Darmowe atrakcje dla dzieci online: spektakle, muzea, audiobooki, ebooki.

📅 20 marca 2020

⏱️11 min czytania

.#zostańwdomu i korzystaj, do woli choć z umiarem ;), z zasobów internetu! Przedstawienia teatralne dostępne online, wirtualne spacery po muzeach i bezpłatna selekcja audiobooków i ebooków. Wielu inspiracji!

TEATRY ONLINE / PRZEDSTAWIENIA

x teatr

 • iTeatr

Zapraszamy na wyjątkową baśń, zilustrowaną niezwykłą muzyką Piotra Klimka oraz Kapeli ze Wsi Warszawa, czyli "Baśń o trzech konikach". Obejrzyjcie również historię pełną maszyn i liczb oraz sporej dawki filozofii w "Bajkach robotów" na podstawie opowiadań Stanisława Lema i wiele więcej!

OBEJRZYJ ONLINE

 • Ninateka

Kino, teatr oraz muzeum za darmo i bez wychodzenia z domu? Rozpoczynamy przegląd najciekawszych tytułów z Ninateki. Codziennie o godz. 20.00 na stronie głównej ninateka.pl odbywają się pokazy specjalne wybranych przez nas fabuł, dokumentów i spektakli.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Wirtualne podróże z teatem Guliwer

Drodzy widzowie! Od jutra startujemy z projektem #TeatrGuliwerOnline !

Ruszamy z cyklem Wirtualnych Podróży Guliwera, dzięki którym, mamy nadzieję, spotykać się z Wami gdziekolwiek jesteście!! Już jutro w ramach Wirtualnych Podróży spotkanie z naszą aktorką Anną Przygodą <3 Więc #zostańwdomu, ale nie rozstawaj się z Teatrem Guliwer!

OBEJRZYJ ONLINE

 • TVP VOD

Znajdziecie tam między innymi:

"Baśń o trzech konikach" - prosta opowieść inspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.

"Zostań przyjacielem" - Spektakl pokazany na żywo w ramach iTeatr.tvp.pl to muzyczna historia przyjaźni pingwinki, która uciekła z zoo i żółwia porzuconego przez właścicielkę.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Balet Dziadek do Orzechów Kieleckiego Teatru Tańca

Zapraszamy wszystkich, którzy pozostają w domach do obejrzenia „Dziadka do orzechów” w wersji Kieleckiego Teatru Tańca . Mamy nadzieję, że spektakl przyniesie naszym małym, średnim i dużym widzom wiele radości i poruszy wyobraźnię.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Pippi Långstrump w Operze Helsińskiej

105 min, dostępne od 15/03/2020 do 20/04/2020 Pippi Pończoszanka, silna i psotna dziewczyna z piegami i czerwonymi warkoczami, podbija klasyczny balet. Szwedzka tancerka i choreografka Pär Isberg zabiera bohaterkę powieści Astrid Lindgren na scenę operową w Helsinkach. Muzykę zapewniają Georg Riedel i Stefan Nilsson.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Krawiec Niteczka

Historia krawca z miasteczka Tajdarajda, pełna przygód i niebezpieczeństw. Adaptacja książki Kornela Makuszyńskiego przygotowana przez Teatr Lalka w Warszawie.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Pchła Szachrajka

Rymowana bajka o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy to klasyka literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk pozwalały jej - do czasu wychodzić obronną ręka z opresji, które sama wywoływała. Gdy wreszcie wyrokiem sądu została skazana za swoje psoty i gałgaństwa, ze łzami w oczach obiecała poprawę, przeszła głęboką przemianę i odtąd była tak uczciwa, jak to tylko w bajkach bywa. Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk to propozycja nie tylko dla dzieci. Premiera w Teatrze Narodowym w Warszawie, 06.12.2013 r.

OBEJRZYJ ONLINE

 • Brzydkie kaczątko - Teatr Groteska

Od piątku 20.03.2020 przez cały weekend "Brzydkie Kaczątko" w całości dla Was! Startujemy punktualnie w południe! Niech to będzie wyjątkowa godzina ze sztuką (i zabawą).

OBEJRZYJ ONLINE

 • Lew Król Sawanny - Krakowska Akademia Musicalu

Koncert finałowy Krakowskiej Akademii Musicalu 2019

OBEJRZYJ ONLINE

 • Czerwony Kapturek - Teatr Władca Lalek

To żartobliwe przedstawienie, pełne piosenek i zwrotów akcji.

