Znaczenie zabawy w rozwoju dziecka.

📅 21 marca 2021

⏱️1 min czytania

Wiosna, wiosna, wiosna, czy to Ty? Niestety za kalendarzową porą roku nie nadąża ta astronomiczna, a nam już tak tęskno do tego cieplejszego powietrza, jaśniejszego światła, zapachu świeżej trawy… A może by wrócić do swoich osobistych postanowień noworocznych, żeby tak wiosennie zatroszczyć się o siebie?

Pamiętacie jeszcze o swoich postanowieniach? Tak… tylko aby rodzic mógł zatroszczyć się o siebie, najpierw musi „zaopiekować” swoje dziecko. Tak się składa, że znamy takie miejsce, gdzie jest mnóstwo inspiracji na jednorazowe zajęcia dla maluchów i starszaków – kidos.pl 😊. A gdyby tak z wiosennym tchnieniem fantastyczni instruktorzy tchnęli w Wasze dzieci nowe pasje, a Wy w tym czasie moglibyście zająć się spełnianiem osobistych planów?

blog zabawa1

Brzmi kusząco? Zróbcie ten krok. Życie nie składa się tylko z codziennych obowiązków. Potrzebujecie pożywić też swoje ciało i duszę, chociażby w spokoju pijąc kawę i czytając artykuł, o książce nie wspominając. Idealnie, gdybyście też przypomnieli sobie o swoich pasjach, zainteresowaniach, wtedy monotonia dnia codziennego będzie bardziej znośna. Wiecie, że jak Wy jesteście zadowoleni, spełnieni, uśmiechnięci to dzieci chłonąc tą pozytywną atmosferę będą się również lepiej rozwijały? A najprostsze rozwiązania są często najlepsze, zabawa jest kluczem do budowania całokształtu dziecięcej osobowości. Rozwój zabawy ściśle łączy się z rozwojem inteligencji dziecka.

blog zabawa2

Psycholog Piaget uważa zabawę za odzwierciedlenie procesu nazywanego w psychologii asymilacją. Oznacza to, że dziecko stara się wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności w momencie zetknięcia z nowym zjawiskiem, zbliżonym do wcześniejszych doświadczeń. Telewizja, Internet, gry komputerowe hamują rozwój intelektualny dzieci i w żadnym razie nie są w stanie zastąpić zorganizowanej zabawy, zajęć w gronie rówieśników. Rolą rodziców, instruktorów i nauczycieli jest umiejętne kierowanie podopiecznych aby w jak największym stopniu pobudzić ich pomysłowość, rozwijać zamiłowania, ćwiczyć wytrwałość, systematyczność, rywalizację, umiejętność pokonywania przeszkód. A kiedy tylko jest taka możliwość dać dziecku pole do eksperymentowania i samodzielnego wybierania, tak więc hop na Kidos, bo czeka tam kolejna ciekawa przygoda dla Waszego dziecka a dla Was czas na ciepłą kawę. Przecież szczęśliwe dzieci to szczęśliwi dorośli, a szczęśliwym dorosłym udaje się spełniać również swoje plany i marzenia. Pamiętajcie o sobie Kochani!

Embedded content: https://https://kidos.pl/zajecia/warszawa

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved