muzyka — to jest wyłom, przez który dusza, jak więzień z więzienia leci czasem w regiony wolności. Muzyka — to córa wszystkich muz. * Stefan Żeromski

Dodatkowe zajęcia z obszaru edukacji muzycznej są świetnym wyborem dla każdego dziecka. Jeżeli mocno się zastanawiasz (a może choć troszeczkę) czy zapisać swoja pociechę na tego typu warsztaty, nie wahaj się! My podpowiemy, dlaczego to na pewno będzie dobry wybór!

Aktualnie dzieci mają do wyboru szeroką gamę różnorodnych zajęć dodatkowych, dzięki którym mogą poznawać świat i rozwijać swoje zainteresowania.

Wśród klasyki dostępnych zajęć znajdują się warsztaty muzyczne dla dzieci (*najlepsze zajęcia w Warszawie i Lublinie możesz znaleźć u nas!). Najwspanialsze, jest to, że taką edukację mogą zacząć dzieci już w wieku niemowlęcym. To dla nich dedykowane są np. Gordonki lub Muzaki.

82782

Jakie są plusy zajęć muzycznych?

Nauka rytmu

Dzięki uczestnictwu w warsztatach muzycznych dziecko może również rozwijać swoje poczucie rytmu. Ma ono duże znaczenie nie tylko dla pełniejszego rozumienia muzyki, ale przede wszystkim pobudza pracę mózgu. Wyczucie rytmu pomaga dziecku w rozwoju: mowy, pamięci, uwagi i zdolności skupienia, szybkości orientacji czy nawet rozumienia uczuć i emocji.

Umiejętność pracy w grupie

Oprócz tego zajęcia muzyczne mogą być dla dziecka doskonałą okazją do tego, aby zdobyć ważną umiejętność pracy w grupie. Mali uczestnicy warsztatów mogą uzyskać ją przede wszystkim podczas wspólnego tworzenia muzyki. Umiejętność ta na pewno okaże się przydatna w szkole, a potem także w dorosłym życiu.

Właśnie dlatego zajęcia dodatkowe muzyczne mogą być również świetnym pomysłem dla tych dzieci, które mają problemy w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, są wstydliwe, nie wiedzą, jak współpracować z innymi. Maluch może wtedy zdobyć nowe umiejętności komunikacyjne, zyskać pewność siebie, lepiej odnajdywać się w grupie.

16

Większa wiedza o muzyce

Warsztaty muzyczne mogą podejmować różne tematy. W zależności od wieku dziecka oraz od profilu zajęć mogą koncentrować się bardziej na teorii albo na praktyce. Nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców.

Uczestnicy warsztatów mogą między innymi dowiedzieć się więcej o różnych gatunkach muzycznych oraz wykonawcach. Mogą poznawać różne instrumenty i uczyć się gry na nich pod okiem utalentowanych i doświadczonych muzyków.

Wspaniała zabawa

Nie można zapominać również o tym, że warsztaty muzyczne są również doskonałym miejscem do dobrej zabawy. Wypełnione śmiechem i radością zajęcia sprawią, że maluch będzie przepełniony pozytywną energią. A widok mamy czy taty wtórujących w śpiewaniu rytmicznych melodii jest bezcenny.

muzyczne blog

Przekonaliśmy Was? 😊 Dopasujcie już dziś najlepszą aktywność muzyczną dla Waszego dziecka.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved