Zajęcia sportowe dla dziecka - jakie warto wybrać?

📅 22 listopada 2019

⏱️2 min czytania

Sport to zdrowie! Najlepsze zajęcia sportowe dla rozwoju dziecka!

Zapewne tak sformułowane zdanie usłyszał każdy z nas. I to pewnie nie raz i nie dwa 😊

Podejrzewam również, że niewiele osób wzięło je sobie do serca. Całkowicie niesłusznie. O ogromnym znaczeniu aktywności fizycznej mówili już wielcy filozofowie greccy, m.in. Arystoteles i Platon, którzy podkreślali, że sport wpływa nie tylko na ciało, ale ma także kluczowe znaczenie w kształtowaniu charakteru i moralności człowieka. Aktywność fizyczną na przełomie wieków traktowano z różnym zainteresowaniem, niemniej jednak dzisiejszy termin "wychowanie fizyczne" stosowany jako określenie przedmiotu szkolnego dobrze odzwierciedla współczesne podejście do aktywności fizycznej. Bo nie tylko o sferę physis się rozchodzi...

2545638

Regularne uprawianie sportu przez dzieci przynosi ogromne korzyści.

Wymienimy tylko kilka z nich: zachowanie prawidłowej wagi, wykształcenie nienagannej postawy ciała, rozładowanie napięcia spowodowanego stresem, poprawa koncentracji oraz doskonalenie umiejętności społecznych takich jak zdolność do pracy w grupie i radzenie sobie z porażką lub wygraną.

I tu pojawia się pytanie – kiedy jest odpowiedni moment, żeby zacząć uczęszczać na zajęcia sportowe dla dzieci? To proste – od samego początku 😊 Nie chodzi tu o to by niemowlak zaczynał kurs wyczynowej jazdy na nartach, ale o systematyczność i …. wzór. Uprawiajmy sport razem, rodzinnie – wspólne kopanie piłki lub jazda na rowerze ma ogromną moc. Może to być też rozgrywka badmintona lub podwórkowe wyścigi. Grunt by były ciekawą alternatywą dla programów telewizyjnych i gier komputerowych. Rozbudzając w dziecku nawyk podejmowania aktywności fizycznej dajemy mu dar na całe życie. I pewnie też jego przyszłej rodzinie.

14

Rewelacyjne efekty przynoszą również sportowe zajęcia dodatkowe. Jest w czym wybierać!

Chłopcy (chociaż ostatnio coraz więcej dziewczynek pojawia się na treningach) chętnie wybierają lekcje piłki nożnej lub zajęcia w szkołach walki np. judo. Małe damy pięknie prezentują się na zajęciach gimnastyki artystycznej czy popularnych dyscyplin tańca: baletu czy Hip-Hopu. Chętnie wybierane są również zajęcia na pływalniach.

Dla najmłodszych dzieci - już od 1 roku życia - organizowane są sportowe zajęcia ogólnorozwojowe. Prowadzone są w niewielkich grupach, które umożliwiają indywidualizację ćwiczeń i zadań oraz uczą współdziałania i poszanowania współćwiczących.

Wybór i możliwości są ogromne. Każdy znajdzie dla swojego dziecka odpowiednia zajęcia sportowe. Jedyna rada – nie zniechęcajmy się. Jeżeli na propozycję kopania piłki nasze dziecko teraz kręci głową i ucieka do swojego pokoju, zaproponujmy grę w palanta lub aikido. A propozycję piłki ponówmy… za miesiąc. Może okazać się, że jednak będzie to Wasz ulubiony sport.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved