Matematyka – co zrobić aby dziecko ją polubiło?

📅 28 września 2020

⏱️3 min czytania

Matematyka – królowa nauk czy zmora każdego ucznia? Jej popularność z roku na rok sukcesywnie wzrasta. Jeżeli odrzucimy szkodliwe stereotypy dotyczące matematyki, które przechodzą z pokolenia na pokolenie to okaże się, że matematykę da się polubić. Do zmiany sposobu myślenia przydatne mogą być dodatkowe zajęcia z tego przedmiotu, które rozwijają kreatywność wśród dzieci. 81% rodziców uważa, że matematyka poprawia zdolność logicznego myślenia. Według opiekunów zajęcia dodatkowe wpływają na rozwój i postępy w nauce dzieci. Czy najmłodsi mogą rozumieć matematykę bez problemów? Czy lekcje matematyki mogą sprawiać uczniom frajdę?

Obecnie, wybór dodatkowych zajęć z matematyki jest szeroki. Każdy rodzic znajdzie zajęcia dopasowane do swojego dziecka. Są nie tylko lekcje dla dzieci, które mają kłopot z matematyką – a przynajmniej tak wydaje się rodzicom – ale także dla dzieci uzdolnionych i miłośników tego przedmiotu. Mianownik zajęć jest jeden, mają w przystępny i ciekawy sposób rozwijać umiejętności logicznego myślenia, poprzez przybliżanie codziennych możliwości zastosowania matematyki. Na dodatkowych zajęciach dzieci i młodzież powinny rozwijać motywację do nauki: algebry, arytmetyki, a także geometrii. Wprowadzenie do matematycznego świata zagadek, ciekawostek, pojęć oraz mechanizmów rozbudzi ciekawość nawet najbardziej niepokornych uczniów.

Mathriders Kidos 2

Nauka w małych grupach (od 4 do 8 osób) służy skupieniu na konkretnych zagadnieniach oraz rozwijaniu kontaktów międzyludzkich. Zabawa, ruch oraz muzyka są ważnymi i chętnie wykorzystywanymi elementami w kształceniu matematyki. Badania wskazują, że kreatywne uczenie ma sens, ponieważ pomaga dzieciom w budowaniu pewności siebie. Dzięki temu uczniowie nie będą obawiać się skomplikowanych treści i matematycznych wyzwań w przyszłości i będą potrafiły poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach.

Badanie ankietowe przeprowadzone na rodzicach, których dzieci uczęszczają na pozalekcyjne zajęcia z matematyki w szkołach międzynarodowego programu edukacji matematycznej MathRiders pokazało, że umiejętności nabyte na uzupełniających zajęciach są gwarancją powodzenia w szkole na pierwszym etapie edukacji.

Sprawdź zajęcia matematyczne już dziś.

Mathriders Kidos 3

„Realizowanie zajęć dostosowanych do wieku ze zmiennymi aktywnościami służy przekonaniu dzieci do tego, że nauka matematyki może być pasjonująca. Jeżeli uda się wypracować w dzieciach pozytywne podejście do przedmiotu ścisłego – połowę sukcesu mamy za sobą. Nasza metoda nauczania matematyki pomaga odnosić sukcesy zarówno słabszym, jak też zdolniejszym uczniom, poszerza horyzonty każdego dziecka. Najlepiej widać to po ich wynikach w nauce” – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders.

Zajęcia pozalekcyjne z matematyki cieszą się coraz większą popularnością. W minionym roku szkolnym z dodatkowych zajęć skorzystało o 27% dzieci więcej niż w poprzednim. Zgodnie z wynikami badania 76% dzieci już przed rozpoczęciem zajęć lubiło matematykę, a jedynie 24% uczęszczających było innego zdania. Sukces frekwencyjny dodatkowych lekcji z tego przedmiotu utwierdza w przekonaniu, że metoda nauczania przez zabawę jest dla dzieci ze szkół podstawowych skuteczna i niezwykle potrzebna.

Zapisz dziecko na zajęcia z matematyki w Warszawie.

Mathriders Kidos 4

Odkrywanie potencjału dziecka i dążenie do jego wykorzystania pozytywnie wpływa na postępy w nauce, które zauważa, aż 73% ankietowanych rodziców. Najczęstszymi przeszkodami w skutecznym zrozumieniu przedmiotu jest nauka bez zrozumienia, tak odpowiedziało 82% ankietowanych oraz nieodpowiednie podejście do ucznia, na które wskazuje 68% respondentów. Jak pokazują wyniki badania dzieci bardzo lubią dodatkowe zajęcia i możliwość uczestnictwa w rozwiązywaniu matematycznych problemów i zagadnień nawet po zakończeniu lekcji. Statystycznie ponad połowa dzieci w wieku od 5 do 6 lat jest uzdolnionych matematycznie, jednakże sztywne ramy programu nauczania matematyki w szkołach sprawiają, że potencjał zdolniejszych dzieci jest często zabijany. W szlifowaniu matematycznych umiejętności najzdolniejszych uczniów pomocne mogą okazać się unikalne materiały udostępniane na dodatkowych ćwiczeniach.

Blisko 90% badanych rodziców poleciłoby uzupełniające zajęcia z matematyki innym uczniom. Dzięki dodatkowym lekcjom dzieci poprawiają swoje wyniki w szkole, z satysfakcją wracają na zajęcia oraz zwiększają swoje szanse na odniesienie matematycznych sukcesów.

Embedded content: https://kidos.pl/zajecia/warszawa?firma=5e565bcb02c14f004060ebf3


Przekonaj się sam zapisując dziecko na zajęcia już dziś! Program edukacji matematycznej MathRiders przeznaczony jest dla uczniów w wieku 2 do 19 lat. Opracowana przez światowej klasy pedagogów metoda łączy najnowocześniejsze techniki nauczania przedmiotów ścisłych. Jej istotą jest zwiększanie motywacji dzieci i młodzieży do nauki algebry, arytmetyki oraz geometrii, ukazuje uczestnikom kursów codzienne zastosowanie matematyki i kształtuje umiejętność logicznego myślenia.

Chcę otrzymywać informację o nowych zajęciach i promocjach
Edulab © 2019 All rights reserved