OBEJRZYJ ONLINE

 • na deser: Narodowe Forum Muzyki

śledźcie ich stronę, dzielą się wspaniałą muzyką online

SŁUCHAJ ONLINE

MUZEA / WYSTAWY / SPACERY WIRTUALNE

x muzea

 • Muzeum Powstania Warszawskiego

Od poniedziałku (16.03) Muzeum Powstania Warszawskiego będzie się z Wami łączyć on-line. Codziennie minimum 4 wejścia na żywo z naszymi ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i pasją. Do zobaczenia po drugiej stronie ekranów

Rozkład jazdy od poniedziałku 16.03 do piątku 20.03:

Godz. 9.00 Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego Godz. 10.00 Lekcja historii on-line // Poziom: VII klasy szkoły podstawowej i starsi Godz. 12.00 Lekcja historii on-line // Poziom: uczniowie klas I-VI (szkoły podstawowe) Godz. 14.00 Wykład historyczny // Poziom: licealiści, studenci i wszyscy zainteresowani

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Poznaj Z@mek Królewskim online!

W ramach cyklu Z@mek online będziemy prezentować nagrania poświęcone historii tego wyjątkowego miejsca, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki.

Będzie można także wyprawić się na wirtualny spacer po Ogrodach oraz poznać dzieje zniszczenia i odbudowy Zamku.

Na kolejnych slajderach strony głównej opowiadamy o obrazach wielkiego mistrza Rembrandta oraz nowo otwartej kolekcji militariów.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Łazienki Królewskie Online

Zachęcamy, by przyłączyć się do akcji #zostańwdomu i skorzystać z naszej oferty wirtualnego kontaktu z kulturą.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Zamek krzyżacki w Malborku

Zobaczcie wirtualnie nasze wnętrza i eksponaty

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

Zapraszamy również do odwiedzenia:

strony www.zamek.malbork.pl

strony www.zamek.kwidzyn.pl

strony http://biennale.zamek.malbork.pl/

strony http://straty.zamek.malbork.pl/

strony http://marlstone.zamek.malbork.pl/

kanału na You Tube – Muzeum Zamkowe w Malborku

Wirtualny spacer https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/

 • Filharmonia Narodowa w Warszawie

Zapraszamy do zwiedzania wnętrz Filharmonii Narodowej, na co dzień niedostępnych dla słuchaczy. Pomieszczenia, które wieczorami rozbrzmiewają muzyką, w ciągu dnia stają się doskonałym terenem do przeżycia prawdziwej muzycznej przygody.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Kopalnia Soli w Wieliczce

Masz ochotę na spacer wśród solnych dzieł sztuki? Chcesz poznać olśniewające oblicze kopalni? Może wolisz wędrówkę po mrocznych zakamarkach podziemnego świata? Zostań górnikiem i wyrusz na Trasę Górniczą!

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Muzeum obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, edukację oraz projekty badawcze i wydawnicze.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Zapraszamy do obejrzenia gigapanoramy oraz panoram sferycznych. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Panorama daje możliwość spaceru po dziedzińcu, kaplicy, oraz pałacu, gdzie w każdym pomieszczeniu możemy z bliska obejrzeć obiekty muzealne.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Teatr Wielki - Opera Narodowa

Obejrzyj szesnaście animowanych filmów i dowiedz się, jakie były losy Teatru Wielkiego na przestrzeni wieków. Spacer wirtualny "Być Wielkim" - to obszerny, wielowątkowy i interdyscyplinarny projekt obejmujący historię, architekturę i sztukę, wykorzystujący między innymi historyczne materiały ikonograficzne.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • POLIN

"Muzeu Polin w Twoim domu" to specjalnie przygotowany przez nas wybór spacerów po wystawach, podcastów i relacji wideo, dzięki którym będziemy mogli regularnie spotykać się online.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Muzeum Historii Polski

Muzeum przedstawia najważniejsze wątki polskiej historii – państwa i narodu – ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wolności – tradycji parlamentarnych, instytucji i ruchów obywatelskich, walki o wolność i niepodległość.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Tutaj znajdziesz zawsze otwarte zasoby wiedzy. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie opiekuje się świadectwami pamięci o królu Janie III i istniejącym od 1805 r. muzeum Stanisława Kostki Potockiego.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • Zachęta dla dzieci i dorosłych

W piątek i niedzielę oprowadzania po naszych aktualnych wystawach odbywają się zgodnie z planem... tylko w przestrzeni wirtualnej! Zapraszamy na LIVE naszych edukatorów – Zuzanny Zasackiej i Marcina Matuszewskiego. Kiedy? W piątki o 17 i w niedziele o 12.15. Widzimy się online!

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • #wirtualnemuzeum archeologiczne w Biskupinie

W związku z zagrożeniem epidemicznym Muzeum jest nieczynne do odwołania. Jednakże zapraszamy do niego wirtualnie! Od poniedziałku (16.03) rozpoczynamy akcję #wirtualnemuzeum. W jej ramach będziemy zapraszać do wizyt u nas za pośrednictwem Internetu. Przewidujemy transmisje na żywo, audycje, udostępnimy wiele materiałów dotyczących naszej działalności. Pomyślimy również o tym, jak ułatwić rodzicom znalezienie zajęć dla najmłodszych pozostających w domach – udostępnimy materiały edukacyjne z opisami proponowanych zajęć do przeprowadzenia z ich użyciem.

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

 • 12 słynnych światowych muzeów oferuje wirtualne spacery

Od starożytności po sztukę współczesną – odwiedź jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie nie ruszając się z kanapy 🙂

TUTAJ ZWIEDZAJ ONLINE

EBOOKI / AUDIOBOOKI

x ebook

 • Polona. Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.

CZYTAJ TUTAJ

 • Ebooki w Abonamence za 0zł. Przez 60 dni za Darmo

Prawdziwa gratka od Empiku, znajdziecie tam tysiące darmowych pozycji.

CZYTAJ TUTAJ

 • Baśń - ebooki

Baśnie i wierszyki dla dzieci do czytania, do oglądania, ale również muzyka dla dzieci inne atrakcje, wszystkie za darmo.

CZYTAJ TUTAJ

 • Bajki dla dzieci - ebooki

Znajdziesz tutaj bajki, które możesz czytać swojemu dziecku do snu oraz w innych porach dnia. Są to wspaniałe bajki, na których wychowało się wiele pokoleń dzieci.

CZYTAJ TUTAJ

 • Bajki terapeutyczne - ebooki

Kilka ciekawych bajek dla dzieci, które mają problemy ze zdrowiem, są smutne lub boją się ciemności.

CZYTAJ TUTAJ

 • Publio - ebooki

Darmowe ebooki dla dzieci również dostępne na stronie sklepu.

CZYTAJ TUTAJ

 • Cyfrateka - ebooki

Wszystkie pozycje zawierają darmowe fragmenty utworów, dzieki czemu możecie zdecydować, czy to jest książka, której szukacie.

CZYTAJ TUTAJ

 • Virtualo - ebooki

Znajdziecie tam również darmowe książki dla dzieci i młodzieży.

CZYTAJ TUTAJ

x audiobook

 • Polskie Radio Dzieciom

Bajki, słuchowiska, muzyka uważnie wyselekcjonowana dla najmłodszych. Znajdziecie tam też bezpłatne materiały edukacyjne.

SŁUCHAJ TUTAJ

 • Bajki-zasypianki - audiobooki

Kojący głos lektora poprowadzi dzieci przez świat pięknych bajek na dobranoc.

SŁUCHAJ TUTAJ

 • TUP -ebooki i audiobooki

Przygody Toli, Urwisa i Poli (TUP) z delikatnością i wyczuciem, jasnym i zrozumiałem dla dzieci językiem poruszają ważne i trudne tematy. Są to bajki dla dzieci. Są to także bajki dla dorosłych, rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy szukają pomysłu na to, jak o nieprostych tematach rozmawiać z dziećmi i odpowiadać na pytania o poważne sprawy.

CZYTAJ TUTAJ

 • Audio-bajki - audiobooki

Bajki podzielone są na kategorie: klasyczne, nowoczesne, edukacyjne, czy z całego świata. Czyta m.in Marian Opania.

SŁUCHAJ TUTAJ

 • Epapa - audiobooki

Kilka pozycji bajek do pobrania.

SŁUCHAJ TUTAJ

 • Wolne lektury - audiobooki

Znane tutyły czytają m.in. Chyra, Stenka, Peszek.

SŁUCHAJ TUTAJ

 • na dodatek Planeta Energii

Jest to program edukacyjny dla najmłodszych edukujący w obszarze energii elektrycznej i odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z prądu. Weź udział w misji ratowania Planety Energii! Pomóż Energoludkom odnaleźć baterie wiedzy, rozwiązuj ćwiczenia i graj w elektryczne gry!

LINK TUTAJ

Chcesz więcej? Zajęcia online znajdziesz na kidos.plEmbedded content: https://kidos.pl

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved