Ferie w czasie pandemii. Półkolonie alternatywą dla zajęć dla dzieci.

📅 4 stycznia 2021

⏱️3 min czytania

Ferie zimowe 2021 są inne od wcześniejszych. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że będzie to czas nudy i nic nie robienia dla naszych najmłodszych. Zastanawiacie się jakie atrakcje zapewnić dzieciom w czasie, gdy zakazane jest tak wiele. Okazuje się, że dzieci wcale nie muszą się nudzić.

Tegoroczna oferta półkolonii w mieście nadal jest różnorodna, pomimo, że skromniejsza w swoim wymiarze ilości dostępnych miejsc. Dotychczasowi organizatorzy zajęć zatroszczyli się, aby nawet w czasie pandemii nasze dzieci doświadczyły trochę radości w bezpiecznej zabawie z rówieśnikami.

MEN zezwala na zorganizowane formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu przez najmłodszych pod warunkiem, że będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to m.in., że grupy nie mogą liczyć więcej niż 12 osób, a wszystkie kontakty z zewnątrz będą ograniczone do minimum. Każda placówka musi mieć też regulamin z konkretnymi zasadami zwiększającymi bezpieczeństwo.

Sprawdźcie dostępną ofertę półkolonii w Warszawie.

blog ferie w czasie pandemii 2

Jedną z możliwości zaaranżowania czasu w ferie jest skorzystanie z oferty zajęć przygotowanych przez miasto, tak zwana zima w mieście. Jednak kto nie zdążył zapisać się z wyprzedzeniem nie będzie miał możliwości uczestnictwa w takich zajęciach.

Dla tych, którzy jeszcze nie zorganizowali czasu swoich pociech na czas ferii ale i dla tych, którzy szukają nietypowych aktywności - nie brakuje oferty półkolonii stacjonarnych w różnych placówkach edukacyjnych, kulturalnych, w prywatnych instutucjach. Wiele z nich znajdziecie na Kidos. Są to półkolonie z motywami przewodnimi, np. sportowymi, artystycznymi czy językowymi, ale wplecione są w nie również inne ogólnorozwojowe aktywności. Cena takich półkolonii oscyluje w granicach 500-800zł a dodatkowo organizatorzy przygotowali zniżki dla stałych klientów i rodzeństw.

Zajęcia sportowe, na świeżym powietrzu, np. piłka nożna są od lat jednymi z najczęściej wybieranych form spędzania czasu. Tutaj znajdziecie wartościowe półkolonie, gdzie nie tylko sprawność fizyczna ale i mentalne przygotowanie młodych piłkarzy stoją na równi.

Warsztaty taneczno-sportowe to pięć dni wyjątkowych zajęć i warsztatów, mnóstwo pozytywnej energii, świetnej zabawy. Dzieci mogą spróbować różnorodnych zajęć, które mają rozwinąć ich umiejętności oraz poprawić sprawność fizyczną i koordynacji ruchowej (taniec, akrobatyka, gimnastyka, joga), rozbudzić wyobraźnię i rozwinąć zdolności manualne (rękodzieło, warsztaty plastyczne) oraz zadbać o dobre samopoczucie (seanse filmowe, gry i zabawy).

Półkolonie edukacyjne, takie jak na przykład językowe są wspaniałym sposobem na pokazanie dzieciom żywego języka w akcji, odczarowanie nauki języka z książek i ćwiczeń. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę a tej na takich półkoloniach językowych na pewno nie zabraknie!

blog ferie w czasie pandemii 3

Niektóre placówki przygotowały ofertę zajęć online. Jest to świetne rozwiązanie dla zajęć m.in. z programowania. Dzieci mogą przenieść się w świat Minecrafta budując roboty LEGO Mindstorms zbierające surowce, walczące z Creeperami, czy też budujące schronienia. Sprawdź TUTAJ. Może macie w domu młodego pasjonata gier, wówczas ciekawa wydaje się oferta Twórca Gier, gdzie podczas codziennych spotkań dziecko samo stworzy swoją własną grę, a uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu.__

Sprawdźcie dostępną ofertę półkolonii w Warszawie.

Jeśli z kolei zostajecie w domu to zawsze możecie skorzystać z naszej podpowiedzi gier i zabaw na nudę w domu i to nie tylko w czasie ferii.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved